Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt Laupäeval toimus Viru ringkonna vabatahtlikele instruktoritele õppepäev, kus osalesid nii instruktorikursuse aastaid tagasi lõpetanud, kui ka juba abiinstruktoritena tegutsevad liikmed. Koolitajaks oli Anu Lillipuu-Blank, kes on aastaid tegutsenud ka Kaitseliidu koolis vabatahtliku koolitaja-treenerina. Foto: Lea Matusorg Erialaõpe Õppused Vabatahtlikud instruktorid ← Eelmine Viru ringkonna aasta naiskodukaitsja on nooremseersant Reet Saari Järgmine → Naisena meeste maailmas Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt

Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt

Lea Matusorg 22. nov. 2022

Laupäeval toimus Viru ringkonna vabatahtlikele instruktoritele õppepäev, kus osalesid nii instruktorikursuse aastaid tagasi lõpetanud, kui ka juba abiinstruktoritena tegutsevad liikmed. Koolitajaks oli Anu Lillipuu-Blank, kes on aastaid tegutsenud ka Kaitseliidu koolis vabatahtliku koolitaja-treenerina.

Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt
Harjutati erinevaid õppemeetodeid. Foto: Lea Matusorg

Õppepäev algas meeldetuletusega, milline on hea instruktor ning millised omadused peaksid olema üldse instruktoril. Edasi käsitleti SAHKK tunni struktuuri ja tagurpidi SAHKKi. Lisaks käsitleti erinevaid õppemeetodeid.

Päev kujunes hästi sisutihedaks ning lõpetuseks arutleti veel konflikte ja selle erinerinevaid lahendusvõimalusi.

 

Viru ringkonna toitlustusgrupijuht Katrin Roots sõnas: “Äärmiselt tore on vahvate naiskodukaitsjatega meenutada varem õpitud tõdesid instruktorikursuselt. Palju häid ideid ja meetodeid, mis koolitaja pakkus, tekitasid entusiasmi ja initsiatiivi oma baasväljaõpete juhendamist paremaks ja huvitavamaks muuta. Aitäh!”

 

Väike-Maarja jaoskonna esinaine ja ohutushoiu baasväljaõppega tegelev Anneli Mikiver lisas: ”Tänane päev andis motivatsiooni ja tahet panustada oma aega ja energiat instruktorikursuse läbimiseks. Koolitus oli huvitav, hariv ja innustav.”

Ringkonna juhatuse liige ja esmaabi baasväljaõppe abiinstruktorina tegutsev Leie Nõmmiste lausus: ”Nii vahvat ja elulist koolitust pole ammu olnud. Väga õpetlik oli instruktori põhitõde – tunnistruktuuri kordamine, õppemeetodite tutvustamine ja konfliktide tundmine ning lahendamine.”

 

Ringkonna esinaine ja esmaabiinstruktor Lea Matusorg:” Väga sisutihe koolituspäev. Kohe alguses tekkis elav arutelu ja hea kontakt õppurite ja koolitaja vahel. Jagati kogemusi, lahendati ülesandeid ja koolituspäeva lõppedes oli kõigil soov, et jätkata süvendatult veel teemasid, mis aitaks saada veel paremaks instruktoriks.”

Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt
Anu Lillipuu-Blank. Foto: Lea Matusorg

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt

Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt

Harjutati erinevaid õppemeetodeid Foto: Lea Matusorg Õppepäev algas meeldetuletusega, milline on hea instruktor ning millised omadused peaksid olema üldse instruktoril Laupäeval toimus Viru ringkonna vabatahtlikele instruktoritele õppepäev, kus osalesid nii instruktorikursuse aastaid tagasi lõpetanud, kui ka juba abiinstruktoritena tegutsevad liikmed. Koolitajaks oli Anu Lillipuu-Blank, kes on aastaid tegutsenud ka Kaitseliidu koolis vabatahtliku koolitaja-treenerina.

Naiskodukaitsjad meenutasid tõdesid instruktorikursuselt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse