Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Laskevõistluselt sportrelvadest tuli üks kuldmedal Tallinnasse Laskevõistluselt sportrelvadest tuli üks Startisime 14. aprilli hommikul kell 8 Tallinnast Piirsalu poole, et esindada Tallinna ringkonda Naiskodukaitse laskevõistlusel sportrelvadest. Võistkonda kuulusid: Karin Muru, Sirle Baldesport-Märss, Margit Gerndorf ja Lemme Berkis, ning võistkonna esindaja Maret Valner. ← Eelmine Kui leiba on, siis on peremees majas Järgmine → Üks hea sõna võib muuta palju Laskevõistluselt sportrelvadest tuli üks kuldmedal Tallinnasse Naiskodukaitse laskevõistlus sportrelvadest

Laskevõistluselt sportrelvadest tuli üks kuldmedal Tallinnasse

Maret Valner 19. aprillil 2012

Startisime 14. aprilli hommikul kell 8 Tallinnast Piirsalu poole, et esindada Tallinna ringkonda Naiskodukaitse laskevõistlusel sportrelvadest. Võistkonda kuulusid: Karin Muru, Sirle Baldesport-Märss, Margit Gerndorf ja Lemme Berkis, ning võistkonna esindaja Maret Valner.

Ilm oli suhteliselt udune ja vihmane, kuid hoolimata sellest olime positiivselt meelestatud ja ootasime pingsalt võistlust, mis sel aastal toimus natuke teiste reeglite järgi. Nimelt leidis võistlus aset välitingimustes,  Piirsalu laskeväljal, millel, nagu selgus, on päris huvitav ajalooline taust - tegemist on endise raketibaasiga. Samuti oli kohustuslik kanda Kaitseväe välivormi, mida tavaliselt ei nõuta. Samuti toimus püssi laskmine aja peale ja lasta tuli igas asendis: lamades, püsti ja põlvelt.

 

Pärast avamist ja meeleolukat sissejuhatust Lääne ringkonna esinaise Mare Laide poolt, võis võistlus alata. Meeleoluka sissejuhatuse juures pean silmas lugu sellest, kuidas üheksakümnendate alguses, kui baas ei olnud veel sõjamerelaevastikule üle antud, lõi üks Piirsalu baasi           väravavalves olnud soldat oma kaasteenija maha ja mattis kuhugi ligidusse.  Kadunuke arvati desertööride hulka ja mõrtsuk saadeti peale ajateenistuse lõppu koju. Hiljem aga tunnistanud ta oma teo üles ja tulnud Eestisse maetu asukohta näitama. Seda, kas see üles leiti, me ei tea, kuid soldat, kelle nimi olevat olnud Vartan Ishanjan, jäigi pärast seda Eestisse elama. Nii pidavat ta tänaseni Piirsalu metsas, laskevälja läheduses, käed taskus, ringi hulkuma. Kuna KL õppustel, kuhu ta alati ilmunud - ei tea kust ja pärast kadus ei tea kuhu - isiklikke asju ära ei võetud, siis tuli välja, et tal kaks granaati taskus.

 

Oma avakõne võttis Mare kokku nii, et juhul kui metsa asjale lähete, siis ärge ehmatage, kui Vartan Ihanjaniga kokku põrkate, sest muidu võib ka Ishanjan ehmatada ja granaadi kogemata maha pillata.

 

Aga.... tulemustest ka!

 

Tallinna võistkond saavutas kokkuvõttes 854 silmaga 6. koha. 

Individuaalarvestuses tõi aga  püstoli 3 x 10 võistlusel kuldmedali Tallinnale Karin Muru! Ülejäänud püstolivõistluse kohad jagunesid:

Sirle Baldesport-Märss 232 silmaga 13. koht,

Lemme Berkis 221 silmaga 18. koht.

Püssi 3 x 10 individuaalvõistlusel olid meie tulemused:

Sirle Baldesport-Märss 200 silmaga 11. koht,

Lemme Berkis 183 silmaga 17. koht,

Margit Gerndorf 173 silmaga 20. koht.

FastLion CMS

Laskevõistluselt sportrelvadest tuli üks

Laskevõistluselt sportrelvadest tuli üks

Ilm oli suhteliselt udune ja vihmane, kuid hoolimata sellest olime positiivselt meelestatud ja ootasime pingsalt võistlust, mis sel aastal toimus natuke teiste reeglite järgi Nimelt leidis võistlus aset välitingimustes, Piirsalu laskeväljal, millel, nagu selgus, on päris huvitav ajalooline taust - tegemist on endise raketibaasiga Startisime 14. aprilli hommikul kell 8 Tallinnast Piirsalu poole, et esindada Tallinna ringkonda Naiskodukaitse laskevõistlusel sportrelvadest. Võistkonda kuulusid: Karin Muru, Sirle Baldesport-Märss, Margit Gerndorf ja Lemme Berkis, ning võistkonna esindaja Maret Valner.

Laskevõistluselt sportrelvadest tuli üks kuldmedal Tallinnasse

Naiskodukaitse laskevõistlus sportrelvadest
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse