Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Abikäsi ratastoolikasutajatele Abikäsi ratastoolikasutajatele Haapsalus avati 24. augustil ratastoolikasutajatele kohandatud tegevuspark. See antakse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse külastajate ning linnaelanike ja -külaliste kasutusse. Ka Naiskodukaitse Lääne ringkonna esindajad olid pargi avamisele kutsutud. Olime „Anname au!“ kampaania käigus tänavatel, asutustes ja kauplustes inimestelt hoolega kogunud heategevuseks rahalisi annetusi ja nüüd nägime, milleks seda kasuti. Sinilillekampaania ← Eelmine KATARINA 2018 Järgmine → Militaarromantiline kohvik "Drillburger" Abikäsi ratastoolikasutajatele

Abikäsi ratastoolikasutajatele

Kaja Lotman 1. sept. 2018

Haapsalus avati 24. augustil ratastoolikasutajatele kohandatud tegevuspark. See antakse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse külastajate ning linnaelanike ja -külaliste kasutusse. Ka Naiskodukaitse Lääne ringkonna esindajad olid pargi avamisele kutsutud. Olime „Anname au!“ kampaania käigus tänavatel, asutustes ja kauplustes inimestelt hoolega kogunud heategevuseks rahalisi annetusi ja nüüd nägime, milleks seda kasuti.

Abikäsi ratastoolikasutajatele
Lääne ringkonna naised kontrollivad tegevuspargi rada ja selle materjali. Foto Kaja Lotmani erakogu.
Abikäsi ratastoolikasutajatele
Ratastooliga teeserva ületamine. Foto Kaja Lotman.

On väga südantsoojendav, et kogutud raha eest on tehtud midagi nii vajalikku. Füsioterapeut ja spinaalse osakonna teraapiate juht Ott Vanem, kes on pargi tegevuselementide sisu autor, rääkis meile, et sai idee Kanada ratastoolikasutajate tasemetestidest. Kavas on parki veelgi laiendada ja põnevaid atraktsioone juurde paigaldada.

 

Pargis saab umbes 150 m pikkusel rajal harjutada sõitmist kaldteel, munakiviteel, kruusateel ja teeservade ületamist,  teha jõuharjutusi drenazööridel ning isegi korvpalli mängida.

 

Kõige väiksematele ratastoolikasutajatele on aga mõeldud ratastoolikiik ja karusell. Paljud liikumispuudega lapsed ei ole kunagi oma elus saanud ise kiigule hoogu lükata.  Avamisel olid mitu last kiigeootel järjekorras. Atraktsioone demonstreerinud  noormees rääkis meile, et park on Haapsalule väga oluline, sest siin käib liikumispuudega inimesi ravil üle kogu Eesti. Kahjuks ei olevat aga Haapsalu tänavad üldse ratastoolisõbralikud ja selles vallas tuleks linnal kindlasti veel palju ära teha.

 

Abikäsi ratastoolikasutajatele
Spetsiaalne ratastoolikiik, kus hoogu saab tõmmata rippuva nööri abil. Foto Kaja Lotman.
← Eelmine
KATARINA 2018

FastLion CMS

Abikäsi ratastoolikasutajatele

Abikäsi ratastoolikasutajatele

Lääne ringkonna naised kontrollivad tegevuspargi rada ja selle materjali Foto Kaja Lotmani erakogu Haapsalus avati 24. augustil ratastoolikasutajatele kohandatud tegevuspark. See antakse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse külastajate ning linnaelanike ja -külaliste kasutusse. Ka Naiskodukaitse Lääne ringkonna esindajad olid pargi avamisele kutsutud. Olime „Anname au!“ kampaania käigus tänavatel, asutustes ja kauplustes inimestelt hoolega kogunud heategevuseks rahalisi annetusi ja nüüd nägime, milleks seda kasuti.

Abikäsi ratastoolikasutajatele

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse