Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Sinu vana võib olla kellegi uus!“ „Sinu vana võib olla Tihti on meil kodus asju, mida me ise enam ei kasuta, aga mida ära visata pole ka mõtet. Tavaliselt on nii, et asjad, mida sa juba ligi aasta või kaks kasutanud ei ole, ei ole enam tegelikult vajalikud. Aga just neid asju võib keegi teine väga vajada. Naiskodukaitse Tartu ringkonna kultuurigrupp otsustas anda oma liikmetele võimaluse tuulutada oma kappe, sahtleid ja panipaiku, et kodus oleks mõnusalt rohkem ruumi. Samas, et mitte häid asju ära visata, koguti need kokku ja annetati abivajajatele. Heategevus Kultuur ← Eelmine Laiguline isadepäev Melliste Algkool-Lasteaias Järgmine → Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2018 on TRIIN SEPPET! „Sinu vana võib olla kellegi uus!“

„Sinu vana võib olla kellegi uus!“

Kadi Kuusmann 19. nov. 2018

Tihti on meil kodus asju, mida me ise enam ei kasuta, aga mida ära visata pole ka mõtet. Tavaliselt on nii, et asjad, mida sa juba ligi aasta või kaks kasutanud ei ole, ei ole enam tegelikult vajalikud. Aga just neid asju võib keegi teine väga vajada.Naiskodukaitse Tartu ringkonna kultuurigrupp otsustas anda oma liikmetele võimaluse tuulutada oma kappe, sahtleid ja panipaiku, et kodus oleks mõnusalt rohkem ruumi. Samas, et mitte häid asju ära visata, koguti need kokku ja annetati abivajajatele.

Heategevusprojekt „Sinu vana võib olla kellegi uus!“ kestis kaks kuud, septembrist oktoobrini 2018. Projektist võttis osa umbes 40 inimest, kellest ¾ olid naiskodukaitsjad, ülejäänud olid sõbrad, tuttavad ja töökaaslased, kes said meie inimeste kaudu projektist teada ning soovisid samuti panustada.

„Sinu vana võib olla kellegi uus!“

Asjad kogusime ühte pisikesse ruumi, mis kahe kuuga täitus maast laeni ja seinast seinani. Vahepeal oli keeruline ruumi isegi siseneda, sest lihtsalt ei olnud kohta, kuhu astuda. Kogutud asju oli tõesti palju. Novembrikuu teise neljapäeva õhtul tulime kultuurigrupi liikmetega kokku ja hakkasime annetusi sorteerima. Asju oli niipalju, et esimese hooga tundus, et samal õhtul me koju vist ei saagi. Õnneks olid annetajad oma asjad ilusti kokku pakkinud ja sorteerinud ja sellevõrra oli meie töö lihtsam kui esialgu tundus. Kokku saime annetustest 85 ühikut - suurt/väikest kotti ja kasti.

„Sinu vana võib olla kellegi uus!“
„Sinu vana võib olla kellegi uus!“
„Sinu vana võib olla kellegi uus!“

Enne projekti algust uurisime, kellele on abi vaja ja mida täpsemalt erinevad asutused ootavad. Kõik saatsid meile nimekirjad esemetest, mida nad kõige rohkem ootavad. Abivajajateks olime valinud kolm organisatsiooni, kes tegelevad naiste ja/või lastega:

Tartu Laste Turvakodu

Tartu Naiste Varjupaik

MTÜ Iseseisev Elu

 

Annetuste sorteerimise käigus jagasime esemed kolme abivajaja vahel, et kõik saaksid seda, mida soovisid.

 

Järgmiste päevade jooksul toimetasime oma autodega kotid/kastid abivajajatele. Kõik organisatsioonid olid asjade kättesaamisel meeldivalt üllatunud, kui palju meil koguda õnnestus. Nüüd ootame neilt tagasisidet, kas nemad ja annetuste vajajad on kogutud asjadega rahul.

FastLion CMS

„Sinu vana võib olla

„Sinu vana võib olla

Heategevusprojekt „Sinu vana võib olla kellegi uus!“ kestis kaks kuud, septembrist oktoobrini 2018 Projektist võttis osa umbes 40 inimest, kellest ¾ olid naiskodukaitsjad, ülejäänud olid sõbrad, tuttavad ja töökaaslased, kes said meie inimeste kaudu projektist teada ning soovisid samuti panustada Tihti on meil kodus asju, mida me ise enam ei kasuta, aga mida ära visata pole ka mõtet. Tavaliselt on nii, et asjad, mida sa juba ligi aasta või kaks kasutanud ei ole, ei ole enam tegelikult vajalikud. Aga just neid asju võib keegi teine väga vajada. Naiskodukaitse Tartu ringkonna kultuurigrupp otsustas anda oma liikmetele võimaluse tuulutada oma kappe, sahtleid ja panipaiku, et kodus oleks mõnusalt rohkem ruumi. Samas, et mitte häid asju ära visata, koguti need kokku ja annetati abivajajatele.

„Sinu vana võib olla kellegi uus!“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse