Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Rapla maakonna Maakaitsepäev ja Võidupüha tähistamine toimusid sel aastal Kaius. Loomulikult sadas jälle vihma ja loomulikult panustasid ürituse toimumisse oma jõududega ka Rapla ringkonna naiaskodukaitsjad. ← Eelmine Rapla naised paugutasid Männikul Järgmine → Kui Rapla naised Virumaal käisid Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius

Kaja Heinsaar 25. juunil 2012

Rapla maakonna Maakaitsepäev ja Võidupüha tähistamine toimusid sel aastal Kaius. Loomulikult sadas jälle vihma ja loomulikult panustasid ürituse toimumisse oma jõududega ka Rapla ringkonna naiaskodukaitsjad.

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius
Foto: Liis Pärna

Võidupüha tähistamine algas laupäeva hommikul pärgade asetamisega Vabadussõja ausambale Vahastus, kus andsid oma vande ka uued Noorkotkaste  ja Kodutütarde liikmed.

Kaiu jaoskond tähistas Võidupüha kogu jaoskonnaga, osalesid kõik liikmed. Kogunesime kella 12-ks lasketiiru, et seada end paraadiks valmis ja ühtlasi tuletada meelde ka taktsammu ja rivis liikumist.

Suundusime paraadüksuste kogunemispunkti, kus paraadi rivistaja leitnant Villu Õuna juhendamisel ja käsul harjutasime tervitamist kogu paraadüksusega ja saime juhtnöörid edasisteks tegevusteks. Ja vihma muudkui kallas ja kallas...

Koos tuletoojate saabumisega võis paraad alata. Tuletoojateks olid Naiskodukaitse poolt Aasta naiskodukaitsja 2011 Nele Sarrapik Rapla jaoskonnast ja Heino Juur Kaitseliidu Rapla Malevast.

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius
Foto: Liis Pärna

Paraadrivistus liikus taktsammul läbi alevi staadionile. Kõige ees tuletoojate auto, siis  Kaitseliidu üksus, miinipildujad, Naiskodukaitse, Noored Kotkad, Kodutütred, tanktitõrje-rühm ja valdade lipud. Orkester ja Raplamaa majalipud liitusid paraadiga vallamaja ees. Sel aastal taaselustati kunagine traditsioon - Raplamaa majalippude õnnistamine Võidupühal.

Staadionile saabudes tervitasid paraadüksust vallavanemad ja pealtvaatajad.

Tuletoojad andsid võidutule maavanemale ning maavanem süütas staadioni keskel asuva tulealuse. Maavanem ja staabiülem kuulutasid Maakaitsepäeva avatuks.

Ja vihma ikka sadas, sadas , sadas....

Lauldi Eesti hümni, loeti ette käskirjad tunnustamiste kohta ja tänati paljusid tublisid ja toredaid kaaslasi. Nimelise kingitusega peeti meeles peatselt ametist lahkuvat malevapealikku major Arni Ilvest. Kingituseks oli sepistatud mõõk.

Peale sõjaväelise tseremoonia lõppemist õnnistas Juuru Mihkli koguduse õpetaja Tauno Kibur Raplamaa majade lipud. Kehva ilma tõttu ei olnud lippe küll ehk mitte nii palju kui 1936. aastal, aga ilus traditsioon sai taaselustatud.

Paraadi juhataja juhatas paraadrivistuse staadionilt ära, suunduti vallamaja ette, kus paraadijuht leitnant Villu Õun tänas südamest kõiki paraadil osalejaid.

Ja vihma ikka sadas, sadas, sadas...

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius
Foto: Liis Pärna

Lõpuks saime minna vihmavarju ja ka sööma sõdurisuppi, mille olid valmistanud meile ja kõigile päevast osavõtnutele  tublid ja tragid toitlustusgrupi liikmed.

Kuna ilm ei soosinud meid, siis toimus tunnustuste ja tänumeenete kätteandmine lasketiirus.

Naiskodukaitsjatest said Lemmi Võrahanso ja Eda Toomet Kaitseliidu ülema tänukirjad kohusetundliku ja eeskujuliku teenistuse eest ning seoses Võidupühaga.

Maavanema ülesandeks jäi veel kohalike omavalitsuste esindajate kaudu saata Võidutuli oma  valdadesse.

Kõige tähtsamal hetkel sadas vihma nagu oavarrest, kuid see ei heidutanud kedagi. Meie naised ei olnud suhkrust, vaid nagu ütleb laulusalm - „on uhked ja upsakad nad“. Vaatamata ilmale oli meeldejääv ja tore päev!

Ja vihma jäigi sadama sel päeval ja õhtul.

FastLion CMS

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine

Foto: Liis Pärna Võidupüha tähistamine algas laupäeva hommikul pärgade asetamisega Vabadussõja ausambale Vahastus, kus andsid oma vande ka uued Noorkotkaste ja Kodutütarde liikmed Kaiu jaoskond tähistas Võidupüha kogu jaoskonnaga, osalesid kõik liikmed Rapla maakonna Maakaitsepäev ja Võidupüha tähistamine toimusid sel aastal Kaius. Loomulikult sadas jälle vihma ja loomulikult panustasid ürituse toimumisse oma jõududega ka Rapla ringkonna naiaskodukaitsjad.

Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse