Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla naised paugutasid Männikul Rapla naised paugutasid Männikul Naiskodukaitse Rapla ringkonnal toimus 10. juunil Männiku lasketiirus relvaõpe koos laskmisega. Oli tegus ja mürarohke päev! ← Eelmine Kaiu jaoskond Aegna saare ajalooga tutvumas Järgmine → Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius Rapla naised paugutasid Männikul

Rapla naised paugutasid Männikul

Kaja Heinsaar 12. juunil 2012

Naiskodukaitse Rapla ringkonnal toimus 10. juunil Männiku lasketiirus relvaõpe koos laskmisega.

Rapla naised paugutasid Männikul
Foto: Triin Tõitoja

Kõigepealt kogunesime Alu Mõisa, et välja võtta oma relv. Relvaks  AK-4. Sõitsime Männiku lasketiiru ja seal ootas meid laskeinstruktor Kristel Kaasiku, kes oli päeva läbiviija ja vastutaja. Esimese asjana toimus ohutusealane instrueerimine, mis sai tõendatud allkirjaga vastavasse raamatusse. Alates sellest momendist toimusid kogu päeva jooksul kõik tegevused käskluste peale. 

Rapla naised paugutasid Männikul
Foto: Kaja Heinsaar

Tuletasime meelde,  kuidas relva õigesti lahti võtta ja hiljem kokku panna. Lasksime kolmest erinevast asendist, lamades, püsti ja põlvelt. Peale laskmist puhastas iga laskur oma relva. Seda viimast toimingut jälgis kullipilguga maleva relvur Villu Susi. Nii, et viilida polnud võimalik.

Laskmisel osaleda soovitati kindlasti nendel, kes läbisid eelmine sügis BVÕ sõdurioskused, aga oodatud osalema olid ka need, kes soovivad 16. juunil osaleda Kaitseliidu Rapla Maleva Võidupüha laskmisel. Toimub see võistlus Männikul ja lastakse samuti AK-4 ja kolmest erinevast asendist.

Relvad puhastatud, silmad kokku loetud ja ära hinnatud, tegime lõunapausi ja asusime rõõmsalt ja rahulolevatena sõitma tagasi Alusse, kus tagastasime meile kätte usaldatud relvad.

Oli tegus ja mürarohke päev!

FastLion CMS

Rapla naised paugutasid Männikul

Rapla naised paugutasid Männikul

Foto: Triin Tõitoja Kõigepealt kogunesime Alu Mõisa, et välja võtta oma relv Relvaks AK-4 Naiskodukaitse Rapla ringkonnal toimus 10. juunil Männiku lasketiirus relvaõpe koos laskmisega.

Rapla naised paugutasid Männikul

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse