Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kui Rapla naised Virumaal käisid Kui Rapla naised Virumaal Rapal jaoskonna naised väisasid möödunud nädalavahetusel oma traditsioonilise suvise väljasõidu käigus Lääne-Virumaad ja kohtusid Rakvere jaoskonna naistega. ← Eelmine Võidupüha ja Maakaitsepäeva tähistamine Kaius Järgmine → Kaerepere jaoskond jõevetel Kui Rapla naised Virumaal käisid

Kui Rapla naised Virumaal käisid

Nele Sarrapik 23. juulil 2012

Rapal jaoskonna naised väisasid möödunud nädalavahetusel oma traditsioonilise suvise väljasõidu käigus Lääne-Virumaad ja kohtusid Rakvere jaoskonna naistega.

Kui Rapla naised Virumaal käisid
Rapla ja Rakvere naiskodukaitsjad üheskoos seepi viltimas.

20.-21. juulini käisid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad Lääne-Virumaal peatudes Võsul Naiskodukaitse õppe- ja puhkekeskuses. Seekordsel väljasõidul oli mitmeid eesmärke: Esiteks muidugi omavahelise sisemise sideme tugevdamine, teiseks sideme tugevdamine Rakvere jaoskonnaga ja kolmandaks sideme tugevdamine tööga. Tuleb kohe öelda, et see viimane side sel korral meie suureks nördimuseks tugevdust ei saanud. Ei hakka siinkohal täpsustama, miks Võsu maja aed sedapuhku meie poolt tuunimata jäi, ehkki meil olid käised üles kääritud ja vaim valmis pandud. Eks teinekord läheb paremini. Sedapuhku siis töö tegijat ei kiitnud ja pidime enesega rahulolemiseks muid meeldivaid ja kasulikke asju tegema.

Kui Rapla naised Virumaal käisid
Pärleid tegid nii lapsed kui emad.

Austades pereväärtusi ja mitte tahtes emasid ja abikaasasid keset suve kodustest terveks nädalavahetuseks eemale tirida, on Rapla jaoskonna suvine väljasõit juba teist aastat koos peredega. Selgi korral oli kaasas nii mehi kui lapsi ja seda toredam meil oli ma võin öelda. Suure kahjutundega tuleb tõdeda, et väljasõidul osales üsna vähe jaoskonna liikmeid ning mõne puhul ei jäänud tulemine mitte sugugi tahtmise taha nagu vahel juhtub, vaid hoopis transpordi taha. Selles osas on jaoskonna juhatusel mõtlemist järgmiseks aastaks, et kuidas tagada, et soov väljasõidul osaleda ei takerduks transpordi puudumisse.

Kui Rapla naised Virumaal käisid
Grilli juures olid mõistagi virukad.

Aeg reede õhtust pühapäeva lõunani kulus kiiresti. Õnneks oli meile ka imelised ilmad saadetud ja kogu nädalavahetus oli võimalik väljas veeta. Laupäeva õhtul oli meil planeeritud kokkusaamine kohaliku Rakvere jaoskonnaga. Tragikoomilisel kombel juhtus neil sama, mis meil, et viimasel hetkel langes üks transpordivahend ära ja seetõttu ei saanud ka neil kõik soovijad kohale tulla. Aga tore õhtupoolik oli meil sellegipoolest. Virumaa beebid lutsutasid Raplamaa beebide mänguasju, Virumaa lapsed jooksid koos Raplamaa lastega, Virumaa mehed vestlesid Raplamaa meestega ja naiskodukaitsjad tegid üheskoos käsitööd ning arutasid sinna kõrvale Naiskodukaitse asju. Rapla naised õpetasid seebi viltimist ja grillimine oli virukate hooleks jäetud. Vahtu oli palju, aga seebid tulid imelised ja liha sai maitsev. Liikmete vähesuse tõttu Naiskodukaitsele olulisi tulevikuplaane teha ei saanud, väga meeldiv õhtu oli sellegi poolest ja side tugevnes küll.

Kui Rapla naised Virumaal käisid
Lapsed lustisid kive ja käbisid värvides.

Lastele, keda ei jõudnud ülegi lugeda, sest esiteks olid nad pidevalt liikvel ja teiseks lisandusid naiskodukaitsjate lastele veel Võsu majas puhkusel olnud lapsed, oli tegevusteks välja pakutud ehete meisterdamine ja kivimaalimine. Kuna kivid said ruttu otsa, siis leiti kiirelt, et käbisid on pea sama tore värvida. Ja kellele siis pärleid paela otsa lükkida ei meeldiks. Igatahes ärge edaspidi imestage, kui te Naiskodukaitse Võsu majas käies juhtute hoovist mõne sinise käbi või sätendava pärli leidma.

Lisaks kokkusaamisele Rakvere naistega jõudsime veel kuulata kalamehejutte Käsmu meremuuseumis ja saada osa ordu-ajast Rakvere linnuses, jõudsime ka Võsu randa, kus vesi oli sama külm või natuke külmem kui tavaliselt. Lapsi see viimane muidugi merre viskumast ei seganud.

Kokkuvõttes võib öelda, et oli ülimeeldiv ja armas nädalavahetus. Aitäh kõigile asjaosalistele!

Kui Rapla naised Virumaal käisid
Käsmu meremuuseumis peaks vist päevi veetma, et iga asja otstarbe nii ise selgeks saaks kui ka lastele selgitada jõuaks. Mõnus koht.

FastLion CMS

Kui Rapla naised Virumaal

Kui Rapla naised Virumaal

Rapla ja Rakvere naiskodukaitsjad üheskoos seepi viltimas 20 Rapal jaoskonna naised väisasid möödunud nädalavahetusel oma traditsioonilise suvise väljasõidu käigus Lääne-Virumaad ja kohtusid Rakvere jaoskonna naistega.

Kui Rapla naised Virumaal käisid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse