Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Välikokaks saamas Välikokaks saamas Jõudsin Kirnasse õhtuhämaruses. Kell tiksub 18. 39. Mind tervitas keegi lokkis habemega ja rõõmsameelne keskeas vormis meesterahvas. Põgusa vestluse ja küsimise peale juhatas ta mu oma tuppa ning soovis head nädalavahetust. Kes Kirna õppekeskuses käinud on, teab, et terve ülemise korruse ulatuses ilutsevad magamistoad, tualetid ja abiruumid. ← Eelmine 13 ja reede tõi naeratuse näole Järgmine → Baasteadmiste omandamine Alutagusel Välikokaks saamas

Välikokaks saamas

Liisi Bäärd 25. märtsil 2015

Jõudsin Kirnasse õhtuhämaruses. Kell tiksub 18.39. Mind tervitas keegi lokkis habemega ja rõõmsameelne keskeas vormis meesterahvas. Põgusa vestluse ja küsimise peale juhatas ta mu oma tuppa ning soovis head nädalavahetust. Kes Kirna õppekeskuses käinud on, teab, et terve ülemise korruse ulatuses ilutsevad magamistoad, tualetid ja abiruumid.

Välikokaks saamas
Välikokaks saamas

 

Ruum 69, toast naeratavad vastu Tartu ja Pärnu ringkondade  naised. Hiljem lisandus tuppa ka üks tuttav Tartust välikoka võistluselt. Saanud loa tuppa siseneda, pakin asjad lahti. Saime kohe sinasõpradeks. Meie vestlust katkestas alumiselt korruselt kostuv Mariana hääl, kes kutsus meid sööma. Sõime kõhud täis ja läksime õppeklassi, kus tehti esmane tutvus kaaskursuslastega ning tutvustati eesseisvat kursusekava. Peale seda veetis igaüks oma vaba aega nii nagu soovis. Mõned võtsid kohad sisse mugavas nahkdiivanis teleka nurgas, mõni kulutas viimast võhma tegemata koduste tööde tegemisele.  Mina aga kirjutan taas memuaare. Kell tiksub varsti uude päeva ning kuskiltki poolt pole märgata veel vaikust, kuigi öörahu oleks pidanud algama kell 23.00. Kavatsen tänaseks päeva  lõpetada, et hommikul värskena ärgata, ees ootab pikk ja huvitav laupäev.

 

Tere hommikust, laupäev!
Ärkasin hommikul  kell 6.00, minule saadetud smsi märguande peale. Kuna öö oli erinevatel põhjustel pikaks veninud, ei tahtnud keegi  end sooja teki alt välja ajada. Sulgesin veel hetkeks silmad, kuid uinusin jälle. Peagi pidin siiski end voodist püsti ajama, kuna tuli kõne smsi vastuse kohta, mille jätsin une tõttu tegemata. Nimelt kattusid minu ajakavas kolm erinevat üritust - Välikoka kursus Jõgevamaal Kirnas, Avinurme formeerimisgrupi kogunemine Viru jalaväepataljonis ja administeerimiskursus Naiskodukaitse vabatahtlikule juhile e-õppena. Üks asi tähtsam kui teine.

 

Lõpuks nagu naised ikka olime riides ja valmis hommikusöögile minema. Peale seda algas kell 8.00 esimene tund. Päeva lõpetasime kell 21.00. On olnud pikk, kuid väga huvitav  laupäev. Õpitud sai välikokaks saajatele tähtsat materjali alates menüü koostamisest kuni väliköögi paigutuseni välja. Prügikäitlemist, veevajadus ja materjalikulu toidu valmistamisel jne. Mulle meeldis selle õppepäeva juures see, et instruktorid kasutasid võimalikult palju aktiivõpet ning kursuslased said töötada gruppidena.  Nii oli meil kõigil võimalik üksteist ka rohkem tundma õppida ja kogemuste pagasit täiendada.  Käisime välja imbkaevusid tegemas, mini versiooni sellest. Nalja sai päeva jooksul palju. Peale pikka päeva oli soovijatel võimalik saunas käia. Kes sauna ei soovinud minna konutas oma nurgas ja töötas läbi päeva jooksul kogunenud õppematerjali. Kell 23.00 oli taas öörahu aeg. Pikk päev oli väsitav ja maja sel ajal ka juba vaikne. Uinusime tüdrukutega üksteisele head ööd soovides ning teadmisega, et homne testipäev tuleb raske.

 

Tere hommikust, pühapäev!

Ärkasime 6.30, sest hommikusöögil pidime olema juba poole tunni pärast. Tänane päev kestab hommikul 8-st, õhtul 18-ni. Peale hommikusööki algas tund, milles käsitleti teemasid välikatla kasutamisest. Ülejäänud päeva jooksul sai õpitud veel kõike laomajandusest, tarvikute komplektist, toiduainete ettevalmistamisest, toidu valmistamise ja väljastamise kohtadest. Mis kõige tähtsam, toiduhügieenist. Taas kord saime oma teadmised proovile panna joonistades, kirjutades ja gruppidena töötades. Õhtupoolikul enne esimese õppenädalavahetuse lõppu pidime läbima testi kogu senini õpitud materjali kohta. Loodan ja usun, et kõik kursuslased läbisid testi hästi. See polnud väga raske, aga see-eest väga tähtis, et edasi pääseda. Ootan, et juba aprillis kohtuda taas kõikide kursuslastega.

FastLion CMS

Välikokaks saamas

Välikokaks saamas

Ruum 69, toast naeratavad vastu Tartu ja Pärnu ringkondade naised Hiljem lisandus tuppa ka üks tuttav Tartust välikoka võistluselt Jõudsin Kirnasse õhtuhämaruses. Kell tiksub 18.39. Mind tervitas keegi lokkis habemega ja rõõmsameelne keskeas vormis meesterahvas. Põgusa vestluse ja küsimise peale juhatas ta mu oma tuppa ning soovis head nädalavahetust. Kes Kirna õppekeskuses käinud on, teab, et terve ülemise korruse ulatuses ilutsevad magamistoad, tualetid ja abiruumid.

Välikokaks saamas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse