Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Baasteadmiste omandamine Alutagusel Baasteadmiste omandamine Alutagusel 27. -29. märtsini toimus Alutaguse ringkonnas baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul, millest võtsid osa üheksa õpihimulist naist. ← Eelmine Välikokaks saamas Järgmine → SIIL 2015 formeerimine Baasteadmiste omandamine Alutagusel

Baasteadmiste omandamine Alutagusel

Ave Paavo 16. aprillil 2015

27.-29. märtsini toimus Alutaguse ringkonnas baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul, millest võtsid osa üheksa õpihimulist naist.

Baasteadmiste omandamine Alutagusel

Usinatele õppuritele jagasid teadmisi Kaitseliidu Alutaguse staabiülem major Ain Krondel, Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna juhatuse liige Tiina Raudmäe ja Narva jaoskonna esinaine Pille Pihelgas.

 

Esmalt saime üldteadmised Eesti julgeolekupoliitikast, kaitsevõime arendamise suundadest ja  riigikaitse struktuuridest.  Saime selguse, kus asub selles struktuuris Kaitseliit ja Naiskodukaitse.

 

Järgmised teemad käsitlesid süvendatult juba Naiskodukaitse ajalugu, juhtimissüsteemi ja tegevust. Tutvustati erialagruppe ja erinevaid koolitusvõimalusi. Selle alusel panime igaüks paika ka enda  tegevusplaani. Elevust tekitas riviõpe. Marssisime vapralt püüdes hoida sirgeid ridu ja täita korrektselt käsklusi.  Apsakaid ikka tuli, aga küllap saame enne paraadi veel harjutada.

 

Väga oluline loeng oli ka vormi kandmise kohta. Lisaks vormi kandmise reeglitele, on ka igal märgil  täpselt oma koht ning on palju nüansse, mida enne tähelegi ei osanud panna.

 

Koolituse tegi huvitavaks, et saime täita palju iseseisvaid ülesandeid, kus tuli endal loogika ja senised teadmised appi võtta ning kui märgati õppuritel väsimuse hetki, ergutati meid lõbusate tegevustega.

 

Õppus lõppes meie teadmiste kontrolliga „Kuldvillaku“ stiilis. Auhinnaks saime aga punktide asemel õige vastuse eest kommi. Kommide ülelugemisel selgus, et kõige paremini oli teadmised omandanud meie noorliige Helerin Heinmaa.

 

Koolituse tulemusena muutus organisatsiooni struktuur ja tegevus tunduvalt selgemaks, õppisime nägema seoseid erinevate üksuste ja tegevuste vahel ning enda osa selles.

 

Tänusõnad meie koolitajatele, koolituse organiseerijale Iive Rohtlale ja hoolitsevale kokale Kairi Antonile.

← Eelmine
Välikokaks saamas

FastLion CMS

Baasteadmiste omandamine Alutagusel

Baasteadmiste omandamine Alutagusel

Usinatele õppuritele jagasid teadmisi Kaitseliidu Alutaguse staabiülem major Ain Krondel, Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna juhatuse liige Tiina Raudmäe ja Narva jaoskonna esinaine Pille Pihelgas Esmalt saime üldteadmised Eesti julgeolekupoliitikast, kaitsevõime arendamise suundadest ja riigikaitse struktuuridest 27.-29. märtsini toimus Alutaguse ringkonnas baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul, millest võtsid osa üheksa õpihimulist naist.

Baasteadmiste omandamine Alutagusel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse