Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud 24. -26. novembril toimus Jõhvis Kaitseliidu Alutaguse maleva staabis Naiskodukaitsjate baasväljaõppe viimane moodul - sõdurioskused. Eriline oli väljaõppe sellepoolest, et osalejate hulgas oli mitmeid Kodutütreid. Kursuse ülem oli Jelena Nesterova. Baasväljaõpe ← Eelmine Kahaneva kuu rituaal Järgmine → Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud

Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud

Katrin Kaarama, Avinurme jaoskonna kodutütar 26. nov. 2017

24.-26. novembril toimus Jõhvis Kaitseliidu Alutaguse maleva staabis Naiskodukaitsjate baasväljaõppe viimane moodul - sõdurioskused. Eriline oli väljaõppe sellepoolest, et osalejate hulgas oli mitmeid Kodutütreid. Kursuse ülem oli Jelena Nesterova.

Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud

Päevad olid väga tegusad ja täis huvitavaid toimetusi. Esimesel õhtul tegelesime raadiosidega, kus meid juhendas vanemseersant Aldis Krüüts. Õppisime, kuidas edastada kuuldekoode, kasutada raadiosaatjat ning praktiseerisime seda kõike omal nahal. Reede õhtu lõpetas loeng veebel Roman Stepanovi käe all, kus näidati, kuidas pakkida seljakotti ja kasutada militaarvarustust.

 

Laupäeval oli palju erinevaid loenguid. Õppisime ja saime ka proovida relva AK4 käsitsemist ja katsetada erinevaid laskeasendeid. Kogu pärastlõuna kulus maastikutopograafia tundma õppimiseks ning kompassi käsitsemisega tutvumiseks.

 

Pühapäeval saime teadmised, kuidas relvaga liikuda ja maskeerida. Pärast õppetunde tuli teha kirjalik test, mille kõik kursuslased edukalt ära tegid. Seega oli läbitud ka kursus ning osaljad said sellekohase tunnistuse. 

Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud

FastLion CMS

Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud

Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud

Päevad olid väga tegusad ja täis huvitavaid toimetusi Esimesel õhtul tegelesime raadiosidega, kus meid juhendas vanemseersant Aldis Krüüts 24.-26. novembril toimus Jõhvis Kaitseliidu Alutaguse maleva staabis Naiskodukaitsjate baasväljaõppe viimane moodul - sõdurioskused. Eriline oli väljaõppe sellepoolest, et osalejate hulgas oli mitmeid Kodutütreid. Kursuse ülem oli Jelena Nesterova.

Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse