Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil Alutaguse naised andsid oma Neljapäeval, 11. jaanuari, õhtul on Jõhvi maleva koridoris palju inimesi ja käib tihe sagimine. Kes sööb, kes riietub, kes pakib varustust, kes magab. Valmistutakse Utria dessandi stardiks. Kostub vestlust eesti, vene, soome, poola, läti ja inglise keeles. Tasa ← Eelmine Sõdurioskuste baasväljaõpe sai läbitud Järgmine → Ekströmi marss Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil

Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil

Ave Paavo 11. jaan. 2018

Neljapäeval, 11. jaanuari, õhtul on Jõhvi maleva koridoris palju inimesi ja käib tihe sagimine. Kes sööb, kes riietub, kes pakib varustust, kes magab. Valmistutakse Utria dessandi stardiks. Kostub vestlust eesti, vene, soome, poola, läti ja inglise keeles.

Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil

Alutaguse ringkonna naiskodukaitsjatel olid samuti Utria korraldamisel ülesanded.

Toitlustusgrupi ülesandeks oli tagada toitlustamine võistluse aja jooksul. Nii tuli neljapäeval valmistada õhtusöök nii võistlejatele kui ka kohtunikele. Kokku ca 160 inimest. Toidupakid valmistati neile, kel oli täita ülesanded rajal. Näiteks kohtunikele ja vastutegevuse liikmetele. Reedel ja laupäeval valmistati toitu võistluse korraldamisega seotud inimestele. Laupäeval pakuti suppi finišis.  

Toitlustusgruppi juhtis Elle Vinni ning abistasid Anneliis Nurm,  Laine Tops, Kätlin Tops, Inna Kivimaa, Pille Pihelgas, Merle Liiv ja Kairi Anton.

Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil

Võistlusrajal punktis Delta on vaja lahendada esmaabi ülesanne. Selle ettevalmistamiseks oli töögrupp Kersti Podmošenski juhtimisel  varunud punast kunstverd, looma soolikaid, hulgaliselt sidemeid ja muud meditsiinivarustust. Võistlejatel tuli esmaabi kotis olevate vahenditega anda abi kahele  kannatanule, kellest üks lamas maas ümbritsetuna verest ja soolikatest ning teine oli šokis ja nuttis ohjeldamatult. Võistlejad pidid koostama evakuatsioonikutsungi ja kannatanu seisundi ülevaate. Töögruppi kuulusid naiskodukaitsjad erinevatest ringkondadest.  

Lüganuse jaoskonna juhatuse aseesinaise Siiri Sepa sõnul algasid ettevalmistused algasid kohe peale eelmist Utriat. "Saatsin välja kutsed kõikidele Eestis resideerivatele kaitseatašeedele ja võistkondadele.

Kui oli teada, millistest riikidest võistkonnad saabuvad, tuli välja selgitada mitu võistkonda tuleb, mitu tugiisikut on kaasas, transpordiviis, kas võtavad kaasa oma relvad ja laskemoona. Vajadusel tuli  organiseerida eskort Eesti piirilt võistluskohani ja peale võistlust tagasi. Igale võistkonnale tuli leida ka sideohvitser.

Minu põhiülesandeks oli vahendada infot välisvõistlejate ja korraldajate vahel. Võistluse ajal tuli valmis olla reageerimaks kui mingi probleem tekib. Näiteks sel korral tuli appi minna laskeharjutuse kontrollpunkti ette. Samuti tuli otsida kiirelt masin, mis aitaks tõmmata välja pehmesse maasse kinnijäänud võistkonna bussi. Kuna täpse asukoha leidmisega oli raskusi, saatis esindaja meile oma Google Mapsi ekraanipildi.

Kõik küsimused said lahendatud ja võistlus sujus hästi!"

Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil

Fotod: A. Paavo ja C.-M. Tasa

Järgmine →
Ekströmi marss

FastLion CMS

Alutaguse naised andsid oma

Alutaguse naised andsid oma

Alutaguse ringkonna naiskodukaitsjatel olid samuti Utria korraldamisel ülesanded Toitlustusgrupi ülesandeks oli tagada toitlustamine võistluse aja jooksul Neljapäeval, 11. jaanuari, õhtul on Jõhvi maleva koridoris palju inimesi ja käib tihe sagimine. Kes sööb, kes riietub, kes pakib varustust, kes magab. Valmistutakse Utria dessandi stardiks. Kostub vestlust eesti, vene, soome, poola, läti ja inglise keeles.

Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse