Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop Suur Naiskodukaitse 2019 aasta Naiskodukaitsjatele horoskoobi koostamine pole raketiteadus: algaja tähetark tajub, et olgu kuu Merkuuris või Pluuto kuudis - naiskodukaitsja on 365 päeva aastas organisatsiooni positiivses mõjusfääris. Illustreerinud: Tuuli Türk ← Eelmine Naiskodukaitse ajaloo pildigalerii on vaatamiseks valmis Järgmine → Kolm naiskodukaitsjat said kaitseministrilt hõbe-rinnamärgid Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Liina Sepp, Tairi Taavet ja Monika Ristisaar 15. veebr. 2019

Naiskodukaitsjatele horoskoobi koostamine pole raketiteadus: algaja tähetark tajub, et olgu kuu Merkuuris või Pluuto kuudis - naiskodukaitsja on 365 päeva aastas organisatsiooni positiivses mõjusfääris.

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Jaanuar

Jaanuaris on tunda uute tuulte puhumist. Ühega neist jõuab sinuni lendleht kutsega Naiskodukaitse külalisõhtule. Sa võid esialgu kõhelda ja lendlehe kõrvale heita, kuid õigel ajahetkel leiab see kummalisel kombel tee jälle sinuni. Kuu keskel võib sind ees oodata kohtumine vana sõbraga, kes julgustab sind kõigele uuele avatud olema. Kõik märgid ennustavad, et see taassündinud sõprus on millegi uue ning põneva algus. Ära seda hetke maha maga!

 

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Veebruar

Veebruarikuu toob endaga nii külma ilma, sooja teed kui ka suuri pidustusi. Kuu keskpaigas avastad end Naiskodukaitse külalisõhtult. Õhtu loogilise jätkuna kirjutad liikmeavalduse ja peagi saabki sinust Naiskodukaitse liige. Lähiajal on oodata suurenenud hulka Facebooki sõbrakutseid ja Instagrami jälgijaid.

Kuu lõpus on toimumas paraad, mille eel õpid pakast trotsides oma uute kaaslastega hoolsalt rivisammu. Võib juhtuda, et just sinul on võimalus osaleda Vabariigi aastapäeva paraadil. 

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Märts

Märtsis on oodata avalikku esinemist, kus uute võitluskaaslaste juuresolekul ja kaasabil saad anda vande. Suurenenud on ka võimalus saada kuu esimese kolmandiku lõpus lilli, kommikarbi või muusugust tähelepanu.

Lisaks avaneb võimalus tagasi koolipinki istuda ja uuesti õppimist alustada. Baasväljaõppe instruktor avardab su silmaringi ja pakub mitmeid võimalusi riigikaitsesse panustamiseks.

Kui senini muretsesid, et võid oma hädadega üksi jääda, siis klassiruumis näed kaaslasi, kes vaatavad tõtt samade probleemidega. Lahendusi pakuvad instruktor ja ka mentor, kes jõuab kohale täpselt siis, kui vaja. Kuu tõotab tulla huvitav ja tegevusrohke.

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Aprill

Kuu algab ootuspäraselt suure naljaga ja sa leiad end kõigi uudiste tõesuses kahtlemas.

Peagi märkad, et sõprade, tuttavate ja ka võhivõõraste riietelt särab vastu sinine lilleke. Sul avaneb suurepärane võimalus luua uusi kontakte ja arendada enda suhtlemisoskust, ette võib tulla väga produktiivseid vestluseid. Tähtede seis soosib heategevuslikus kampaanias osalemist. Aprill on õige aeg otsida kapipõhjast välja oma sportlikud riided ja avada spordihooaeg mõnusa sinilillelise jooksuga sõprade seltsis.

Kuu lõpupoole on elutempos rahunemise märke. Võta aeg maha ja roki koos sõpradega.

 

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Mai

Kevad tõotab tulla tormiline. Kuuled oma kaaslaste käest, kuidas nad enda vormi ja varustust mingiks õppuseks ette valmistavad. Ka sinul on aeg saapad viksida, seljakott selga tõmmata ja laiguliseks maskeeruda, et mitmeks nädalaks metsa minna ja luua korda nii staabis kui “lahinguväljal”. See tekitab palju elevust nii sinus kui kaaslastes ja koju sooja duši ja mugava voodi juurde naastes meenutad säravsilmi unetuid ja põnevaid öid ning päevi. Hiljemgi leiad end telefonile vastamas kutsungiga “kuuldel” või mõnes muus olukorras reageerimast varasemalt teistsuguselt.

Spordipisik, mille said eelmisel kuul sooritatud jooksust, kripeldab endiselt hinges, sinu õnneks pakub Naiskodukaitse nii võimalusi kui ka kaaslasi selle raviks. Leiad end keset pimedat metsa koos kaaslastega maakaarti keerutamas, et leida õige tee järgmisesse punkti Naiskodukaitse koormusmatkal. Ees on ootamas põnevust pakkuvad 50 kilomeetrit, seiklushimulisematel seltskondadel võib matk pikemakski kujuneda.

 

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Juuni

Suvine juuni toob endaga päikesepaiste ja suvised vihmasabinad. Sa oled ära proovinud ka kultuurigrupi tegevusi, kus arendasid oma käsitöö oskuseid ja meisterdasid maakaitsepäeva heategevusloosi jaoks auhindu. Sinu kirjakasti saabub teade peagi toimuvast Võidupüha paraadist, just see on õige hetk end kirja panna riviüksusesse ja oma marsisammu perfektsuseni arendada. Sinu ees seisab suur dilemma: kas tõmmata selga kaunis ja elegantne pidulik vorm koos silmapaistva kübaraga või hoopis digilaiguline sõdurivorm. Oma kaaslaste keskel marsitaktis sammudes ja pealtvaatajate “Elagu!” hõigete saatel tunned end üha rohkem õiges kohas olevat.

 

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Juuli

Suvi jätkub kuumuse ja puhkuse lainel. Nüüd on õige hetk kokku kutsuda kõik vanad sõbrad ja nende seltsis aega veeta. Isegi kui sul on uued huvid, siis ära jäta oma vanu hooletusse. Miks mitte võtta ühendust vana pinginaabriga gümnaasiumi matemaatika tunnist ja temaga tassike jääteed juua? Ikka ja jälle jõuad jutuga põnevate tegevusteni, mida oled Naiskodukaitses juba jõudnud teha ning vaimustunult räägid ohutushoiu kursusest, mis avas sinu silmad täiesti uutele asjadele. Nii tutvustadki oma sõpradele Ole Valmis äppi oma telefonis ja nemadki avastavad, et tegemist on kasuliku abivahendiga.

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

August

Suve lõpp saabub alati liiga kiiresti, seda ka sel aastal. Vaatad hetkeks tagasi ja näed, kuidas Naiskodukaitsega liitumine on su elu muutnud ja seda ainult paremuse poole. Sotsiaalmeedias on sinu jälgijate arv mitmekordistunud ja ka kanalite sisu on uue tähenduse saanud.

Tähetarkade ennustused lubavad uute huvide esilekerkimist. Postkasti saabub kutse registreeruda välikokakursusele. Sulle meenuvad koheselt need maitsvad toidud, mida välikokad metsas valmistasid ja millise kokkuharjutatud meeskonnana tegutseti kui saabus häire. Veel enne, kui kogu ülejäänud laager kokku saadi, oli väliköök koos oma varustusega silmapiirilt kadunud ning jäljed nende seal viibimisest kaotatud. Huvitav, kas nende roogade salaretseptid on ka osa sellest kursusest? Igal juhul paned sa end kursusele kirja, sest lisaoskused köögis tulevad ikka kasuks.

 

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Septembris

Kõik-kõik on uus septembrikuus. Kuu esimestel päevadel võid tunda kurbust lõppenud suve tõttu. Õnneks asendub see peagi ootusärevusega eesootavatest uutest kohtumistest ja seiklustest.

Nii mõnigi uus kohtumine leiab aset Naiskodukaitse 92. aastapäeva tähistamisel. Sinule pole üritusel muidugi midagi uut, sest oled aktiivselt korraldustiimis enda panuse andnud. Küll aga kohtud uute inimestega, naudid head seltskonda ja tunned uhkust suurepäraselt korraldatud ürituse üle. Sind tabab nagu välk selgest taevast avastus organisatsiooni pikast ajaloost ja kuidas see kõik on sillutanud sinu teed, tegevust ja võimalusi.

Olgu hoiatuseks see, et kui juba korra ürituste korraldamisega oled seotud olnud, siis sinna sa ka jääd. Nii oledki esimene, kes paneb end kirja sügisese külalisõhtu korraldustiimi, et jagada enda vapustavat kogemust aasta esimeses pooles uute huvilistega. Innustunult räägid huvilistele Naiskodukaitse võimalustest ja kuidas see on sinu elu muutnud. Kaalud mentori kursuse läbimist.

 

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Oktoober

Oktoober toob endaga kaasa tuule, vihma, pori ja ekstreemsemal juhul ka esimesed lumehanged. Ka sina oled enda välihooaega kokku pakkimas ning tubaste tegevuste juurde jõudnud. Ühel õhtul Ole Valmis äpis surfates vaatad üle soovituslikud kriisivarud ja näed, et sul on nii mõnigi asi veel puudu. Nüüd on hea hetk realiseerida kõik sahtlisse vedelema jäänud kinkekaardid. Kuu lõpuks oled ostlemised lõpetanud ja sinu hoiustamise kohad on täis kõike vajalikku, et Päikesekuningas Louis XIV-le järgnema pidanud veeuputus üle elada. Kuigi sa loodad, et ühtegi kriisi ei ole tulemas, hingad kergendusega ja teadmisega, et sa oled valmis nii pisemateks kui suuremateks hädaolukordadeks. Esimeste libedatega juhtud tänaval abistama ühte vanemat inimest, kes libastus. Koju jõudes otsid üles kirja, kus meditsiinigrupp kutsus situatsiooniõppele, kuna sulle tundus, et ehk oleks saanud kannatanut kuidagi paremini aidata.

Igaks juhuks tasub igal õhtul enne uinumist kontrollida, kas “Ole valmis!” mobiilirakendus pole mänguhimuliste laste või lustlike kolleegide poolt vahepeal “kogemata” deinstallitud või mõne mängu vastu vahetatud.

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

November

Külm pori on asendunud külmema lume, jää ja vihmaga. Siiski ei ahelda külm ilm sind nelja seina ja sooja radika äärde, kuna meilikasti potsatab kiri üleelamisõppest, mis sind justkui magnetiga enda poole tõmbab. Just sinna sa ühel nädalavahetusel tõttadki. Üks sõbranna arvab, et oled mõistust kaotamas, kui enda plaanidest räägid, aga sa ei lase end sellest heidutada. Sa võid paljude arvates natuke “metsa poole” olla küll, kuid annad endale õnneks aru, et elu saab huvitavaks elada just läbi põnevate ja riskantsete seikluste.

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

Detsember

Aasta lõpp on aeg teha kiire tagasivaade möödunule ja suunata pilk tulevikku. See aasta on olnud väga sisutihe, täis ootamatusi ja oled võtnud vastu väljakutseid, mida sa poleks endast oodanud. Kõige selle juures avastasid endas tohutult uusi huvisid, oled endale leidnud uued sõbrad ja saanud kasulikke oskuseid. Sa ei kujuta oma elu ilma Naiskodukaitseta enam ettegi ja tabad end mõttelt, et mida sa senimaani teinud oled.

Pühade hooaja avab Naiskodukaitse jõulupidu. Sa naudid pühade meeleolu toredas seltskonnas ja leiad end viibimas kohas, kuhu sa kuulud. Sellele annab kinnitust vestlus esinaisega, kes soovitab sinulgi järgmisel aastal mõnele juhi kohale kandideerida ja panna end uuel moel proovile. Saadad selle aasta ära naeratusega ja ootad põnevusega, mida toob järgmine.

 

Illustreerinud: Tuuli Türk

FastLion CMS

Suur Naiskodukaitse 2019 aasta

Suur Naiskodukaitse 2019 aasta

Jaanuar Jaanuaris on tunda uute tuulte puhumist Ühega neist jõuab sinuni lendleht kutsega Naiskodukaitse külalisõhtule Naiskodukaitsjatele horoskoobi koostamine pole raketiteadus: algaja tähetark tajub, et olgu kuu Merkuuris või Pluuto kuudis - naiskodukaitsja on 365 päeva aastas organisatsiooni positiivses mõjusfääris.

Suur Naiskodukaitse 2019. aasta horoskoop

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse