Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sügavuti meenutades Sügavuti meenutades Rapla ringkond tähistas Naiskodukaitse mälestuspäeva sel aastal 22. aprillil Juurus. Mälestuspäevale olid kutsutud ka teadaolevad endised kodutütred, kelledest osalesid proua Hilda Põldroos (86. a. ) ja proua Linda Hiietamm (85. a. ). ← Eelmine Rapla naiskond käis Piirsalus laskmas Järgmine → Kaius tuuniti talgute raames lasketiiru Sügavuti meenutades

Sügavuti meenutades

Kaja Heinsaar 24. aprillil 2012

Rapla ringkond tähistas Naiskodukaitse mälestuspäeva sel aastal 22. aprillil Juurus. Mälestuspäevale olid kutsutud ka teadaolevad endised kodutütred, kelledest osalesid proua Hilda Põldroos (86.a.) ja proua Linda Hiietamm (85.a.).

Sügavuti meenutades

Kella 10-ks koguneti Juuru kalmistule, et süüdata küünlad kalmistul puhkavate naiskodukaitsjate ja ka kodutütarde mälestuseks. Sealt siirduti edasi Juuru kirikusse, kus toimus jumalateenistus kõikide endiste naiskodukaitsjate auks.  Kirikuõpetaja Tauno Kibur puudutas oma kõnes nii kodukaitset kui eestlust ja inimeseks olemist. Mälestas naisi ja emasid, naiskodukaitsjaid, kes elasid ja hingasid selles vaimus. Õnnistas kõiki Rapla ringkonna praeguseid naiskodukaitsjaid ja õnnistas Rapla ringkonna lipu.

Sügavuti meenutades

Kaiu jaoskonna esinaine Miidi Pindus meenutas oma kõnes Naiskodukaitse algust Raplamaal Juurus, Kaius ja Kuimetsas.“ Täna mälestame esimesi Naiskodukaiste liikmeid, kes panid aluse meie tegevusele. Tublisid, julgeid naisi leidus üle Eestimaa, olles toeks kaitseliitlastest abikaasadele, vendadele, poegadele, kuni saabus aasta 1941. juuni-küüditamine puudutas valusalt nii Kaitseliitu, kui tema eriorganisatsioone, eriti juhtivat tuumikut. Naiskodukaitse mälestuspäev aprillis kutsub meenutama kõiki naiskodukaitsjaid, kes küüditati oma kodust juunis 1941 ja neid, kes andsid oma elu Venemaa vangilaagrites. Naiskodukaitse hoiab au sees neid naisi, kes kandsid uhkusega Naiskodukaitse vormi ja ideid. Jätkame nende tegemisi, organisatsiooni traditsioone ja rahvuslikke tavasid ning jäädvustame ja väärtustame organisatsiooni ajalugu. Oleme  tänulikud neile, kes on meid mälestustega ja fotodega rikastanud.“

Esinaine lõpetas oma kõne Anna Haava (1934.a.) luuleridadega :

Aga Jumal üle kõige-

Sinu päralt Riik ning Au!

Hoia, kaitse meie maad!

Nõnda nagu meie ise

Seda eales hoiame

Sinu kaitset väärime.

Sügavuti meenutades

Jumalateenistuse lõppedes siirduti koos pastoraadi hoonesse, kus oli kaetud kohvilaud. Ühise laua taga arenes koos külalistega sisukas vestlus. Endised kodutütred proua Hilda ja proua Linda meenutasid möödunud noorusaastaid kodutütardena ja toredaid kaaslasi. Koos õpetaja Tauno Kiburiga sai sügavuti „vaadatud“ nii endasse kui Naiskodukaitse tegemistesse. Nii mõnigi seni kaheldav mõte sai filosoofilisema sisu.  

FastLion CMS

Sügavuti meenutades

Sügavuti meenutades

Kella 10-ks koguneti Juuru kalmistule, et süüdata küünlad kalmistul puhkavate naiskodukaitsjate ja ka kodutütarde mälestuseks Sealt siirduti edasi Juuru kirikusse, kus toimus jumalateenistus kõikide endiste naiskodukaitsjate auks Rapla ringkond tähistas Naiskodukaitse mälestuspäeva sel aastal 22. aprillil Juurus. Mälestuspäevale olid kutsutud ka teadaolevad endised kodutütred, kelledest osalesid proua Hilda Põldroos (86.a.) ja proua Linda Hiietamm (85.a.).

Sügavuti meenutades

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse