Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaius tuuniti talgute raames lasketiiru Kaius tuuniti talgute raames Eestlased on läbi aegade talgurahvas olnud. Sest eks on ju vana tõde, et koos oleme tugevad ja hulgakesi suudame rohkem. Rapla ringkonna naiskodukaitsjate eestvedamisel peeti 1. mail talguid Kaiu lasketiirus. ← Eelmine Sügavuti meenutades Järgmine → Esmaabi erialavõistlusel koos kodutütardega Kaius tuuniti talgute raames lasketiiru

Kaius tuuniti talgute raames lasketiiru

Nele Sarrapik 2. mail 2012

Eestlased on läbi aegade talgurahvas olnud. Sest eks on ju vana tõde, et koos oleme tugevad ja hulgakesi suudame rohkem. Rapla ringkonna naiskodukaitsjate eestvedamisel peeti 1. mail talguid Kaiu lasketiirus.

Mõte koos talguid teha küpses Rapla ringkonna naiskodukaitsjate peas juba ammu. Teeme Ära talgupäeva raames tehti ühiselt tööd ka 2010. aastal Jalase maastikukaitse ala puhastades. Et sedapuhku koos just Kaiu lasketiiru kõpitsema hakatakse, oli lmselt värske ringkonna esinaise Kristel Kaasiku idee. Laskeinstruktorina ja laskesportlasena on Kaiu lasketiir pea tema teiseks koduks. Mõeldud, tehtud. Kaiu jaoskonna ja ringkonna juhatuse liige Kaja Heinsaar hakkas talgujuhiks ja ettevõtmine nimega „Tuunime Kaiu lasketiiru“ sai registreeritud ka Teeme Ära talgulehel.

Kaius tuuniti talgute raames lasketiiru
Et ühed saaks tõhusamalt töötada, peavad teised kõrval nalja tegema:).
Kaius tuuniti talgute raames lasketiiru
Pereorganisatsioonile kohaselt olid kaasa ja töösse haaratud ka lapsed.

Kaitseliitlased plaanisid küll algselt eraldi teised talgud teha ja Pahkla harjutusala korrastama minna, aga otsustasid viimasel hetkel siiski naiskodukaitsjate ja lasketiiru tuunimisega liituda. Rõõm oli muidugi mõlemapoolne, sest seltsis on ikka segasem. Nii koguneski kenakesti kirju seltskond naisi, mehi ja lapsi 1. mai hommikul varavalges Kaiu, et koos midagi oma lasketiiru heaks ära teha. Tuleb öelda, et päikeseline ent uskumatult külm ilm, aitas tööhoole tublisti kaasa – kõik hakkasid lennukalt peale ja vehkisid eriti hoogsalt tööd teha. Loomulikult aeti töö kõrvale ka juttu ja tehti nalja, kuidas siis muidu.

Kaius tuuniti talgute raames lasketiiru
Sedapuhku mitte naiskodukaitsja vaid staabiülem tööhoos.

Ilmselt ei saagi üles lugeda päris kõike, mis tehtud sai, sest igas maja- ja õuenurgas oli keegi midagi tegemas, aga kui suuremaid asju loetleda, siis maja sai seest koristatud, aknad pestud, pööning koristatud, hulganisti sodi minema visatud. 50-meetri tiir sai korda nii seest kui väljast, raskemad masinad olid välja toodud 25-meetri kuulipüüdja valli kohendamiseks. Väljas riisuti lehti ja hõrendati võsa. Naiskodukaitsjad korrastasid lillepeenrad. Puhastati rohtunud sillutise plaate ja ilmselt veel üsna mitmeid asju, mis kohe meelde ei tule. Ühekoos jõuti õhtuks palju ära teha, aga eks muidugi tuunida oleks veel küll ja küll. Ringkonna esinaine väljendas oma siirast rõõmu kõige üle, mis tehtud sai ja ütles, et eks siingi kehtib see „Kevadest“ tuntud fraas, et kui tervet rehkendust ei jõua, tee pool ja eks meiegi jätkame sel korral tegemata jäänud töödega järgmisel aastal.

Tegus päev lõpetati ühiselt supi, koogi ja klaasi šampusega. Igatahes võib seekordse talgupäeva igati kordaläinuks kuulutada ja suur suur aitäh kõigile osalejatele.

FastLion CMS

Kaius tuuniti talgute raames

Kaius tuuniti talgute raames

Mõte koos talguid teha küpses Rapla ringkonna naiskodukaitsjate peas juba ammu Teeme Ära talgupäeva raames tehti ühiselt tööd ka 2010 Eestlased on läbi aegade talgurahvas olnud. Sest eks on ju vana tõde, et koos oleme tugevad ja hulgakesi suudame rohkem. Rapla ringkonna naiskodukaitsjate eestvedamisel peeti 1. mail talguid Kaiu lasketiirus.

Kaius tuuniti talgute raames lasketiiru

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse