Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Selles naises peitub tiiger Selles naises peitub tiiger „Loeme kohaletulnutele ette lõigud kirjeldusest ja vaatame, kas nad tunnevad ära - kes on Harju ringkonna naiskodukaitsja 2019“. Nii leppisid kokku ringkonna juhatuse liikmed, enne kui saabus laupäev, 30. november 2019 ja algas Harju ringkonna aastapäeva pidustus. Sel aastal olid võõrustajateks Harju ringkonna ühe värskeima jaoskonna, Padise-Kloostri, aktiivsed naised, kes kutsusid kõik pidulised Padise rahvamajja. Silmale ilu ja kõrvale pai tegid Padise Puhkpill ja Harju Madise segakoor oma meeleolukate esinemistega, emotsiooni lisasid kitarrisoolod noorkotkas Kristjani esitluses. Ja nüüd tagasi algusesse – kes siis ikkagi on see naine, kelles peitub tiiger? Kes on see, kes mulle meenutab Mary Poppins-it? Kes on alati naerusuine ja energiline? Kes esitab lihtsaid küsimusi „Mis arvad, teeme ära?“ või „Võtame väljakutse vastu!“? See naine on Harju Ringkonna aasta naiskodukaitsja 2019 – VERONIKA ISBERG! Naiskodukaitse pühaliku tõotuse lugemine (rahvariideis naised uuest Nissi jaoskonnast) Foto: Diana Mihkelsoo ← Eelmine Elekter ära Järgmine → Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg Selles naises peitub tiiger

Selles naises peitub tiiger

Liina Riismaa 4. dets. 2019

„Loeme kohaletulnutele ette lõigud kirjeldusest ja vaatame, kas nad tunnevad ära - kes on Harju ringkonna naiskodukaitsja 2019“.

Nii leppisid kokku ringkonna juhatuse liikmed, enne kui saabus laupäev, 30.november 2019 ja algas Harju ringkonna aastapäeva pidustus. Sel aastal olid võõrustajateks Harju ringkonna ühe värskeima jaoskonna, Padise-Kloostri, aktiivsed naised, kes kutsusid kõik pidulised Padise rahvamajja. Silmale ilu ja kõrvale pai tegid Padise Puhkpill ja Harju Madise segakoor oma meeleolukate esinemistega, emotsiooni lisasid kitarrisoolod noorkotkas Kristjani esitluses.

Selles naises peitub tiiger
Evely Sagor, Padise-Kloostri esinaise kt luuletust lugemasFoto: Diana Mihkelsoo
Selles naises peitub tiiger
Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming tunnustab Harju naisiFoto: Diana Mihkelsoo

Evely Sagor  Padise-Kloostri jaoskonnast kandis ette Lehte Hainsalu luuleread, mis panid mind hiljem mõtlema tunnustuste saajatele. Igas luulereas on võimalik tajuda seoseid naiskodukaitsjate ja meie erinevate ettevõtmiste vahel.

 

Kui kõrgel on kõrguste lagi?

Kui kaugel on kauguste äär?

Kui kiire on kiiruselagi?

Kui suur on su võimete määr?

 

Kõrgusi ründama paljud on nõus,

teekonna hakul ei kahelda jõus.

Jääb vähemaks tõusjaid, kui järsem on tõus.

 

Ja teada saavad ehk üksikud,

kui kõrgel on kõrguste lagi.

Ja teada saavad ehk üksikud,

Kui kaugel on kauguse määr.

 

Harju ringkonna naiskodukaitsjate võimete määr on määratlematu. Meie naised jõuavad ohutushoiukursustega ka kõige kaugematesse Eesti paikadesse oma teadmisi teistele jagama. Harju naiste poolt said mitmed tuhanded koolinoored uusi teadmisi käitusjuhiste näol ning suunamise Ole valmis! Äpi kasutajate ringkonda. Harju naised panid oma teadmised, oskused ja tahte kokku ning pakkusid vahva oskuste omandamise laagri tavakodanikele. Ja neid ettevõtmisi-tegemisi on veel ja veel ja veel....

 

Selles naises peitub tiiger
Tunnustuste andmine. Liiliaristi V klassi teenetemärgi saab Ruth Pääsuke.Foto: Diana Mihkelsoo
Selles naises peitub tiiger
Ühispilt koos perede ja esinejatega.Foto: Diana Mihkelsoo
Selles naises peitub tiiger
Kultuurigrupi naiste lustakad seiklused Ole Valmis äpp teemalises näidendis.Foto: Diana Mihkelsoo

 

Selle tõestuseks hinnati tunnustuse saajateks Harju ringkonna liikmed:

Kaia-Triin Pääsuke           Liiliarist V klass

Ruth Pääsuke                    Liiliarist V klass

Marje Verbo                      Keskjuhatuse tänukiri

Liina Riismaa                      Keskjuhatuse tänukiri

Jane Suu                              Ringkonna tänukiri

 

Lisaks leidsid omaniku erilised käsitööna valminud imekaunid pleedid, mille viisid koju pikaaegsed ja tänaseni aktiivsed liikmed Ingrid Kuningas, Eda Põldma ja Hille Sillaste.

 

Pidupäeval said teatavaks ka võistkonnad, kes leidsid oktoobris Merikülas sügise teistest usinamalt. Hindamise aluseks võeti ülesannete sooritamisel saadud punktid ning teisi edestas

 

-          Naiskond Keila I – Heli Iljašenko, Kaire Vakar, Berit Korindt

Naiskondade tasavägisust näitas see, et teist ja kolmandat kohta ei olnud võimalik eristada. Võrdselt punkte said:

-          Naiskond Viimsi – Kristi Leps, Jane Saks, Maarika Pähklimäe

-          Naiskond Männiku I – Eve-Merin Aas, Anneli Mere, Krstina Kahr

 

Harju ringkonna juhatus ja instruktorid proovivad igal aastal leida ja välja tuua vähemalt ühe tegevuse, mida pärjata meie „Aasta teo“ tiitliga. Sel, 2019 aastal, ei pidanud kaua mõtlema ja otsima: Larissa Sarmani eestvedamisel on naistel mitmel korral nädalas võimalik harjutada laskmist. See on väga tänuväärne võimalus ja ühtlasi laskjate kasvulava edaspidisteks võistlusteks ning pälvis teenitult „Aasta tegu 2019“ tiitli.

 

Meenega tänati tublisid sportlaseid, kes on esindanud ringkonda erinevatel võistlustel:

 

Riina Laherand, Triinu Tann, Kaidi Moor, Tuuli Mizer, Lana Toomvap, Ingrid Allas, Elbe Lumiste, Marge Ulm, Kadri Aller, Kertu Kekk, Keit Prants ja Katre Ulmas.

 

Kingitusega tänas ringkond side- ja staabi erialagrupi juhti Helmi Pihelgast aktiivse osalemise eest eriala täiendõppe korraldamisel Põhja maakaitseringkonna tasandil.

 

2019 aasta tunnustamine oli veidi eriline, kuna nimetatud ja omanäolise kingituse omanikuks said ka taustajõud – inimesed, kelle panuseta ei oleks Harju ringkonna naistel neid võimalusi, mis meil täna on.

 

Meie tublid abilised ja taustajõud on Jüri Julisen, Jaanus Viirlo, Daniel Nüüd, Malle Järve ja Priidik Hänni.

 

Harju ringkond tänas ka Airi Toomingat ja Helen Allast väikese kingitusega, mis oli ühelt poolt tänu, et nad meie veidruseid ära on kannatanud ja teiselt poolt väike ettemaks, kuna arvatavasti Harju ringkonna veidrused ei lõpe.

 

Kohalviibivatele naiskodukaitsjatele, nende peredele ja külalistele tegid omalt poolt suure kingituse kultuurigrupi naised – saime osa Harju maleva kaitseliitlase Lauri Lasimeri kirjutatud näidendist, kus humoorikas võtmes olid kokku põimitud naiskodukaitse ajalugu ja tänapäev.

 

Ja nüüd tagasi algusesse – kes siis ikkagi on see naine, kelles peitub tiiger? Kes on see, kes mulle meenutab Mary Poppins-it? Kes on alati naerusuine ja energiline? Kes esitab lihtsaid küsimusi „Mis arvad, teeme ära?“ või „Võtame väljakutse vastu!“?

 

See naine on Harju Ringkonna aasta naiskodukaitsja 2019 – VERONIKA ISBERG!

Selles naises peitub tiiger
Naiskodukaitse pühaliku tõotuse lugemine (rahvariideis naised uuest Nissi jaoskonnast)Foto: Diana Mihkelsoo
← Eelmine
Elekter ära

FastLion CMS

Selles naises peitub tiiger

Selles naises peitub tiiger

Evely Sagor, Padise-Kloostri esinaise kt luuletust lugemasFoto: Diana Mihkelsoo Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming tunnustab Harju naisiFoto: Diana Mihkelsoo Evely Sagor Padise-Kloostri jaoskonnast kandis ette Lehte Hainsalu luuleread, mis panid mind hiljem mõtlema tunnustuste saajatele Igas luulereas on võimalik tajuda seoseid naiskodukaitsjate ja meie erinevate ettevõtmiste vahel „Loeme kohaletulnutele ette lõigud kirjeldusest ja vaatame, kas nad tunnevad ära - kes on Harju ringkonna naiskodukaitsja 2019“.Nii leppisid kokku ringkonna juhatuse liikmed, enne kui saabus laupäev, 30.november 2019 ja algas Harju ringkonna aastapäeva pidustus. Sel aastal olid võõrustajateks Harju ringkonna ühe värskeima jaoskonna, Padise-Kloostri, aktiivsed naised, kes kutsusid kõik pidulised Padise rahvamajja. Silmale ilu ja kõrvale pai tegid Padise Puhkpill ja Harju Madise segakoor oma meeleolukate esinemistega, emotsiooni lisasid kitarrisoolod noorkotkas Kristjani esitluses.

Selles naises peitub tiiger

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse