Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Harjukate arvamised Veronikast on ühtseks esseeks kirjutanud instruktorid Pille Veitmaa ja Lana Toomvap. 2019. aasta märtsil ringkonnakogul otsustas Veronika Isberg ringkonna juhatusse enam mitte kandideerida, et saaks pühenduda ja hakata süsteemselt tegelema naiskodukaitse avalike suhete (AVS) erialagrupijuhina. Veronika on Harju ringkonna avalike suhete aktiivne grupijuht olnud juba 3 ametiaega. Grupi liikmed on koos Veronikaga korraldanud ja käinud erinevatel avalikel üritustel eesmärgiga luua igasse Harjumaa valda vähemalt 1 NKK jaoskond. Suur aitäh teile! ← Eelmine Selles naises peitub tiiger Järgmine → Kui on soov teha elus midagi, millel on sügavam sisu ehk Kehra jaoskonna loomise lugu Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg

Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg

4. dets. 2019

Harjukate arvamised Veronikast on ühtseks esseeks kirjutanud instruktorid Pille Veitmaa ja Lana Toomvap.

2019. aasta märtsil ringkonnakogul otsustas Veronika Isberg ringkonna juhatusse enam mitte kandideerida, et saaks pühenduda ja hakata süsteemselt tegelema naiskodukaitse avalike suhete (AVS) erialagrupijuhina. Veronika on Harju ringkonna avalike suhete aktiivne grupijuht olnud juba 3 ametiaega. Grupi liikmed on koos Veronikaga korraldanud ja käinud erinevatel avalikel üritustel eesmärgiga luua igasse Harjumaa valda vähemalt 1 NKK jaoskond.

Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg
Veronika tütregaFoto: Erakogu
Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg
Viljandis Naiskodukaitse aastapäevalFoto: Erakogu

Töö on vilja kandnud – loodud on Rae, Nissi ja Padise jaoskonnad ning loomisel Kehra. Liikmeskond on tänu sellele kasvanud suuremaks, kui julgesime loota oma salajastes unistustes. Ringkond on Eesti suurim ja aasta ei ole veel lõppenud.

 

Grupi liikmeid paelub see, kui soojalt ja siiralt Veronika kõigi meie ja meie vastu huvi tundvate inimestega suhtleb. Ringkonna esinaine meenutab 2019. aasta maikuud, kui laussajus Kehra päeval naiskodukaitse vihmavarju all jalutades kutsusime naisi liituma naiskodukaitsega. See päev näitas väga hästi Veronika positiivsust ja eesmärgile pühendumist – kui on vaja, teeme ära, hoolimata lausvihmast, lõõmavast päikesest või tormist.

 

Koos AVS grupi liikmetega on igal võimalusel tutvustatud ka Ole valmis! äppi. Veronikal on raugematu õpihimu ning ta seisab hea ka selle eest, et AVS grupi liikmed saaks uusi teadmisi ja oskusi organisatsiooni paremaks esindamiseks nii kõnes kui kirjas. Näiteks korraldas ta eesti keele õigekirja ja esmase kontakti loomise koolituse. Lisaks ajaloo loomisele tegeleb Veronika NKK Harju ringkonna ajaloo uurimise ja süstematiseerimisega.

Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg
2019. aasta sinilille kampaania ajalFoto: Erakogu
Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg
Legendaarse kohvriga enne ohutushoiukursustFoto: Erakogu

Veronika on hinnatud instruktor ka riigikaitselaagrites, õpetades noortele käitumisjuhiseid erinevates olukordades ja tutvustades Ole valmis! äppi. Pea igas elusituatsioonis suudab ta leida või ise tekitada seose Naiskodukaitsega, püüab selle pildile ning postitades sotsiaalmeedias muudab organisatsiooni iga päevaga rohkem nähtavamaks. Näiteks said Humalas riigikaitselaagris "Ole valmis!" äppi tutvustavas punktis pildil kokku vana sõjaväevarustuse kast, punkti ülesandelehed, Ole valmis! flaier, helkurpael ja kõike krooniv Naiskodukaitse nokamüts. Kas selline postitus sotsiaalmeedias jätab ruumi kahtepidi mõtlemisele, millega tegu? :)

 

Veronika on pädev ja tegus vabatahtlik instruktor mitmel erialal – mentorikursusel, avalike suhete kursusel ning organisatsiooniõppe ja ohutushoiu baasväljaõpete moodulitel. Ohutushoiumoodulil on Veronika õpetanud lisaks Harjule veel Tallinna, Viru, Pärnu, Valga, Järva ja Lääne ringkonnas. Tema ettevalmistus tundideks on professionaalne ja kvaliteetne, mis sunnib ka teisi instruktoreid endast parimat andma. Kaasinstruktorite sõnul saab ohutushoiukursusel alati midagi uut teada. Veronikal on alati mingi väike nüanss või näide elust-enesest õppematerjalides, mis erineb eelmisest korrast, nii et kunagi pole igav tunde anda. Veronika jaoks ei ole lahendamatuid olukordi - keerulistes või ootamatutes ülesannetes näeb ta alati võimalust, mitte kohustust. Võimalust proovida midagi uut, arendada ja areneda. Või tema enda sõnadega: „Väljakutsed on just vastuvõtmiseks ja õpetades õpib."

Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg
Kehras, 2019 maikuus koos Kose naistega Naiskodukaitset tutvustamasFoto: Erakogu

Ringkonnakaaslaste arvamused Veronika olemuse ja tegevuste kohta:

  • Veronikal on piiritu usk teistesse ja nende võimekusse. Teda iseloomustavad küsimused on lihtsad "Mh, mis arvad, teeme ära?" või "Võtame väljakutse vastu?"
  • Jääb mulje, nagu oleks tal ööpäevas rohkem tunde kui teistel, sest kuidas muidu nii palju jõuda! :)"
  • Vaikses ja tagasihoidlikus naises peitub tiiger, kes ohutushoiukursuse füüsilise enesekaitse praktika tunnis end ilmutab. Tiiger ilutseb Veronika särgil, mis teda truult igal kursusel saadab.
  • Tal on nii palju positiivsust ja nakatavat tegutsemistahet, et ta suudab sind motiveerida ka kõige tinahallimal päeval. Sõnapaar „energiliselt" omandab Veronika suust täiesti uue tähenduse - see toob kohe naeratuse näole ning paneb ka ennast tegutsema ja kaasalööma. See kui palju ta jõuab, paneb mind alati imestama - ta on alati kohal, tegutsemas ja loomas!
  • Veronika on usaldusväärne ja kohusetundlik, ühteaegu nii tagasihoidlik kui ka jõuliselt nähtav. Tal on omapärane huumorisoon ja terve eneseiroonia.
  • Tõmban mõeldes Veronikale oma mõtetes võrdusmärgi Mary Poppinsiga. Mõlemal on alati kaasas tsumadan, mis tundub põhjatu. Sellesse mahub truu sinine rüpperaal, näputöö ooteajaks, materjalid erinevatelt üritustel enese täiendamiseks ja teadmiste värskendamiseks, naiskodukaitse märkmik, veepudel ja termos ning kindlasti tuhat muud vajalikku asja. Mary Poppinsile sarnaselt leiab Veronika alati naerusuisena ning energilisena. Seda isegi siis, kui selja taga on pikad öised tunnid palgatööl Häirekeskuses. Harju ringkonna nimel loodame, et Veronikal jätkub tegutsemislusti veel pikkadeks aastateks.

Veronika emotsioon: 

Olin tööhoos, kui sain videotervituse uudisega, et olen valitud Harju ringkonna aasta naiskodukaitsjaks. Muidugi oli see mulle väga suur üllatus. Naiskodukaitses on nii palju ägedaid, heade teadmiste ja oskustega naisi, kellega koos väljakutseid vastu võttes ei teki küsimust "miks", vaid "millal". Kui näiteks viis aastat tagasi ei tulnud kõne allagi, et võiksin kedagi õpetada, siis sel aastal olen baasväljaõppe ohutushoiu moodulil tunde andes jõudnud ära käia ka teistes ringkondades. Omamoodi põnev ettevõtmine on olnud Naiskodukaitse Ole valmis! äpi juhiste tutvustamine, kas teha seekord mäng perele või töötuba noortele vm. Külastaja reaktsioon: "Seda ma ei teadnud!" annab kindlust, et olen teinud õiget asja. Sellised hetked ja kohtumised inspireerivad ja käivitavad, vabatahtlikud teavad, mida silmas pean. Tuleb ainult leida see õige asi, mida teha. Ja nagu viimase mentorikursuse väepunktist pihku jäänud tarkus ütleb: "Aeg on alati õige, et teha õiget asja". Harju ringkonna aasta naiskodukaitsja tiitli taga on meie ühine vabatahtlik tegevus. Suur aitäh teile!

FastLion CMS

Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond

Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond

Veronika tütregaFoto: Erakogu Viljandis Naiskodukaitse aastapäevalFoto: Erakogu Töö on vilja kandnud – loodud on Rae, Nissi ja Padise jaoskonnad ning loomisel Kehra Liikmeskond on tänu sellele kasvanud suuremaks, kui julgesime loota oma salajastes unistustes Harjukate arvamised Veronikast on ühtseks esseeks kirjutanud instruktorid Pille Veitmaa ja Lana Toomvap.2019. aasta märtsil ringkonnakogul otsustas Veronika Isberg ringkonna juhatusse enam mitte kandideerida, et saaks pühenduda ja hakata süsteemselt tegelema naiskodukaitse avalike suhete (AVS) erialagrupijuhina. Veronika on Harju ringkonna avalike suhete aktiivne grupijuht olnud juba 3 ametiaega. Grupi liikmed on koos Veronikaga korraldanud ja käinud erinevatel avalikel üritustel eesmärgiga luua igasse Harjumaa valda vähemalt 1 NKK jaoskond.

Aasta naiskodukaitsja Harju ringkond Veronika Isberg

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse