Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Elekter ära Elekter ära On laupäeva õhtu. Plaanisin seada end ETV pealt "Edevuse laata" vaatama. Inimene plaanib, jumal juhib. . . või kuidas see ütlus oligi. . "Edevuse laada" asemel toimub hoopis elanikkonnakaitse elutähtsate teenuste katkestusi käsitleva peatüki rakendamine praktikas, alateema: käitumine avariilise elektrikatkestuse korral linnatingimustes. Terve korrusmaja on pime, ka järgmine ja ülejärgmine. ← Eelmine Kuidas Padise-Kloostri jaoskonna naised sügist otsisid Järgmine → Selles naises peitub tiiger Elekter ära

Elekter ära

Marje Verbo 9. okt. 2019

On laupäeva õhtu. Plaanisin seada end ETV pealt "Edevuse laata" vaatama. Inimene plaanib, jumal juhib... või kuidas see ütlus oligi.. "Edevuse laada" asemel toimub hoopis elanikkonnakaitse elutähtsate teenuste katkestusi käsitleva peatüki rakendamine praktikas, alateema: käitumine avariilise elektrikatkestuse korral linnatingimustes. Terve korrusmaja on pime, ka järgmine ja ülejärgmine.

Elekter ära
Foto: Marje Verbo

Kellegi lapsed jooksevad taskulampidega ümber maja - nad kartvat toas pimedust..


Keegi naine kirub ärritunult riiki ja ähvardab politseisse helistada, et laupäeva õhtul selline lubamatu lugu juhtunud. Tema olla Soomes elanud ja seal küll kunagi midagi sellist ei olevat..


Panen akna kinni - ei taha seda porinat enda tuppa lasta.

 

Lörtsisegune vihm krõbiseb vastu aknaplekki. Küünlad täidavad toa pisut müstlise valgusega ja heidavad lakke varje. Ammu pole nii olnud, et ongi ainult küünlad. Taskulambid küll ka, aga se's mõttes, et ilma elektrita. Rahulik on, sest ma olin selle ootamatuse vastu valmistunud. Nii ongi see olukord nagu äkitselt sülle kukkunud aeg iseendale ja oma mõtetele. Ei telekat, ei selle taustal pesu triikimist, isegi raamatu lugemist mitte.

 

Õnneks ja õnnetuseks saab "õppus" läbi: elektroonikaseadmed ringutavad ja ärkavad üles, üks värviline tuluke särab siin, teine seal, kellad on kaotanud igasuguse ajataju, laelamp teeb toa valgeks, külmik oma vaikse urinaga annab teada, et hoolitseb taas toidukraami säilivuse eest.

 

Loodetavasti aitas see tunnike ilma elektrita kasvõi mõne inimese lähemale arusaamisele, et peame taolisteks olukordadeks teadlikult valmistuma, sest siis ei taba ootamatused meid ootamatult.

 

Ikka veel krõbistab lörtsisegust vihma. Jätan suure kollase küünla põlema - lihtsalt toreduse pärast, et see aitas ennist nii vahva varjumustri lakke joonistada.

Ja igaks juhuks tuleks koju küünlaid veel juurde osta, sest mine seda elektrit tea.

FastLion CMS

Elekter ära

Elekter ära

Foto: Marje Verbo Kellegi lapsed jooksevad taskulampidega ümber maja - nad kartvat toas pimedust On laupäeva õhtu. Plaanisin seada end ETV pealt "Edevuse laata" vaatama. Inimene plaanib, jumal juhib... või kuidas see ütlus oligi.. "Edevuse laada" asemel toimub hoopis elanikkonnakaitse elutähtsate teenuste katkestusi käsitleva peatüki rakendamine praktikas, alateema: käitumine avariilise elektrikatkestuse korral linnatingimustes. Terve korrusmaja on pime, ka järgmine ja ülejärgmine.

Elekter ära

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse