Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Revideerimise õppepäev Revideerimise õppepäev 16. novembril toimus Rapla Ühisgümnaasiumis revideerimise õppepäev. Juhendajateks olid tulnud Tallinna ringkonnast keskrevisjonikomisjoni liige Liivi Turk ja endine keskrevisjonikomisjoni liige Evelin Ver¹. ← Eelmine Skorbuuti põhjustab c-vitamiini puudus Järgmine → „Koeravaht“ ei ole koera kõrgune lainetus Revideerimise õppepäev

Revideerimise õppepäev

Kaja Heinsaar, Monika Paulsen 18. nov. 2014

16. novembril toimus Rapla Ühisgümnaasiumis revideerimise õppepäev. Juhendajateks olid tulnud Tallinna ringkonnast keskrevisjonikomisjoni liige Liivi Turk ja endine keskrevisjonikomisjoni liige Evelin Ver¹.

Kõik algas sellest, et ühel päeval leidsime oma postkastist järgneva sisuga kirja:

Tere, kaasvõitlejad-revideerijad!
Naiskodukaitse Rapla ringkond korraldab revideerimisteemalise õppepäeva pühapäeval 16. novembril 2014 Rapla Ühisgümnaasiumi õppeklassis algusega kell 10.00. Õppepäev on eelkõige mõeldud uutele revisjonikomisjonide liikmetele, sh ka jaoskondade revisjonikomisjonide liikmetele. Esialgselt oli see mõeldud oma  ringkonnale ja lähinaabritele, kuid kuna õppeklassi mahub veel  10-15 õpihuvilist revideerijat, siis panen info ka siia listi.  Palun informeerige ka oma jaoskondade revisjonikomisjonide  liikmeid sellest võimalusest, kuna neid siin listis ei ole ja minul ei ole nende kontaktandmeid. Oma soovist osaleda palun  anda teada minu e-posti aadressile  hiljemalt 4. novembriks. Kui on palju tahtjaid, siis kehtib reegel - kes ees, see sees.
Tervitustega!
Pirko

Revideerimise õppepäev
Foto: Pirko Peterson

Kuna varasem kogemus revideerimisest puudub, kui välja arvata oma rahakott  ja nii kenasti kutsutakse, siis mõeldud tehtud, kirja pandud.

Pühapäeva hommikul oli kogunenud kenake seltskond siit-sealt üle Eesti – Tartust, Tallinnast, Narvast, Harjust ja loomulikult Raplast. Rapla ringkonnast osalesid Aime, Kaja, Pirko, Triin ja Monika ehk siis tervelt viis hakkajat naist.

Revideerimise õppepäev
Foto: Pirko Peterson
Revideerimise õppepäev
Foto: Pirko Peterson

Tutvumisring tehtud, asusime asja kallale. Nagu kohapeal selgus, polnud paljud meist varasemalt revideerimisega kokku puutunud, et mitte öelda, me ei teadnud sellest mõhkugi. Mõnedel olid varasemad kogemused oma töökohtadest, kuid päeva lõpuks selgus ,et revideerimine ei ole alati samasugune ja erinevused on olemas. Seetõttu oli huvi teema vastu muidugi suur. Pea oli segadust ja küsimusi täis. Mis, kuidas, kes ja kas?  Saime õpetust, kuidas koostada aruannet, anti abimaterjali, õpetati mida uurida ja kuidas mõtted nii kirja panna, et oleks seaduslik ja erapooletu suhtumine. Töötasime läbi revideerimisjuhendi, tutvusime revideerimisaruandega ja saime ka põgusalt proovida ise revideerimist. Teoreetilistele teadmistele lisaks jagus mõlemal instruktoril praktilisi näpunäiteid ja soovitusi.

Revideerimise õppepäev
Foto: Pirko Peterson

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuna käesoleva aasta revideerimine on kohe kohe kätte jõudmas ja tõsine töö algamas, siis ilmselt tekib meil palju erinevaid küsimusi just töö käigus. Aga me teame, et võime kindlasti oma küsimustega pöörduda Evelini ja Liivi poole! Küll nemad juba teavad! Ja mis peamine, praegu võib küll öelda, et hirm on kadunud ja julgeme küll jaanuaris 2015 revideerimisega algust teha.

FastLion CMS

Revideerimise õppepäev

Revideerimise õppepäev

Kõik algas sellest, et ühel päeval leidsime oma postkastist järgneva sisuga kirja: Tere, kaasvõitlejad-revideerijad! Naiskodukaitse Rapla ringkond korraldab revideerimisteemalise õppepäeva pühapäeval 16 novembril 2014 Rapla Ühisgümnaasiumi õppeklassis algusega kell 10 16. novembril toimus Rapla Ühisgümnaasiumis revideerimise õppepäev. Juhendajateks olid tulnud Tallinna ringkonnast keskrevisjonikomisjoni liige Liivi Turk ja endine keskrevisjonikomisjoni liige Evelin Ver¹.

Revideerimise õppepäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse