Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Raplast Rakverre ja tagasi Raplast Rakverre ja tagasi Augustikuu viimasel päeval oli võimalus käia Rakvere linnuses, et tähistada Naiskodukaitse 86. aastapäeva. Kuna Naiskodukaitse Rapla ringkonna naised olid nii tublid, et jõudsid kohale esimeste seas, siis saime kohe omaalgatuslikult Rakvere linnusega tutvuda. ← Eelmine Raplas peeti ohutuspäeva Järgmine → Rapla jaoskonna marjamaitseline naisteõhtu Raplast Rakverre ja tagasi

Raplast Rakverre ja tagasi

Reelika Rohuste 2. sept. 2013

Augustikuu viimasel päeval oli võimalus käia Rakvere linnuses, et tähistada Naiskodukaitse 86. aastapäeva. Kuna Naiskodukaitse Rapla ringkonna naised olid nii tublid, et jõudsid kohale esimeste seas, siis saime kohe omaalgatuslikult Rakvere linnusega tutvuda.

86. aastapäeva piduliku aktuse avasõnad ütles Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, kes rääkis eelmise aasta naiskodukaitsjate suurtest ja väikestest tegudest. Aastapäeva tähistamist austas oma kohalolekuga Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, kelle kõnest ühe mõttena jäi kõlama teadaanne naistele, et me hariksime ja õpetaksime mehi sama tarkadeks ja osavateks nagu me ise oleme. Vahepalana andis väikese ent emotsiooniderohke kontserdi Rakvere Akadeemiline Meeskoor Meeskoor (RAMM), kelle laulude saatel kõlasid saalis nii mõnedki naeruhõiked. 

Raplast Rakverre ja tagasi
Rapla naiskodukaitsjad Kaitseliidu ülema ja Lääne maleva pealikuga.

Kõned kuulatud ja teenetemedalid üle antud suunduti maitsma keskaegseid roogi nagu hernetamp, kruubipuder metsapähklitega ja tatrasalat. Loomulikult ei puudunud isuäratav kohupiima tort maasikatega. Pärast sööki ja teineteisega rääkimisi koondusime linnuse sisehoovi, kus naiskodukaitsjatele lasti kahurist hiigelpauk, mis tegi rahutuks isegi kohapealsed haned, kes peaks sellega harjunud olema.  Lisaks oli kahuripauk märk sellest, et huvilised said koos giidiga linnusega tutvuma asuda. Tuletagem meelde jutu algust, et meie, Rapla naised olid niivõrd tulbid kohale jõudmisega ning linnusega tutvumist enam ei vajanud. Kodutee võis peale kordaläinud päeva alata.

FastLion CMS

Raplast Rakverre ja tagasi

Raplast Rakverre ja tagasi

86 aastapäeva piduliku aktuse avasõnad ütles Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, kes rääkis eelmise aasta naiskodukaitsjate suurtest ja väikestest tegudest Augustikuu viimasel päeval oli võimalus käia Rakvere linnuses, et tähistada Naiskodukaitse 86. aastapäeva. Kuna Naiskodukaitse Rapla ringkonna naised olid nii tublid, et jõudsid kohale esimeste seas, siis saime kohe omaalgatuslikult Rakvere linnusega tutvuda.

Raplast Rakverre ja tagasi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse