Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma Rapla ringkonnas tehti imet 22. -23. oktoobril toimus Rapla ringkonnas baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul. Osalejaid oli lisaks Rapla ringkonnale veel Läänest, Harjust ja isegi Jõgevalt. ← Eelmine Rapla jaoskonna naisteõhtu oli seebine Järgmine → Oh, seda ilu ja sära Rapla jaoskonna naisteõhtul Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma

Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma

Nele Sarrapik 24. okt. 2011

22.-23. oktoobril toimus Rapla ringkonnas baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul. Osalejaid oli lisaks Rapla ringkonnale veel Läänest, Harjust ja isegi Jõgevalt.

Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma
Teadmine sünnib koostöös

Noored ja mõned vanemadki liikmed said kokku Alu mõisas, kus neid ootas kaks pikka ja intensiivset õppepäeva. Nagu ikka algas teema laiemalt riigikaitsest ja kulges läbi kaistejõudude, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse kuni iga osaleja personaalse arenguplaanini ja tema enda osani Naiskodukaitses. Rõõm oli näha, et  sedapuhku olid osalejad hoolimata oma noorusest või pikaaaegsest kogemusest organisatsioonis innukad teadmisi omandama, särtsakalt valmis erinevate õppemeetoditega kaasa minema ja julged planeerima oma tulevikku organisatsioonis suurelt.

Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma
See ongi ime

Üks enim meeldejäänud tund organisatsiooniõpetuse moodulist oli kindlasti nooremleitnant Aivar Pilve läbi viidud riviõpe. Instruktor ütles tunni algul, et on kaks võimalust, kas tehakse imet või ollakse tavalised. Ime tegemine tähendas siis seda, et suudetakse kohe algul üksusena üheaegselt mõnda rivilist võtet sooritada. Tehtigi imet – vabalt ja valvel tuli esimesel korral üheskoos välja küll. Teisel korral enam päris nii hästi välja ei tulnud ja kolmandal ka mitte, aga ime oli ju ikkagi tehtud. Nooremleitnant Pilve käe all kulges kogu rivitund üsna meeleolukalt vihmase ilma tõttu mööda Kaitseliidu Kooli NATO-saali ringselt marssides ja sekka muid rivilisi võtteid harjutades. Sama instruktor valgustas kursuslasi ka riigikaitse juhtimise ja Kaitseliidu teemadel.

Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma
Meie kangelased juhtimisstruktuuris

Oma tagasisides kiitsid paljud kursuslased õppel kasutatavaid erinevaid meetodeid, mis sundisid kaasa mõtlema ja panid tegutsema. Siinkohal võib ehk nimetada Naiskodukaitse ajaloo tunnis ette kantud näidendeid, NATO-saali klantspõrandale tehtud hiiglaslikku Naiskodukaitse juhtimisstruktuuri, plakateid erialadest, baasväljaõppe reklaamklipikesi ja isiklikke arenguplaane.

Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma
Südantvõitvad plakatid erialadest

Ekstraboonusena oli seekordsetel kursuslastel võimalus õppida Naiskodukaitse esinaise enda käe all. Airi Neve, kes küll hetkel oma põhitöölt lapsehoolduspuhkusel viibib, ergutas mõtteid liikmelisuse, Naiskodukaitse tegevuse ja arenguperspektiivide kohapealt. Esinaine ise kommenteeris oma instruktoritööd Rapla organisatsiooniõppel väga positiivselt: „Ilma igasuguse liialduseta, mul oli õpetada tegelikult tõesti rõõm! Esiteks sellepärast, et ma olin juba hakanud unustama, kui tore on koolitaja töö. Teiseks sellepärast, et ettevalmistamine innustas mind põhjalikult Naiskodukaitse asjade peale mõtlema ja neid uurima ning selle tulemusena avastasin mitmed asjad, mis oleks tarvis meie dokumentides ümber teha. Ja kolmandaks sellepärast, et osalejad olid erakordselt toredad - sellised arukad ja mis peamine, teotahtelised ja positiivsed“. Airi Neve lisas veel, et teda tõesti rõõmustas, et enamikel osalejatel oli nägemus, mis erialale nad võiksid spetsialiseeruda ja näitasid üles ka valmisolekut osaleda edaspidi ka juhtimises ja õpetamistegevuses.

Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma
Näidend ajalootunnist

Rapla ringkonnas toimub baasväljaõppest järgmisena esmaabi moodul, mis on planeeritud jaanuari viimasele nädalavahetusele. Naiskodukaitse esinaise Airi Nevega saab jälle kohtuda 8. novembril Rapla jaoskonna naisteõhtul, kus ta meelsasti kõikidele liikmeid huvitavatele küsimustele vastab.

FastLion CMS

Rapla ringkonnas tehti imet

Rapla ringkonnas tehti imet

Teadmine sünnib koostöös Noored ja mõned vanemadki liikmed said kokku Alu mõisas, kus neid ootas kaks pikka ja intensiivset õppepäeva Nagu ikka algas teema laiemalt riigikaitsest ja kulges läbi kaistejõudude, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse kuni iga osaleja personaalse arenguplaanini ja tema enda osani Naiskodukaitses 22.-23. oktoobril toimus Rapla ringkonnas baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul. Osalejaid oli lisaks Rapla ringkonnale veel Läänest, Harjust ja isegi Jõgevalt.

Rapla ringkonnas tehti imet ja õpiti organisatsiooni tundma

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse