Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkonnas on uued tuuled või tormid Rapla ringkonnas on uued 21. märtsi õhtul kogunesid Rapla naiskodukaitsjad Alu mõisa, et pidada maha ringkonnakogu. Ja mitte niisama lihtne ringkonnakogu, vaid sedapuhku oli tegu üsna erilise koguga kuna taas oli aeg valida ringkonna esinaist ja aseesinaist. Tehke ikka asju kire ja südamega ning pidage meeles, et me ju aitame:)! Foto: Aime Tuhkanen ← Eelmine Rapla naiskodukaitsjad on maleva kolmandad saalihokis Järgmine → Puna ikka põskedesse saime Rapla ringkonnas on uued tuuled või tormid

Rapla ringkonnas on uued tuuled või tormid

Nele Sarrapik 22. märtsil 2012

21. märtsi õhtul kogunesid Rapla naiskodukaitsjad Alu mõisa, et pidada maha ringkonnakogu. Ja mitte niisama lihtne ringkonnakogu, vaid sedapuhku oli tegu üsna erilise koguga kuna taas oli aeg valida ringkonna esinaist ja aseesinaist.

Nagu ikka algas kogu hoopis aruannetega ja mitte valimistega, seega jätkus põnevust kuni hiliste õhtutundideni. Kolm aastat Rapla ringkonda väärikalt juhtinud esinaine Pirko Peterson pidas ettekande ringkonna tegemistest 2011. aastal. Olulisemate vajakajäämistena tõi ta välja liikmeskonna vähese kasvu, jätkuva arenguruumi liikmemaksu laekumisel, passiivsete liikmete suure osakaalu, ringkonna olematu fotoarhiivi ja veel mõned asjad. Olulisemateks saavutusteks pidas esinaine seda, et päris esimest korda korraldas ringkond 2011. aastal ise kõik neli BVÕ moodulit. Väga edukalt saadi hakkama Staabiassistendi baaskursuse ja avalikkusele suunatud rabamatka korraldamisega.

Oma tegevusest ülevaate andmiseks said sõna ka jaoskonnad. Seegi oli ringkonnakogul uus algatus, kuna varasemalt pole jaoskondade aruandeid tehtud ega ette kantud. Oma nägemuse „olukorrast riigis“ andis ka revisjonikomisjon, kelle puhul võib öelda, et rohkem ikka kiideti kui laideti. Kinnitati ka Rapla ringkonna tegevussuunad aastaks 2012. Tuleb öelda, et need viimased on igati Naiskodukaitse arengukavaga kooskõlas ja ringkonnale korralikuks väljakutseks. Tuleb põnev aasta.

Ja kui põnevusest rääkida, siis lõpuks jõudsime valmisteni ka. Kõik toimus õnneks või kahjuks rahumeelselt, kellelgi nina viltu ei löödud ja silmi peast ei kraabitud. Aga et siis tulemustest. Võtke siis teadmiseks, et nüüdsest on järgmiseks kolmeks aastaks Rapla ringkonna esinaine Kristel Kaasiku, kes varem tegutses ringkonna aseesinaisena. Kristel on juba palju aastaid nö „käpp“ enamikel ringkonna üritustel pigem korraldamise poole pealt kui osalejana. Kristeli kireks on kindlapeale laskmine ja militaarvõistlused. Kas ta isegi teab mitu karikat, medalit ja diplomit tal kodus on, peate temalt endalt pärima. 2011. aastal läbis Kristel ka Laskeinstruktori kursuse lisaks kõigile muudele kursustele, kus ta osalenud on. Kristel on hea eeskuju ja naiskodukaitsja, kellele võib kindel olla. Tema vali korraldusi jagav hääl on kaugele kosta. Esinaisena lubas Kristel kõik tööle panna ja tegi sellega kohe ringkonna kogul ka algust kuulutades välja esimese ringkonna juhatuse koosoleku aja.

Rapla ringkonnas on uued tuuled või tormid
Esinaiste vahetus. Foto: Aime Tuhkanen

Ringkonna aseesinaiseks valiti Triin Tähtla Kaerepere jaoskonnast. Triin on eelmisest kevadest saadik vedanud kultuurigrupi tegevust. Ringkonna juhatuse uuteks liikmeteks said Kristel Kesküla Kaerepere ja Ingrid Stahl Rapla jaoskonnast. Juhatuse liikmena jätkab Kaja Heinsaar Kaiu jaoskonnast. Uueks revisjonikomisjoni liikmeks valiti nüüdseks juba endine ringkonna esinaine Pirko Peterson.

 

Peale meeleolukaid valmisi sai sõna Kaitseliidu Rapla Maleva pealik major Arni Ilves, kes kiitis naiste tegevust mitmeski vallas. Mulle jäi eriti meelde Staabiassistendi baaskursuse korraldamise mainimine.

 

Lõpuks jagati lilli uutele ja vanadele ametis olijatele. Suure üllatusena sain ka mina midagi. Nimelt aasta naiskodukaitsja vaiba, mille oli ise kudunud ringkonna liige Aive Küünarpuu. Ma armastan väga kaltsuvaipu! Aitäh!

 

Ja ei muud, kui et jõudu, kindlat meelt ja selget pead uuele esinaisele ja aseesinaisele. Tehke ikka asju kire ja südamega ning pidage meeles, et me ju aitame:)!

Rapla ringkonnas on uued tuuled või tormid
Foto: Aime Tuhkanen

FastLion CMS

Rapla ringkonnas on uued

Rapla ringkonnas on uued

Nagu ikka algas kogu hoopis aruannetega ja mitte valimistega, seega jätkus põnevust kuni hiliste õhtutundideni Kolm aastat Rapla ringkonda väärikalt juhtinud esinaine Pirko Peterson pidas ettekande ringkonna tegemistest 2011 21. märtsi õhtul kogunesid Rapla naiskodukaitsjad Alu mõisa, et pidada maha ringkonnakogu. Ja mitte niisama lihtne ringkonnakogu, vaid sedapuhku oli tegu üsna erilise koguga kuna taas oli aeg valida ringkonna esinaist ja aseesinaist.

Rapla ringkonnas on uued tuuled või tormid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse