Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Puna ikka põskedesse saime Puna ikka põskedesse saime Eile, 25. märtsil, kogunesid Rapla ringkonna naised Märjamaale maarjapäeva tähistama. Maarjapäev on Eesti rahvakalendris üks olulisim naistepüha. ← Eelmine Rapla ringkonnas on uued tuuled või tormid Järgmine → Kõhud hiina toidust punni Puna ikka põskedesse saime

Puna ikka põskedesse saime

Nele Sarrapik 26. märtsil 2012

Eile, 25. märtsil, kogunesid Rapla ringkonna naised Märjamaale maarjapäeva tähistama. Maarjapäev on Eesti rahvakalendris üks olulisim naistepüha.

Et see on Rapla ringkonnal esimene kord spetsiaalselt rahvakalendri püha tähistada, siis võtsime sedapuhku tasa ja targu, et päris hommikuhakul allikale ei tõtanud ja linnupetet võttis igaüks oma kodus. Kogunesime peale lõnunat ja alustasime loomulikult sellega, et kõik ladusid lauale oma kaasavõetud punased söögid ja joogid. Mõni aeg kulus siis roogade-jookide tutvustamisele ja maitsmisele. Loomulikult tegime ka pannkooke, et kapsasaak ikka hea saaks. Pannkookide kuju järgi ennustasime, et sel korral tuleb hea dekoratiivkapsa –aasta, sest koogid kippusid kangesti ilusad ja säbrulised tulema.

Ja siis hakkasime me maailma asju arutama. Juttu jätkus kojuminekuni ja oleks veel kauemakski jätkunud. Nalja ja naeru oli palju. Nagu ühele õigele naistepühale kohane, sest oli ju maarjapäev naiste jaoks puhkamise ja lõõgastumise päev. Vapramad järgisid ka saunaskäimise traditsiooni. Ka leiliruumist kostis mõistagi vahetpidamata rõkkavat naeru. Ja siis me jälle sõime oma punaseid sööke ja jõime punaseid jooke. Põsed peaksid meil küll sel aastal punased olema.

Oli meeleolukas ja rõõmus maarjapäev.

Maarjapäeva kommete kohta saab rohkem lugeda siit.

FastLion CMS

Puna ikka põskedesse saime

Puna ikka põskedesse saime

Et see on Rapla ringkonnal esimene kord spetsiaalselt rahvakalendri püha tähistada, siis võtsime sedapuhku tasa ja targu, et päris hommikuhakul allikale ei tõtanud ja linnupetet võttis igaüks oma kodus Kogunesime peale lõnunat ja alustasime loomulikult sellega, et kõik ladusid lauale oma kaasavõetud punased söögid ja joogid Eile, 25. märtsil, kogunesid Rapla ringkonna naised Märjamaale maarjapäeva tähistama. Maarjapäev on Eesti rahvakalendris üks olulisim naistepüha.

Puna ikka põskedesse saime

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse