Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkonnas on neli uut staabiasisstenti Rapla ringkonnas on neli Möödunud nädalavahetusel toimus Alus Staabiasisstendi baaskursuse teine nädalavahetus, mis ühtlasi ka lõpetas keeruka kahenädalavahetuselise erialakursuse. Rapla ringkond väljus olukorrast kahtepidi võitjana. ← Eelmine Kõik naised maakaitsepäevale! Järgmine → Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata Rapla ringkonnas on neli uut staabiasisstenti

Rapla ringkonnas on neli uut staabiasisstenti

Nele Sarrapik 31. mail 2011

Möödunud nädalavahetusel toimus Alus Staabiasisstendi baaskursuse teine nädalavahetus, mis ühtlasi ka lõpetas keeruka kahenädalavahetuselise erialakursuse. Rapla ringkond väljus olukorrast kahtepidi võitjana.

Rapla ringkonnas on neli uut staabiasisstenti

Esiteks lõpetas kursuse tervelt 4 ringkonna liiget, mis tähendab, et ringkonna senine 3-pealine staabiasisstentide hulk mitrmekordistus. Teiseks oli Naiskodukaitse korraldatava kursuse ülemaks sedapuhku Rapla ringkonna instruktor Küllike Kaljend, kellele see oli üle-eestilise kursuse läbiviimisel esimeseks tuleprooviks. Küllike sai edukalt ja kiiduvääsrselt hakkama ja edukalt said hakkama ka meie kursuslased Liilia Kesküla, Piret Tamm, Talvi ja Aime Tuhkanen.

Rapla ringkonnas on neli uut staabiasisstenti

Seekordne kursus oli tavapäraselt raske, põnev ja väljakutsete rohke. Eriti suur väljakutse nii instruktoritele kui kursuslastele oli kindlasti kogu viimase öö kestnud lõpuharjutus, kus tuli väsinuna, uutest teadmistest segasena ja kuhjunud ülesaanete all kummargil olles täita päris staabiassistendi ülesandeid. Mõis kaikus kogu öö lahinguhäältest. Klassid olid täis pabereid, kaarte, vildikaid, liime, kääre, raadiosaatjate piiksumist ja vaikselt oma tööd tegevate staabiassistentide nohinat.

Rapla ringkonnas on neli uut staabiasisstenti

Siis kui ülejäänud Alu veel magas ja ainult paar mammit oma koertega väljas olid, kõlas käsk haarata katelokid ja koguneda õue. Algas orienteerumine varahommikuses külmas ja karges Alu hommikus. Mõni jaksas veel isegi joosta, teised vedasid jalgu järel. Orienteerumisrajalt tagasijõudnuid ootas veel viimane üllatusülesanne – tuli endale ise katelokis hommikusöök valmistada. Mis seal salata, nii mõnigi tunnistas, et pole seda iial varem teinud.

Ja läbi ta oligi. Kokku lõpetas kursuse 12 naiskodukaitsjat ja 3 kaitseliitlast. Lõpetuseks tuleb kiita, kiita ja veelkord kiita mjr Pernitsat ja kpt Näkki, kelle raudsel vedamisel kogu kursus läbi viidi. Aitäh ka v-srs Umalale ja lpn Juurele ning kogu Rapla Malevale ilma kelleta poleks see kursus olnud see, mis ta oli - tõeliselt hea kursus.

FastLion CMS

Rapla ringkonnas on neli

Rapla ringkonnas on neli

Esiteks lõpetas kursuse tervelt 4 ringkonna liiget, mis tähendab, et ringkonna senine 3-pealine staabiasisstentide hulk mitrmekordistus Teiseks oli Naiskodukaitse korraldatava kursuse ülemaks sedapuhku Rapla ringkonna instruktor Küllike Kaljend, kellele see oli üle-eestilise kursuse läbiviimisel esimeseks tuleprooviks Möödunud nädalavahetusel toimus Alus Staabiasisstendi baaskursuse teine nädalavahetus, mis ühtlasi ka lõpetas keeruka kahenädalavahetuselise erialakursuse. Rapla ringkond väljus olukorrast kahtepidi võitjana.

Rapla ringkonnas on neli uut staabiasisstenti

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse