Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata Maakaitsepäev tõi sära silma Raplamaa maakaitsepäev toimus sel aastal 23. juunil Kehtnas. Loomulikult olid esindatud ka naiskodukiatsjad ja sel korral lausa kolmel rindel – supikatla taga, paraadil ja külastajatele seiklusmängu organiseerides. ← Eelmine Rapla ringkonnas on neli uut staabiasisstenti Järgmine → Kaerepere jaoskonnas on tublid koolilõpetajad Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata

Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata

Nele Sarrapik 29. juunil 2011

Raplamaa maakaitsepäev toimus sel aastal 23. juunil Kehtnas. Loomulikult olid esindatud ka naiskodukiatsjad ja sel korral lausa kolmel rindel – supikatla taga, paraadil ja külastajatele seiklusmängu organiseerides.

Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata

Kõige esimesena asusid hommikul tegevusse mõistagi vaprad kööginaised, et külastajate saabumise ajaks supp kenasti juba auraks ja laual oleks. Oligi, ja veel imemaitsev. Tuleb tunnistada, et maakaitsepäev polnud veel kaugeltki läbi, kui supp juba külastajate kõhtudesse oli auranud ja kõik katlad tilgatumaks kraabitud. Järelikult oli ikka väga väärt hernesupp. Kiitus kokkadele.

Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata

Paraad ja rivistus koos malevaga sujus nagu  tavaliselt. Kenad pidulikes vormides naised ja sirge samm. Tõsi küll, jälle tunnustusena tuleb öelda, et suurem osa neist naistest oli rivistuse ajaks juba tonni vett kaela saanud ja võibolla ei olnud enam kõige mõnusam marssida, aga kellegi näost seda küll välja ei lugenud – kõnniti ikka auga ja isamaa eest.

Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata

Lisaks paraadile ja supi jagamisele korraldas ringkond maakaitsepäeval uudse ja seninägematuna Naiskodukaitse erialasid tutvustava seiklusmängu. Mängu käigus tuli läbida väike rada, mile igas punktis ootas täitmist üks mõne Naiskodukaitse erialaga seotud ülesanne. Rada võis läbida üksinda, sõbraga või kogu perega. Ülesanded olid ülesehitatud nii, et sobiks nii lastele kui täiskasvanutele, oleks lõbus ja hariv. Nii tuli erinevates punktides nt rakmed ja kiiver selga panna, raadiosaatjaga rääkida, joonistada, kannatanule abi kutsuda, vabastada ennast paarilisega ühendavast nöörist ning tunda lõhna ja katsumise järgi erinevaid toiduaineid.

Nii kaua, kui seiklusrada üleval oli, jätkus sinna ka koguaeg külastajaid – ja tõepoolest oli üksiküritajaid, lahingpaare, perekondi ja seltskondi. Aegajalt kallav vihm ei näinud kedagi segavat – humoorikas ja põnev rada tõi inimestele naeru näole ja sära silma. Finišisse jõudnud kiitsid kõik toredat mängu ja iseennast, et nad selle raja üldse ette võtsid. Auhinnaks said kõik raja läbijad tunnistuse ja Rapla ringkonna pastaka ning väiksemad osalejad lisaks veel Rapla ringkonna värviraamatu ja midagi, millega suu magusaks teha. Suuremad seltskonnad said kamba peale ka naiskodukaitsja tehtud hoidisepurgi.

Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata

Päeva lõpuks võis öelda, et Naiskodukaitse jaoks oli tegu kordaläinud maakaitsepäevaga – saadi ise hea tuju ja tehti ka teiste meel rõõmsaks. Lisaks Naiskodukaitsele olid maakaistepäeval veel esindatud Rapla Malev, Politsei- ja piirivalveamet, Päästeamet, valla taidlejad jt.

FastLion CMS

Maakaitsepäev tõi sära silma

Maakaitsepäev tõi sära silma

Kõige esimesena asusid hommikul tegevusse mõistagi vaprad kööginaised, et külastajate saabumise ajaks supp kenasti juba auraks ja laual oleks Oligi, ja veel imemaitsev Raplamaa maakaitsepäev toimus sel aastal 23. juunil Kehtnas. Loomulikult olid esindatud ka naiskodukiatsjad ja sel korral lausa kolmel rindel – supikatla taga, paraadil ja külastajatele seiklusmängu organiseerides.

Maakaitsepäev tõi sära silma vihmast hoolimata

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse