Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkonnas loodi taastulijate jaoskond Rapla ringkonnas loodi taastulijate Tundub, et 3. detsember on Rapla ringkonnas üks õnnelik päev. Kaks aastat tagasi ehk 3. detsembril aastal 2018 toimus ringkonna seni noorima ehk Kohila jaoskonna asutamiskoosolek. 3. detsembril 2020 ilmus Naiskodukaitse esinaise käskkiri, millega sai loodud Rapla ringkonda uus jaoskond nimega Taastulijad. Foto Siim Solman ← Eelmine Kultuurigrupi nobenäppudel valmisid imelised nukud Järgmine → Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi Rapla ringkonnas loodi taastulijate jaoskond

Rapla ringkonnas loodi taastulijate jaoskond

Nele Pernits 3. dets. 2020

Tundub, et 3. detsember on Rapla ringkonnas üks õnnelik päev. Kaks aastat tagasi ehk 3. detsembril aastal 2018 toimus ringkonna seni noorima ehk Kohila jaoskonna asutamiskoosolek. 3. detsembril 2020 ilmus Naiskodukaitse esinaise käskkiri, millega sai loodud Rapla ringkonda uus jaoskond nimega Taastulijad.

Jaoskonna asutamiskoosolek toimus tegelikult juba 22. novembril ja hoopis Harjumaal, sest uue jaoskonna näol on tegemist ka Rapla ringkonna esimese mitte-territoriaalse allüksusega. Liikmed on laiali üle kogu Raplamaa ja neid jagub ka teistessegi maakondadesse. Taastulijate jaoskonna loomislugu on pea aasta aega pikk ja võib julgelt öelda, et tegu on kauatehtud ja vabatahtlikust initsiatiivist sündinud kaunikesega. Ei olnud seda üheski aastakäsus sees ja ei nähtud seda aasta tagasi veel uneski, et selline jaoskond võiks sündida.

Rapla ringkonnas loodi taastulijate jaoskond
Tänased taastulijad - Rapla ringkonna naiskodukaitsjad aastal 1992

Kõik sai alguse sellest, et 2020. aastal sai Kaitseliidu Rapla malev 30. aastaseks ja plaanis sel puhul välja anda maleva raamatu. Ka Naiskodukaitse Rapla ringkond sai seal raamatus oma osa ja seetõttu otsustati kirjutamisel minna tagasi juurte juurde ning kutsuti 2020. aasta jaanuaris kokku Rapla ringkonna endised esinaised. Mitmed neist ei olnudki enam Naiskodukaitse liikmed. Kohtumine oli igati meeleolukas ja meenutuste rohke ning mis peamine, vana arm ei roosteta, ja ringkonna päris esimesel esinaisel Lea Sulaojal (endine Leopard) tuli sära silma ja ta otsustas Naiskodukaitsega taasliituda.

Kuna Lea on vägev naine, siis ei olnudki tal plaanis üksi tagasi tulla, vaid ta otsis üles ka oma kaaslased, kellega koos 90.ndate algul Rapla ringkond üles ehitati ja kutsus nemad ka Naiskodukaitsega  taasliituma. Kambaga ühisel jõul leitigi pea kõik kunagised kamraadid üles ja enamik neist oleks seda kutset justkui ammu oodanud. Aasta jooksul on taastulijad mitmeid kordi kokku saanud ja kõik see päädiski nüüd aasta lõpus uue jaoskonna loomisega. Tere tulemast tagasi, taastulijad!

 

Taastulijate jaoskonnal on 10 asutajaliiget ja plaanis on liikmeid ikka juurde võtta. Oodatud on ka kõik need, kes ei ole varem naiskodukaitsjad olnud, peaasi, et tahtmist jaguks ja sära silmas oleks. Taastulijad on kindlasti Rapla ringkonna selle kasina võitu aasta säravaks täheks.

 

Palju õnne kogu ringkonnale ning jaksu ja rõõmu naiskodukaitsjaks olemisest uuele jaoskonnale!

Rapla ringkonnas loodi taastulijate jaoskond
Taastulijad Rapla ringkonna aastapäeval augustis 2020. Foto Siim Solman

FastLion CMS

Rapla ringkonnas loodi taastulijate

Rapla ringkonnas loodi taastulijate

Jaoskonna asutamiskoosolek toimus tegelikult juba 22 novembril ja hoopis Harjumaal, sest uue jaoskonna näol on tegemist ka Rapla ringkonna esimese mitte-territoriaalse allüksusega Tundub, et 3. detsember on Rapla ringkonnas üks õnnelik päev. Kaks aastat tagasi ehk 3. detsembril aastal 2018 toimus ringkonna seni noorima ehk Kohila jaoskonna asutamiskoosolek. 3. detsembril 2020 ilmus Naiskodukaitse esinaise käskkiri, millega sai loodud Rapla ringkonda uus jaoskond nimega Taastulijad.

Rapla ringkonnas loodi taastulijate jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse