Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja Rapla ringkonnal on ikka kombeks olnud aasta lõpul üheks tagasivaateks kokku saada. Tavaliselt küll koos malevaga, veidi pidulikemate kleitide ja kõrgemate kingadega. Pisut kärarikkamalt ja rohkem kallistades. Aga elevust tekitas seegikordne kokkusaamine õhtupimeduses Alu mõisa terrassil. Saabujaid ootas elektriküünalde säras ja voogavate kardinatega ääristatud paviljon, laternad ja küünlad. See oli kui ringkonna aastalõpu muinasjutt, mida vürtsitas asjaolu, et kõike tuli kinni hoida, sest kibekülm tormituul lennutas kõike, mida sai. Aga teate ju küll, kel süda soe, sellele külm liiga ei tee. Rapla ringkonna AASTA NAISKODUKAITSJA on LIINA LANGI Foto: Aare Hindremäe Foto: Aare Hindremäe Foto: Aare Hindremäe ← Eelmine Rapla ringkonnas loodi taastulijate jaoskond Järgmine → Kõik hakivad!* Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi

Nele Pernits 6. dets. 2020

Rapla ringkonnal on ikka kombeks olnud aasta lõpul üheks tagasivaateks kokku saada. Tavaliselt küll koos malevaga, veidi pidulikemate kleitide ja kõrgemate kingadega. Pisut kärarikkamalt ja rohkem kallistades. Aga elevust tekitas seegikordne kokkusaamine õhtupimeduses Alu mõisa terrassil. Saabujaid ootas elektriküünalde säras ja voogavate kardinatega ääristatud paviljon, laternad ja küünlad. See oli kui ringkonna aastalõpu muinasjutt, mida vürtsitas asjaolu, et kõike tuli kinni hoida, sest kibekülm tormituul lennutas kõike, mida sai. Aga teate ju küll, kel süda soe, sellele külm liiga ei tee.

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Tõotuse andmine. Foto: Aare Hindremäe
Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
BVÕ lõpetajad. Foto: Aare Hindremäe

Ringkonna esinaine vaatas mõttes aastale tagasi, uued liikmed andsid Naiskodukaitse pühaliku tõotuse ja siis oli käes tunnustamise aeg.

 

Baasväljaõpe

Rapla ringkonnas on ikka kombeks olnud meeles pidada ja esile tõsta neid, kes jooksval aastal on lõpetanud baasväljaõppe. Juba aastaid saavad baasväljaõppe lõpetajad kingiks võinoa, mis neile BVÕ kogemust igapäevaselt meelde tuletab ja enda üle uhke laseb olla.

Sel aastal on baasväljaõppe lõpetatud Maiu Valbrit, Margit Düüna, Helen Star Cave, Katrin Kundla, Katrin Urgard ja Lea Kibuvits. Helen Star Cave ja Katrin Kundla said ka väikese lisameene muljetavaldavalt kiire baasväljaõppe läbimise eest.

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Esmaabi erialavõistlusel osaleja. Foto: Aare Hindremäe
Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Välitoitlustuse erialavõistlusel osalejad. Foto: Aare Hindremäe

Esmaabi erialavõistlus

Naiskodukaitses korraldatakse juba aastaid rohkem üheskoos õppimiseks kui üksteiselt mõõdu võtmiseks erialavõistlusi. Sel sügisel toimunud esmaabi erialavõistlus ei olnud selles osas mingi erand. Targemaks said kõik meie võistlejad. Aitäh teile Põlvamaa metsades sünnitust vastu võtmast ja Rapla ringkonda esindamast Liisi Juuse, Eha Kuusemets, Kersti Kristal ja kodutütar Brenda-Kim Põldmann.

 

Välitoitlustamise erialavõistlus

Sügisel saadi üle-eestiliselt kokku ka Välitoitlustamise erialavõistlusel, kus meie välikokad käisid prügi sorteerimas, pajarooga tegemas, jahusid määramas ja püssi paugutamas. Aitäh teile Rapla ringkonda esindamast Monika Paulsen, Kaire Arnover, Külli Vain ja esindaja Lemmi Võrahanso.

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Laskevõistluse võitjad. Foto Aare Hindremäe

Laskevõistlus sportrelvadest

Meie enda tähtis ülesanne sel aastal oli Sportrelvadest laskevõistluse korraldamine, millega korraldusmeeskond suurepäraselt hakkama sai. Suurepärane oli ka see, et Rapla ringkonnal oli koha mitu võistkonda ja veel individuaalvõistleja lisaks võistlusele ka osalema panna. Esimest korda olid meie võistkondadesse kaasatud ka kodutütred.

Aitäh Rapla ringkonda esindamast Aivi Tarvis, Maiu Valbrit, Maie Käsper, kodutütar Katrin Mirtel Tutt. Aitäh Rapla ringkonda esindamast Eve Reose.

 

Aitäh Rapla ringkonda esindamast ja seejuures koju toomast võistkondlikku võitu Triin Tähtla, Ragne Falilejev, Marjana-Kristiina Meronen ja kodutütar Susanna Sule. Lisaks saavutas Naiskodukaitse laskevõistlusel sportpüstolist individuaalarvestuses I koha 377 silmaga Triin Tähtla.

Aasta Parimad

Ringkonna juhatus otsustas sel aastal, et keeruline aasta ja suurepärased liikmed on seda väärt, et anda selle aasta lõpus välja natuke rohkem tiitleid ja tunnustust kui tavaliselt.

 

Ja siit nad tulevad, suurelt jaolt kaaslaste kirjeldatud sõnastuses:

Kodumail suhteliselt tundmatu, kuid õppustel, metsas ja kaevikutes tuntud energiapomm. Tema aktiivsustabeli tunnid lähevad teiste jaoskonna liikmetega võrreldes juba graafikust välja - neid on lihtsalt mäekõrguselt teistest rohkem! Tal on Naiskodukaitses väga kindel oma teema - paneb laigulise vormi selga, värvib näo roheliseks ja ajab päris asja. Eriala oskuseid ajab ta ka sihikindlalt taga osaledes meditsiini eriala väljaõppel regulaarselt aj tasemel mis ülejäänutel üle pea käib. Kus saab pauku teha, roomata, uppujat päästa, kedagi elustada – seal on ta kohal.

Rapla ringkonna AASTA ÕPPIJA on MARGIT MOREL

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Aasta ketsikulutaja. Foto: Aare Hindremäe

On vaid üks meie seast, kes teeb aastaga maakerale tiiru peale ja kelle läbi kõnnitud kilomeetrid panevad pikali kukkuma vist küll igaühe. Ta on meie tervislik eeskuju, me kõik mõtleme, et tahan olla sama tugev ja tahtejõuline kui tema, tahan sama palju sporti teha, hakkan ka rohkem liikuma. Kohe homme. Kõik mõtlevad, aga üks suudab.

Rapla ringkonna AASTA KETSIKULUTAJA on MAARJA-LIIS MÄGI

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi

Ta on super organiseerimisvõimega naine. Ta on olnud Naiskodukaitse liige juba  pikka aega. Ta on läbinud lugematul hulgal erinevaid matku: Põrgupõhja, Koormusmatk, Utria ja nii edasi ja muidugi ei ole ta osalemisel piirdunud vaid ühe korraga, see ei tuleks tema puhul kõne alla. Tema kõige suurem panus on aga loomulikult side - ja staabigrupi eestvedamine. Tema  eestvedamisel sai korraldatud mõned aastad tagasi side ja staabi erialavõistlus ja nüüd sel sügisel sai tema käe all teoks HRT ühisõppus ehk Harju, Rapla ja Tallinna ringkondade staabiassistentide õpe. Päris õpe, päris metsas, päris osalejatega ja päris äge oli.

Rapla ringkonna AASTA ANTENN on KERSTI OJAMETS.

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Kohila jaoskonna hing. Foto: Aare Hindremäe

Teda vahel vaata, et ei pane tähelegi, aga ometi teeb ta oma tasasel moel suuri tegusid. Just tema oli see, kes ilmselt küll mitte rõõmust hõisates, aga siiski avatud südame ja suure julgusega oli nõus võtma pea kaks aastat tagasi juhtida äsjaloodud jaoskonna. Just suuresti temale toetudes on jaoskond täna aktiivne, ideederikas ja no vaadake milliseid patriootlikke ja tegusaid liikmeid täis. Tema jaoskond teeb oma vaiksel moel väga palju ja kui nad midagi täna otsustavad tegemata jätta, siis ainult sellepärast, et teha seda homme palju suuremalt. Ta hoolib oma jaoskonnast väga ja näeb vaeva ning õpib, et teha asju hästi ja olla hea esinaine, olla see, keda jaoskond vajab.

2020 ei ole talle ega jaoskonnale kindlasti kerge olnud, aga nad on elus, nad on rõõmsad ja usuvad endasse. Nad tegutsevad edasi ja ootavad väga uusi sama tegusaid naisi endaga liituma.

Rapla ringkonna KOHILA JAOSKONNA HING on VERONICA KOSENKRANIUS

See oli midagi uut ja värsket ja SUURT. Eesmärgiks Naiskodukaitse tutvustamine avalikkusele, osalemas 10 võistkonda, 41 võistlejat. 40 punktiga rogain. Läbimises 2 tundi ja igas punktis küsimus 3 valikvastusega. Kindlasti on see üritus, millest saab meie uus traditsioon, jäime ise väga rahule. Tunne, millegi uue õnnestumise üle oli eufooriline, õnn oli põues.

Rapla ringkonna AASTA PIMETEGU on MÄRJAMAA I ÖÖORIENTEERUMINE

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Aasta pimetegu. Foto: Aare Hindremäe
Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Aasta hunt Kriimsilm. Foto: Aare Hindremäe

Ta on üks jaoskonna suurimaid energiapomme, kelle pealt võib akusid laadida. Ta on alati kohal, alati toimekas, kodutöö tehtud ka siis kui keegi seda temalt ei oota. Sel ajal, kui teised alles mõtlevad, et peaks tegema, on tal juba kõik tehtud. Eriti asjad, millele on füüsiliselt vaja käed külge panna. Ta on suur mõtleja. Enne kui ta midagi kindlalt välja ütleb, on ta asja endale korralikult selgeks teinud. Viimse kui detailini. Pole imegi, et sel ajal kui teised sätivad end magama, jalutab tema läbi Märjamaa ööorienteerumise punkte. Endal kodus pliidiserval järgmise päeva Naiskodukaitse kohviku tarvis saiakeste tainas kerkimas. Ta teeb aardejahte, lasketrenne, on läbinud SOKi, on jaoskonna juhatuse liige ja kõigile väärt kaaslane.

Rapla ringkonna AASTA HUNT KRIIMSILM on EVE REOSE

Rapla naised 100% oma karbiga väljas. Uhkus olla eestalne. Digilaik, relva kandmine, avalik tähelepanu, ühtsus, jõud, uhkus ja kõige olla selle kõige juures NAINE. Ülev elamus kogu eluks. Minule meeldib paraadil käimine, sellest ei saa üle ega ümber. Rõõmus raskus.

Rapla ringkonna AASTA ÜRITUS ON EESTI VABARIIGI 102. AASTAPÄEVA PARAADIL OMA ÜKSUSEGA OSALEMINE

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Rapla ringkonna aasta naiskodukaitsja. Foto Meelis Pernits

Naiskodukaitsjana on ta pühendunud nii jaoskonna kui ka erialagrupi juhtimisse.

Ta on alati kohal, kui midagi toimub ja kui ei ole ise kohal, siis leiab alati kellegi, kes võiks aidata teisi kurssi viia, mis tehtud ja mis teoksil. Utsitab usinasti aktiivseid liikmeid oma tegemisi kirjalikus vormis ja piltide kujul teistega jagama ning väsimatult on ta alati valmis uusi liikmeid värbama. Kui vähegi võimalik, on ta alati ise kohal organisatsiooni tutvustamas ja säravate silmadega selle võludest rääkimas. 

Ta ei pea paljuks ka näiteks õppustel süütu tsivilisti näoga ringi käia ja testida osalejate valmidust salastatud infot kogemata välja jagada :) Kokkuvõtted uuringu tulemustest saavad nagu ikka artikli kujul vormistatud. 

Liina on tõsine Naiskodukaitse fänn. Ta on alati vormi kandmist armastanud ja teeb seda igal võimalusel ka organisatsiooni liikmena olles uhke selle üle, et kuulub Naiskodukaitsesse. Liina on suurepärane diplomaat, kes seisab alati hea selle eest, et teravad teemad saaksid pehme lahenduse ja tülid sõbraliku lõpu. 

Rapla ringkonna AASTA NAISKODUKAITSJA on LIINA LANGI

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Foto: Aare Hindremäe
Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Foto: Aare Hindremäe
Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi
Foto: Aare Hindremäe
Järgmine →
Kõik hakivad!*

FastLion CMS

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja

Tõotuse andmine Foto: Aare Hindremäe BVÕ lõpetajad Rapla ringkonnal on ikka kombeks olnud aasta lõpul üheks tagasivaateks kokku saada. Tavaliselt küll koos malevaga, veidi pidulikemate kleitide ja kõrgemate kingadega. Pisut kärarikkamalt ja rohkem kallistades. Aga elevust tekitas seegikordne kokkusaamine õhtupimeduses Alu mõisa terrassil. Saabujaid ootas elektriküünalde säras ja voogavate kardinatega ääristatud paviljon, laternad ja küünlad. See oli kui ringkonna aastalõpu muinasjutt, mida vürtsitas asjaolu, et kõike tuli kinni hoida, sest kibekülm tormituul lennutas kõike, mida sai. Aga teate ju küll, kel süda soe, sellele külm liiga ei tee.

Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse