Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kõik hakivad!* Kõik hakivad!* Rapla ringkonna toitlustusgrupp on toimetanud pikalt, kuid seda kevadet alustatakse uue hingamisega. Märtsis kohtuti mitmel veebikoosolekul ning viie aktiivse liikme kohtumisest sündinud plaanid ja mõtted jõuavad peagi uute tegudeni, kuhu tahetakse kaasa haarata kõik ringkonna toitlustajad. ← Eelmine Rapla ringkonna Aasta naiskodukaitsja on Liina Langi ja tublisid on veelgi Järgmine → Nagu ütles juba Hemingway: „Igasse külasse oma naiskodukaitsja!“ Kõik hakivad!*

Kõik hakivad!*

Liina Langi 13. aprillil 2021

Rapla ringkonna toitlustusgrupp on toimetanud pikalt, kuid seda kevadet alustatakse uue hingamisega. Märtsis kohtuti mitmel veebikoosolekul ning viie aktiivse liikme kohtumisest sündinud plaanid ja mõtted jõuavad peagi uute tegudeni, kuhu tahetakse kaasa haarata kõik ringkonna toitlustajad.

Kõik hakivad!*

Algatuseks võeti kätte ja kaardistati grupi senise toimimise kitsaskohti. See andis põhjavundamendi mõtetele, kuidas edasi võiks minna. Vabatahtlikud grupijuhid on alati tublid, kuid ka neil on võimete piir ning infomüra ajastul kipub eri tasandite vahel liikudes teavet kaotsi minema. Kui panna nüüd need kaks kokku, ongi tulemuseks probleem: liikmed ei ole enam motiveeritud ning grupi tegudes kipub olema vähe hoogu ja sära. Otsustavalt jagati liikmeskond väikesteks seltskondadeks, kus vedajaks on üks aktiivsem grupiliige. Tema hoolitseb edaspidi selle eest, et vajaliku info liikumises ei läheks midagi kaotsi. Praegusel veebiajastul on otsesuhtlusel oma võlu, jõudsid arusaamale nii väheaktiivsemad liikmed kui ka vastne tuumik.

Toitlustusgruppi kuulujad peavad olema võimekad mitmel moel: masside toitlustamine algab põhjalikust kalkuleerimisest ja menüüde koostamisest, korralikest töövahenditest. Lisaks nobedatele ja tugevatele kätele peab olema teadmine, kuidas toimida seadusandluse kohaselt ning hügieeninõudeid järgides. Kuna need viimased on muutumises, otsustati ühe esimese koolitusena korraldada veebikohtumine Põllumajandus- ja Toiduameti esindajaga, et saada otse ja üheselt vastuseid kõikidele tekkinud küsimustele. Edasistest koolitusplaanidest on laual eritoitumise- ja allergiakoolitus ning peolauaõpe. Toitlustusgrupis on alati nii olnud, et koolitused annavad lisaks uutele teadmistele ka mõnusat ühist ajaveetmist ja küünarnukitunnet.

„Plaanime edasi minna vaikselt, kuid kindlalt kulgedes. Vaatame, kuidas uued plaanid tööle hakkavad,“ sõnab Kaie Kensap. Lisaks temale on toitlustusgrupi aktiivis Evelin Karpenko, Kaire Arnover, Ülle Hermann ja Monika Paulsen. Kõik nad on avatud uutele mõtetele ja ettepanekutele ning gruppi on oodatud ka uued liikmed.

*Kõik hakivad!― katkendliku levi tõttu neid veebikoosolekuid saatnud seisund, kus toitlustajad kõik kohati üksteisele „hakkisid“. Isekeskis ei pannud nad seda mitte pahaks, ikkagi toitlustajad ju, hakkimine veres.

FastLion CMS

Kõik hakivad!*

Kõik hakivad!*

Algatuseks võeti kätte ja kaardistati grupi senise toimimise kitsaskohti See andis põhjavundamendi mõtetele, kuidas edasi võiks minna Rapla ringkonna toitlustusgrupp on toimetanud pikalt, kuid seda kevadet alustatakse uue hingamisega. Märtsis kohtuti mitmel veebikoosolekul ning viie aktiivse liikme kohtumisest sündinud plaanid ja mõtted jõuavad peagi uute tegudeni, kuhu tahetakse kaasa haarata kõik ringkonna toitlustajad.

Kõik hakivad!*

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse