Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad kaasa Maakaitsepäeva üritustel Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad Juba eeloleval reedel, 23. juunil tähistame Võidupüha ja Maakaitsepäeva. Kui ürituste keskpunk asub sel päeva mõistagi Saaremaal, kus leiab aset Eesti esimene mereparaad, siis pidulikke ja põnevaid sündmusi toimub ka kõikjal mujal Eestis. Pea kõigis paigus on kaasa löömas ka kohalikud naiskodukaitsjad. ← Eelmine Lääne- Virumaale toob võidutule Naiskodukaitse esindaja Järgmine → Naiskodukaitse abistab taas Erna Retke läbiviimisel Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad kaasa Maakaitsepäeva üritustel

Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad kaasa Maakaitsepäeva üritustel

21. juunil 2006

Juba eeloleval reedel, 23. juunil tähistame Võidupüha ja Maakaitsepäeva. Kui ürituste keskpunk asub sel päeva mõistagi Saaremaal, kus leiab aset Eesti esimene mereparaad, siis pidulikke ja põnevaid sündmusi toimub ka kõikjal mujal Eestis. Pea kõigis paigus on kaasa löömas ka kohalikud naiskodukaitsjad.

Alutaguse naised osalevad Jõhvis Maakaitsepäeva raames toimuval paraadil ja toitlustajad jagavad relvanäitusel kõigile soovijatele sõdurisuppi. Lisaks valmistavad naiskodukaitsjad pannkooke ja on valmis kõigile huvilistele oma organisatsiooni tutvustama.

Tartu ringkonna liikmetel on sel päeval tegemist küllaga. Kell 10.00 alustatakse koos Kaitseliidu malevlastega ühise rivistuse ja pärgade asetamisega Kalevipoja kuju juurde. Järgnevalt lüüakse kaasa KL Tartu maleva hoovis toimuval kogu linnarahvale mõeldud üritusel, kus Naiskodukaitse osaks on oma organisatsiooni tutvustamine, sõdurisupi keetmine ja jagamine, meditsiinieriala tutvustamine ning igas vanuses lastele põneva päeva organiseerimine. Lisaks korraldab Tartu ringkond Maakaitsepäeval kodutütardele ja linnalastele seoses Võidupühaga linnaorienteerumismängu, kus tuleb läbida erinevad kontrollpunktid, milles on vaja täita erinevaid ajaloohõngulisi ülesandeid.

Tallinna Naiskodukaitsjad jagavad iga-aastasel Võidupüha üritusel alates 18st toitu Jüriöö pargis. Oma kodukandis jagavad suppi ka Valga ringkonna naised.

Sakala ringkond on valmis linnarahvale Naiskodukaitset tutvustama, ette on valmistatud ka fotostend viimase aja põnevamatest tegemistest. Linnarahvale pakutakse suppi ning osaletakse võidutule vastuvõtmisel Vabaduse platsil Viljandis.

Järva ringkond alustab Maakaitsepäeva tähistamist keskpäeval pärgade asetamisega Müüsleris ja Türi Kesklinna kalmistul Vabadussamba jalamile. Järgnevalt pakutakse sõdurisuppi ja esitletakse ennast koos Kaitseliidu noorteorganisatsioonide esindajatega infotelgis. Kell 15.30 algab Türil Kaitseväe jalutuskäik, kus osalevad ka naiskodukaitsjad.

Võrumaa naiskodukaitsjad viibivad võidutule pidulikul vastuvõtmisel ja asetavad kimbu vabadussõjas langenutele.

Rapla maakonnas tähistatakse Võidupüha Kohila alevis. Terve päev on huvitavalt sisustatud Kohila vallavalitsuse poolt, toimub palju erinevaid üritusi. Ennast tutvustavad Politsei, Päästeamet ja Kaitseliit. Naiskodukaitse pakub kõigile osalejatele traditsioonilist sõduri- ehk hernesuppi. Kell 17.00 algab pidulik rivistus, mille teeb eriliseks fakt, et taasavatakse Eesti Vabadusvõitluses langenute mälestussammas. Kaitseliidu juhtimisel viiakse Saaremaalt saabunud võidutuli Loone linnusele, rongkäigus osalevad lisaks kaitseliitlaste, naiskodukaitsejate, noorkotkaste, kodutütarde ka Kohila piirkonna seltsid, ühendused ja linnarahvas.

Põlvas ja Räpinas toimuvad pärgade panekud Vabadussõja ausammaste juures kell 12.00, rivistustel osalevad ka Põlva ringkonna naiskodukaitsjad. Laiaulatuslikumad pidustused toimuvad sel aastal Kanepis, kus üritused algavad kell 14 – naiskodukaitsjad jagavad hernesuppi ja valmistavad pontðikuid, lisaks toimuvad üritused lastele ja Kaitseliit tutvustab relvi ning oma organisatsiooni. Võidutuli jõuab Kanepisse 18.30.

Jõgeva ringkonna naised keedavad hernesuppi, mida jagatakse KL Võidupüha paraadi, maakonna võidutule süütamise raames Kõnnu mälestussamba juures. Põltsamaa jaoskonna naiskodukaitsjad osalevad Kursi Vabadussõja ausamba juures mälestusminutitel.

Harju ringkonna naised osalevad võidupühale pühendatud pidulikul rivistusel ja paraadil Kuusalu alevi keskväljakul,on auvalves Eesti vabaduse eest langenute mälestuseks korraldataval pärgade asetamisel Kuusalu kalmistul Vabadussõja mälestusmärgi jalamil, tutvustavad oma organisatsiooni ja jagavad kõigile soovijatele suppi.
Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad kaasa Maakaitsepäeva üritustel

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad

Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad

Alutaguse naised osalevad Jõhvis Maakaitsepäeva raames toimuval paraadil ja toitlustajad jagavad relvanäitusel kõigile soovijatele sõdurisuppi Lisaks valmistavad naiskodukaitsjad pannkooke ja on valmis kõigile huvilistele oma organisatsiooni tutvustama Juba eeloleval reedel, 23. juunil tähistame Võidupüha ja Maakaitsepäeva. Kui ürituste keskpunk asub sel päeva mõistagi Saaremaal, kus leiab aset Eesti esimene mereparaad, siis pidulikke ja põnevaid sündmusi toimub ka kõikjal mujal Eestis. Pea kõigis paigus on kaasa löömas ka kohalikud naiskodukaitsjad.

Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad kaasa Maakaitsepäeva üritustel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse