Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse abistab taas Erna Retke läbiviimisel Naiskodukaitse abistab taas Erna Juba aastaid on kümned naiskodukaitsjad augusti esimeseks nädalaks Kautlasse Erna baaslaagrisse kogunenud, et panna oma õlg alla Eesti suurima sõjalis-sportliku võistluse Erna Retk toimumisele. ← Eelmine Naiskodukaitsjad üle Eesti löövad kaasa Maakaitsepäeva üritustel Järgmine → Erna Retkel osaleb ka Naiskodukaitse võistkond Naiskodukaitse abistab taas Erna Retke läbiviimisel

Naiskodukaitse abistab taas Erna Retke läbiviimisel

26. juulil 2006

Juba aastaid on kümned naiskodukaitsjad augusti esimeseks nädalaks Kautlasse Erna baaslaagrisse kogunenud, et panna oma õlg alla Eesti suurima sõjalis-sportliku võistluse Erna Retk toimumisele.

Naiskodukaitse liikmed leiavad rakendust nii laagri valvamisel, infoteenistuse töö korraldamisel, kohtunike ja tagala staabi abistamisel, sidepidajatena, Erna sümboolika müüjatena kui ka välisvõistkondade sideohvitseridena. Lisaks toimub Erna baaslaagris Naiskodukaitse välikokakursuse praktika, mille raames toitlustatakse nädala jooksul sadu ernalisi. Kokku on sel aastal Erna Retke heale kordaminekule kaasa aitamas ligi 60 naiskodukaitsjat pea kõigist ringkondadest.

Erna grupp oli Talvesõjast osavõtnutest moodustatud luureüksus mis tegi 1941. aasta suvel dessandi punaväe tagalasse Salmistusse ja liikus edasi Kautlasse, kus pidas maha lahingu ülekaalukate vaenlase jõududega. 1993. aasta suvel läbisid huvilised taas luuregrupi teekonna ja moodustasid sõjalis-sportliku seltsi Erna. 1994 alustati seltsi poolt võistluse Erna Retk korraldamisega, mis tänaseks on saanud maailma üheks pikemaks ja raskemaks militaarvõistluseks.
Naiskodukaitse abistab taas Erna Retke läbiviimisel

FastLion CMS

Naiskodukaitse abistab taas Erna

Naiskodukaitse abistab taas Erna

Naiskodukaitse liikmed leiavad rakendust nii laagri valvamisel, infoteenistuse töö korraldamisel, kohtunike ja tagala staabi abistamisel, sidepidajatena, Erna sümboolika müüjatena kui ka välisvõistkondade sideohvitseridena Lisaks toimub Erna baaslaagris Naiskodukaitse välikokakursuse praktika, mille raames toitlustatakse nädala jooksul sadu ernalisi Juba aastaid on kümned naiskodukaitsjad augusti esimeseks nädalaks Kautlasse Erna baaslaagrisse kogunenud, et panna oma õlg alla Eesti suurima sõjalis-sportliku võistluse Erna Retk toimumisele.

Naiskodukaitse abistab taas Erna Retke läbiviimisel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse