Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meil oli ilus mälestuspäev Meil oli ilus mälestuspäev Pühapäeva, 24. aprilli, ülestõusmispühade esimese püha keskpäeval kogunes Järvakandi raamatukokku üks kena seltskond erinevas vanuses naisi. Kohale oli tulnud pidulikus mustas vormiriietuses Naiskodukaitse Rapla Ringkonna 9 tegevliiget, lisaks 2 liikmeks astujat, noori huvilisi ja 3 eakamat daami. mail Meil oli ilus mälestuspäev

Meil oli ilus mälestuspäev

Aive Küünarpuu 28. aprillil 2011

Pühapäeva, 24. aprilli, ülestõusmispühade esimese püha keskpäeval kogunes Järvakandi raamatukokku üks kena seltskond erinevas vanuses naisi. Kohale oli tulnud pidulikus mustas vormiriietuses Naiskodukaitse Rapla Ringkonna 9 tegevliiget, lisaks 2 liikmeks astujat, noori huvilisi ja 3 eakamat daami.

Meil oli ilus mälestuspäev
Foto: Rita Merekivi

Selle huvitava seltskonna kutsusid kokku meie ringkonna Hiie jaoskonna hakkajad naised Rita Merekivi ja jaoskonna esinaine Rea Licht - tähistamaks Naiskodukaitses traditsiooniks saanud mälestuspäeva. Sellel päeval tahame ikka ja jälle meenutada, milleks ja mille nimel enne teist maailmasõda esimese iseseisvuse ajal Kaitseliidu kõrval naised kokku tulid ja koos tegutsema hakkasid ja mõned neist sõja ajal ning okupatsiooni alguses palju kannatama või hoopis oma elu kaotama pidid. Samuti meenutame, et miks ja millal taas kokku tulid mehed ja naised, et taasasutada Kaitseliit ja Naiskodukaitse. Ja kus siis veel kokku saada, kui mitte siin, Järvakandis, kohas meie väikesel kodumaal, kus need tähtsad sündmused 1990. a. 17. veebruaril (Kaitseliidu taasasutamine) aset leidsid. Nende sündmuste meenutamiseks ja tähistamiseks panidki sel päikeselisel kevadpäeval pidulikus vormis naised krooniks pähe Naiskodukaitse liiliaristi märgiga kaunistatud mustad kübarad, rivistusid tänavale 2-kaupa kenasse rongkäiku ja sammusid Järvakandi Kultuurihalli poole. Seal on üle 20 aasta taguste sündmuste auks üles pandud mälestuskivi.

Meil oli ilus mälestuspäev
Foto: Rita Merekivi

Piduliku mälestuspäeva ilusaid hetki olid varmad kaamera ja fotoaparaadiga jäädvustama meie seltskonna nooremad liikmed, endised kodutütred ja nende sõbrad. Koos meiega sammusid rivis ka 2 Naiskodukaitse meie ringkonda liikmeks astujat ja 3 ennesõjaaegset kodutütart: Elfriede Jassik, Laine Paimets ja Rosalie Jürgenson. Mälestuskivi juures pidas Rea Licht piduliku kõne, siis asetati kivi ette lilled ja süüdati küünlad. Katriine-Maria Koplimets meenutas oma kõnes põhjalikumalt neid naisi, meie organisatsiooni juhte enne sõda, kes saadeti Siberisse ja seal 1942. a. hukati - Alice Kuperjanov, Salme Noor ja Ebba Saral, veel hukati seal Elfriede Greenfeld ja Alvine Rüütel. Siis palus Rea lugeda meie ringkonna uutel liikmetel Gertu Saarelil ja Viivi Kusminil  ette piduliku tõotuse ning Rapla ringkond oligi kahe liikme võrra rikkam.

Meil oli ilus mälestuspäev
Foto: Rita Merekivi

Peale ilusat tseremooniat mälestuskivi juures jätkus koosviibimine Järvakandi Noortekeskuses. Kohvi ja torti nautides kuulasime-vaatasime Rita Merekivi esitlust materjalide kohta, mida tal on õnnestunud koguda kodutütarde ja noorkotkaste tegevuse kohta kodukandis enne sõda.Samal ajal saime silmast silma vestelda endiste kodutütardega ja kuulata vahetult nende mälestusi. Rõõm oli tõdeda, et Hiie jaoskonnas nii pühendunult ja põhjalikult tegeletakse siinse piirkonna ajaloo kogumise ja jäädvustamisega. Siinkohal kutsun ka teisi jaoskondi üles aktiivsemalt jätkama ajaloo - nii kaugema kui ka lähiajaloo - kogumisega, sest ajalugu -see oleme ju meie igaüks siin, enne, praegu ja homme. Lõpetuseks tänan kõigi osalejate nimel Hiie jaoskonna tublisid naisi ilusa ürituse korraldamise eest. Mida enam õpime tundma oma minevikku, seda paremini suudame mõista tänase päeva tegemisi, olukordasid ja ühtlasi rajada avaramat teed tulevikku.

FastLion CMS

Meil oli ilus mälestuspäev

Meil oli ilus mälestuspäev

Foto: Rita Merekivi Selle huvitava seltskonna kutsusid kokku meie ringkonna Hiie jaoskonna hakkajad naised Rita Merekivi ja jaoskonna esinaine Rea Licht - tähistamaks Naiskodukaitses traditsiooniks saanud mälestuspäeva Sellel päeval tahame ikka ja jälle meenutada, milleks ja mille nimel enne teist maailmasõda esimese iseseisvuse ajal Kaitseliidu kõrval naised kokku tulid ja koos tegutsema hakkasid ja mõned neist sõja ajal ning okupatsiooni alguses palju kannatama või hoopis oma elu kaotama pidid Pühapäeva, 24. aprilli, ülestõusmispühade esimese püha keskpäeval kogunes Järvakandi raamatukokku üks kena seltskond erinevas vanuses naisi. Kohale oli tulnud pidulikus mustas vormiriietuses Naiskodukaitse Rapla Ringkonna 9 tegevliiget, lisaks 2 liikmeks astujat, noori huvilisi ja 3 eakamat daami.

Meil oli ilus mälestuspäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse