Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli praktikal Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli Juba mitmendat aastat on juuli teisel nädalal värsketel naiskodukaitse liikmetel võimalus õppida ja praktiseerida välitoitlustamist Eidapere külje all Kassimäel Põrgupõhja lahingu mälestuseks korraldatava retke baaslaagris. Selle toreda traditsiooni algataja ja eestvedaja on meie ringkonna endine esinaine Kairi Baumer. Ka tänavu oli Kairi juba kuuendat aastat toitlustajate peakokk ning meie ringkonna esinaise Pirkko Petersoni ja toitlustusgrupi juhi Ülle Hermanni kutsel omandasid 6 ringkonna liiget kogemusi välitoitlustuse alal. Kohtumiseni! ← Eelmine Kaerepere jaoskonnas on tublid koolilõpetajad Järgmine → Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal! Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli praktikal

Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli praktikal

Aive Küünarpuu 13. juulil 2011

Juba mitmendat aastat on juuli teisel nädalal värsketel naiskodukaitse liikmetel võimalus õppida ja praktiseerida välitoitlustamist Eidapere külje all Kassimäel Põrgupõhja lahingu mälestuseks korraldatava retke baaslaagris. Selle toreda traditsiooni algataja ja eestvedaja on meie ringkonna endine esinaine Kairi Baumer. Ka tänavu oli Kairi juba kuuendat aastat toitlustajate peakokk ning meie ringkonna esinaise Pirkko Petersoni ja toitlustusgrupi juhi Ülle Hermanni kutsel omandasid 6 ringkonna liiget kogemusi välitoitlustuse alal.

Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli praktikal
Foto: Pirko Peterson

Toidu valmistamine laagris algas juba kolmapäeva, 6. juuli, õhtul. Kõige pingelisemaks päevaks aga kujuneb igal aastal laupäev. Siis peavad kõhud täis saama lisaks korraldatajatele, meeskondade esindajatele ka rajalt saabuvad võistlejad ja laagri külalised, kokku 300...400 inimest. Just laupäevaks saabusidki praktikandid appi: kes juba reede pärastlõunal, kes laupäeva hommikul. Kui traditsiooniliselt pakutakse laupäeva õhtul ühepajatoitu ja terve päev kulub  lisaks hommiku- ja lõunasöögi valmistamisele õhtusöögi komponentide puhastamisele ja tükeldamisele, siis tänavu oli lihtsam. Õhtusöögiks valmistasime olemasoleva supipõhja alusel seljankat. Seetõttu oli praktikantidel rohkem aega väliköögis ringi vaadata, uurida köögitarvikute kapi sisu jm. Kuna katla alla minevad puud olid tänavu tehtud laagri ümbruses leiduvast metsakuivast ja lamapuidust, siis oli nende hulgas ka märgi. Nii said kokad tunda, mida tähendab märgade puudega vee keema ajamine: aega peab varuma vähemalt 3 korda rohkem.

Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli praktikal
Foto: Pirko Peterson

Laupäeva õhtu naelaks kujunes ühine pannkookide valmistamine. Meie peakokk ja toitlustusgrupi juht valmistasid ette taigna ja kahe katla peale pandud pannidel läkski küpsetamiseks lahti. Kui kookide jagamiseks läks, siis lõhna peale kohale tulnud maiasmokkade järjekord ulatus poole laagri territooriumini. Ent kooke jagus kõigile nii palju kui kõhtu mahtus – ja jäi ülegi. Pühapäeva hommikuks olid muidugi ka viimasedki koogid  „haihtunud“. Siis oligi aeg valmistada veel hiline hommikusöök ja hakata tasapisi ja laagrit kokku panema, mis võttis tubli hilise pealelõunani aega.

Ja oligi tänavuse aasta Põrgupõhja retk läbi! Oli tore koos olla, ühiselt tegutseda, kogemusi vahetada.Uuel aastal aga saavad kokad, kes siin igal aastal süüa teinud on, taas kokku ja ootavad appi uusi naiskodukaitse liikmeid  praktiseerima välikokandust.

Kohtumiseni!

FastLion CMS

Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli

Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli

Foto: Pirko Peterson Toidu valmistamine laagris algas juba kolmapäeva, 6 juuli, õhtul Juba mitmendat aastat on juuli teisel nädalal värsketel naiskodukaitse liikmetel võimalus õppida ja praktiseerida välitoitlustamist Eidapere külje all Kassimäel Põrgupõhja lahingu mälestuseks korraldatava retke baaslaagris. Selle toreda traditsiooni algataja ja eestvedaja on meie ringkonna endine esinaine Kairi Baumer. Ka tänavu oli Kairi juba kuuendat aastat toitlustajate peakokk ning meie ringkonna esinaise Pirkko Petersoni ja toitlustusgrupi juhi Ülle Hermanni kutsel omandasid 6 ringkonna liiget kogemusi välitoitlustuse alal.

Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli praktikal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse