Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal! Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal! Kas Teie olete kunagi käinud Põrgupõhjal toitlustamas? Mina olen ja see oli väga vahva. Kuigi minu panus jäi teiste suurepäraste kokkade omast alla, ei saa ma öelda, et ma ei andnud endast parimat. ← Eelmine Meie naised baasväljaõppe toitlustusmooduli praktikal Järgmine → Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal!

Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal!

Birgit Kuntu 21. juulil 2011

Kas Teie olete kunagi käinud Põrgupõhjal toitlustamas? Mina olen ja see oli väga vahva. Kuigi minu panus jäi teiste suurepäraste kokkade omast alla, ei saa ma öelda, et ma ei andnud endast parimat.

Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal!
Foto: Pirko Peterson

Kogu see ärevus ja värin hinges tõstis pead juba mitu nädalat varem. Päris tihti leidsin ma end mõtisklemas, et mis nüüd siis seal õigupoolest saama hakkab ning kui vara tuleb ikkagi tõusta, et jõuaks vähemalt kohvigi õigeks ajaks valmis keeta. Põrgupõhjale mineku eelneval õhtul lappasin kuidagi muuseas oma kokaraamatuid ja BVÕ teooriat, et niigi juba pähekulunud tõdesid ikka ja jälle korrata. Tahaks ju anda endast kõige paremat.

Ja nii see kaua oodatud päev saabus. Seljakotti sai lisaks isiklikele asjadele pakitud ka oma noad ja koorija (oli ju meid varasemalt hoiatatud vanemate ja targemate poolt, et tuleb väga suur koorimine, lõikumine ja hakkimine). Kohale jõudsin ma reede (8.07) õhtusöögi tegemise ajaks. Suur oli  pettumus, kui teatati, et ainukesed hakkmiseks mõeldud asjad on 3 sibulat ja ülejäänud asjad on juba hakitud masinate poolt ja pakendatud. Aga noh jah, kui juba hakitud, siis hakitud, midagi pole teha. Seega tuli olla osav ja tubli pakkide avaja ja nende kummutja kattlasse. Kuna sööjaid laekus päris pikalt, siis magama sai mindud alles kella ühe ajal öösel.

Muidugi sai ka minu varajase ärkamise hirm peletatud, kui õhtul öeldi ärkamise ajaks kell pool kaheksa hommikul. Seega ei mingit muret varajase ärkamisega. Hommikusöögiks valmisid suured võileibade kuhjad, neljaviljahelbepuder ja muidugi kohvi.

Mingil ajahetkel sai pestud kõik nõud ja anumad, koristatud lauad ja köök – edasi jäi vaid oodata kuna algab lõunasöögi valmistamine. Nagu ma eelnevalt ütlesin ei hakitud sellel Põrgupõhjal eriti midagi, sest toit tehti juba eelnevalt hakitud/pakendatud söökidest, seega läks ka lõunasöögi valmistamine väga kiiresti.

Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal!
Foto: Pirko Peterson

Kui nüüd sellele vahvale praktikale tagasi mõelda, siis on muidugi väga kahju, et jäid ära tohutud koorimised, hakkimised ja lõikumised. Oleks ju olnud väga tore endale rinnale taguda ja öelda, et mina olen koorinud kohe minu kotti kartulit ja hakkinud suurel hulgal sibulat. Aga noh jah mis teha, eks järgmisel korral saab tuleb ka see hakkimine. Kuna meie praktika juhendajateks olid toredad Kairi ja Ülle, kes süstisid minusse toitlustamise pisiku, siis olen ma väga kindel, et järgnevatel aastatel võib mind taas kohata Põrgupõhjal sööki valmistamas ja jagamas.

 

Seega katlad lahingusse :)

Ah jah, et mis meil siis menüüs oli.. Oi seal oli väga maitsev risotto ja sibulasalat, neljaviljapuder ja võileivad ning lihapallisupp (muidugi oli menüüs rohkem sööke, aga minu panus toitlustamises piirdus nende söökidega).

FastLion CMS

Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal!

Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal!

Foto: Pirko Peterson Kogu see ärevus ja värin hinges tõstis pead juba mitu nädalat varem Päris tihti leidsin ma end mõtisklemas, et mis nüüd siis seal õigupoolest saama hakkab ning kui vara tuleb ikkagi tõusta, et jõuaks vähemalt kohvigi õigeks ajaks valmis keeta Kas Teie olete kunagi käinud Põrgupõhjal toitlustamas? Mina olen ja see oli väga vahva. Kuigi minu panus jäi teiste suurepäraste kokkade omast alla, ei saa ma öelda, et ma ei andnud endast parimat.

Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse