Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meditsiinigrupp kohtus Kaius Meditsiinigrupp kohtus Kaius 13. novembril algusega kell 12. 00 toimus Kaiu lasketiirus selle sügise viimane meditsiinigrupi kokkusaamine. Meie peateemadeks olid mürgitused ja mürgistused, nende põhjused, olemus ja esmaabi. Läbiviijateks olid: Anne-Ly Reede ( Käru Hooldusravi Keskuse juhataja) ning naiskodukaitsjad Ingrid Stahl, Miidi Pindus ja Kaja Heinsaar. ← Eelmine Rapla naised ristasid malevaga hokikepid Järgmine → Toitu kehale ja hingele Meditsiinigrupp kohtus Kaius

Meditsiinigrupp kohtus Kaius

Ingrid Stahl 2. dets. 2011

13. novembril algusega kell 12.00 toimus Kaiu lasketiirus selle sügise viimane meditsiinigrupi kokkusaamine. Meie peateemadeks olid mürgitused ja mürgistused, nende põhjused, olemus ja esmaabi. Läbiviijateks olid: Anne-Ly Reede ( Käru Hooldusravi Keskuse juhataja) ning naiskodukaitsjad Ingrid Stahl, Miidi Pindus ja Kaja Heinsaar.

Meditsiini erialagrupis on nimekirja järgi 18 naist, lisaks kaheksa, kelle teiseks eelisgrupiks meditsiin. Põhigrupist olid kohal 10 naist, teisest eelistusgrupist 2 naist. Oli ka vabatahtlikke kuulajaid teistest erialagruppidest, seega oli meid kokku 15.

Mürgitus või mürgistus (vastavalt toimeajale ja toimemehhanismile), meditsiiniline termin intoksikatsioon on mürgi toimel sugenev haigusseisund. Paljudest mürkidest tekivad organismis lähtainetega võrreldes oluliselt toksilisemad vaheained ehk metaboliidid. Tekkepõhjuste ja laadi järgi eristatakse olme-, kutse-, juhuslikke ja sihilikke mürgistusi. Tutvusime erinevat liiki võimalustega, kuidas võib mürk ka meie teadmata organismi sattuda, millised on kõige mürgisemad ained ja metallilised elemendid. Suures osas tutvusime mürgiste roomajate, puude, kalade, putukate, taimede, seente ja vetikate poolt tekitatavate mürgistuste eripäraga, samuti esmaabiga.

Ingrid Stahl tõi ka välja pika loetelu metsas, matkal jne. olevatest käepärastest abivahenditest ja meetoditest aidata taimsete vahenditega. Küsimusi oli palju. Paljud on meist juba vanaemad, kellelt ilmselgelt oodatakse suuri teadmisi.

Järgmine meditsiinigrupi kokkusaamine on 29. jaanuaril 2012.a. Kaius.

Teemadeks külmumised, külmakahjustused, ülekuumenemised, kuumarabandused ja oskuslik - teadlik esmaabi neil puhkudel.

FastLion CMS

Meditsiinigrupp kohtus Kaius

Meditsiinigrupp kohtus Kaius

Meditsiini erialagrupis on nimekirja järgi 18 naist, lisaks kaheksa, kelle teiseks eelisgrupiks meditsiin Põhigrupist olid kohal 10 naist, teisest eelistusgrupist 2 naist 13. novembril algusega kell 12.00 toimus Kaiu lasketiirus selle sügise viimane meditsiinigrupi kokkusaamine. Meie peateemadeks olid mürgitused ja mürgistused, nende põhjused, olemus ja esmaabi. Läbiviijateks olid: Anne-Ly Reede ( Käru Hooldusravi Keskuse juhataja) ning naiskodukaitsjad Ingrid Stahl, Miidi Pindus ja Kaja Heinsaar.

Meditsiinigrupp kohtus Kaius

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse