Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Me mäletame Me mäletame Juuniküüditamise eelõhtul asetas Naiskodukaitse Rapla ringkond leinalindid Raplamaa rongipeatustesse, et mälestada kõiki küüditamisohvreid. ← Eelmine Staabiassistendid veebiõppes Järgmine → Rapla ringkonda juhib Nele Pernits Me mäletame

Me mäletame

Reelika Rohuste 14. juunil 2020

Juuniküüditamise eelõhtul asetas Naiskodukaitse Rapla ringkond leinalindid Raplamaa rongipeatustesse, et mälestada kõiki küüditamisohvreid.

Me mäletame

Märjamaa jaoskonna naiskodukaitsjad asetavad traditsiooniliselt päikese-loojangul koos vallarahvaga mälestusküünlad kirikaias olevate represseeritute mälestustahvlite ette. 

 

Me mäletame ja me mälestame. Et hoida inimeste tervist, siis kogunemist ei toimu ja igaüks saab märgata 14. juunil rongile minnes või sealt tulles leinalinte. Märjamaa kirikaeda kutsutakse samuti inimesi ühekaupa liikuma.

 

1941. aasta juuniküüditamine oli inimsusvastane kuritegu, mille NSV Liidu julgeolekujõud panid toime Eestis, Lätis, Leedus ja toonases Bessaraabias. Need maad oli NSV Liit aasta varem okupeerinud. 1941. aastal küüditati Eestist Siberisse ligikaudu 10 000 inimest. Enamik Siberisse asumisele saadetuist olid naised ja lapsed, kelle isad ja abikaasad vangistati.
Mäletades loodame, et taolised inimsusevastased kuriteod ei kordu enam kunagi.

Me mäletame

FastLion CMS

Me mäletame

Me mäletame

Märjamaa jaoskonna naiskodukaitsjad asetavad traditsiooniliselt päikese-loojangul koos vallarahvaga mälestusküünlad kirikaias olevate represseeritute mälestustahvlite ette Me mäletame ja me mälestame Juuniküüditamise eelõhtul asetas Naiskodukaitse Rapla ringkond leinalindid Raplamaa rongipeatustesse, et mälestada kõiki küüditamisohvreid.

Me mäletame

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse