Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek Juba pea kuuaega ärevalt õhus olnud Naiskodukaitse Rapla ringkonna Märjamaa jaoskonna taasasutamine päädis Vabariigi aastapäeva järgsel õhtul aset leidnud koosoleku ja jaoskonna moodustamise ettepaneku tegemisega ringkonna juhatusele. ← Eelmine Rapla kirikuaias kostus 54 tõotust Eestit hoida ja kaitsta Järgmine → Naiskodukaitse käis külas Varbolas Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek

Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek

Nele Pernits 26. veebr. 2014

Juba pea kuuaega ärevalt õhus olnud Naiskodukaitse Rapla ringkonna Märjamaa jaoskonna taasasutamine päädis Vabariigi aastapäeva järgsel õhtul aset leidnud koosoleku ja jaoskonna moodustamise ettepaneku tegemisega ringkonna juhatusele.

Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek

25. veebruari õhtul kogunesid Märjamaa vallamajja pidulikus ja ootusärevas meeleolus naised –ees ootas Märjamaa jaoskonna asutamine. Kui täpne olla, siis taasasutamine, sest Märjamaa jaoskond asutati esimest korda 10. septembril 1927. Omal ajal oli asutajaliikmeid 14, praegusel juhul 10. Küünalde, tordi ja kohvitassidega pidulikult kaetud laua taha kogunenud naised olid indu täis. Õhus levis üleüldine „hakkame-aga-peale“ hõng. Hakatigi peale. Märjamaa on küll väike kant, aga sellele vaatamata alustati tutvustusringiga, et kõik saaks kõiki natuke paremini tundma. Selgus, et seltskonnas on mitmeid avalikuks tulnud andeid ja väärtusi, mida organisatsiooni huvides edaspidi ära kasutada. Hakkajad naised olid igatahes kõik!

Peale tutvumist tuligi see kõige pidulikum hetk ehk pandi kirja ettepanek Rapla ringkonna juhatusele moodustada Märjamaa jaoskond. Kõik kümme asutajaliiget panid allkirjad alla ja tehtud ta oligi. Kohvi ja tordi kõrvale arutati, mida kõike nüüd lähemas ja kaugemas tulevikus tegema hakata. Plaane oli palju, küll tulevad ka oskused ja jaks nende elluviimiseks. Esialgu hakatakse innukalt Naiskodukaitse baasväljaõpet läbima ja tegeletakse tegevliikmeks saamisega. Paari kuu pärast kutsutakse kokku üldkoosolek ja valitaks värskele jaoskonnale juhatus. Jaoskonna loomise otsustab Rapla ringkonna juhatus ja kinnitab oma käskkirjaga Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming.

Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek

Ei  muud kui, et suuri tegusid, lennukaid ideid ja pikka iga! Elagu, kasvagu, õitsegu Märjamaa jaoskond!

Kel huvi liitumise vastu, siis Märjamaa jaoskond tutvustab ennast ja Naiskodukaitse tegemisi 5. märtsil kell 18 Varbola rahvamajas.

FastLion CMS

Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek

Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek

25 veebruari õhtul kogunesid Märjamaa vallamajja pidulikus ja ootusärevas meeleolus naised –ees ootas Märjamaa jaoskonna asutamine Juba pea kuuaega ärevalt õhus olnud Naiskodukaitse Rapla ringkonna Märjamaa jaoskonna taasasutamine päädis Vabariigi aastapäeva järgsel õhtul aset leidnud koosoleku ja jaoskonna moodustamise ettepaneku tegemisega ringkonna juhatusele.

Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse