Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse käis külas Varbolas Naiskodukaitse käis külas Varbolas Kolmapäeval, 5. märtsil, käisid Naiskodukaitse Märjamaa jaoskonna naised endast ja Naiskodukaitse tegevusest rääkimas Varbola rahvamajas. Päev oli olnud nii soe, et valgel õhtul ei pidanudki esmakordselt sel aastal mantlit vormi peale heitma, vaid sai väiksema vahemaa ka ilma üleriieteta läbida. Oli mõnus kevadine tunne. ← Eelmine Märjamaal kogunes jaoskonna asutamiskoosolek Järgmine → Märjamaal süüdati päikesetõusul mälestusküünlad Naiskodukaitse käis külas Varbolas

Naiskodukaitse käis külas Varbolas

Nele Pernits 6. märtsil 2014

Kolmapäeval, 5. märtsil, käisid Naiskodukaitse Märjamaa jaoskonna naised endast ja Naiskodukaitse tegevusest rääkimas Varbola rahvamajas. Päev oli olnud nii soe, et valgel õhtul ei pidanudki esmakordselt sel aastal mantlit vormi peale heitma, vaid sai väiksema vahemaa ka ilma üleriieteta läbida. Oli mõnus kevadine tunne.

Naiskodukaitse käis külas Varbolas

Varbolasse minek enam nii ärevust tekitav ei olnud, kui kuuaja tagune „Naiskodukaitse tuleb külla Märjamaale“ üritus. Tollal pakitses hinges kahtlus, kas keegi ikka tuleb kohale ja kas saame jaoskonna loodud ja kui saamegi, siis kuidas tegevus käima saada jne jne. Kuuaega hiljem oli olukord hoopis teistsugune – vahepeal on leidunud mitmeid tegusaid naisi, kes on avaldanud soovi Naiskodukaitsega liituda, peetud on Naiskodukaitse Märjamaa jaoskonna asutamiskoosolek ja puhtjuhuslikult just sel samal Varbolasse külla mineku päeval sai Märjamaa jaoskonna loomine ka Naiskodukaitse esinaise käskkirjaga kinnitatud.

Varbola rahvamajja kogunes mõnus väike seltskond, kellest täpselt pooled olid juba Naiskodukaitsega seotud ja pooled uudistama tulnud. Rääkisime Naiskodukaitse väärtustest, eesmärkidest, tegevusest ja lähemalt Rapla ringkonnast ning verivärskest Märjamaa jaoskonnast. Vastasime küsimustele ja rääkisime Naiskodukaitse lugusid.

Lõpetuseks nentisime nii meie kui ka külalised, et väga vahva oleks, kui Varbolast saaks terve naiste grupi kokku, sest koos on ikka parem liikuda ja seltsis alati segasem üritustel käia.

Ka Varbolas nagu Märjamaalgi oli Eesti Vabariigi algusaegadel oma Naiskodukaitse jaoskond. Naiskodukaitse Varbola jaoskond loodi 5. juunil 1926 tollase Naiskodukaitse Harju ringkonna koosseisus.

FastLion CMS

Naiskodukaitse käis külas Varbolas

Naiskodukaitse käis külas Varbolas

Varbolasse minek enam nii ärevust tekitav ei olnud, kui kuuaja tagune „Naiskodukaitse tuleb külla Märjamaale“ üritus Tollal pakitses hinges kahtlus, kas keegi ikka tuleb kohale ja kas saame jaoskonna loodud ja kui saamegi, siis kuidas tegevus käima saada jne jne Kolmapäeval, 5. märtsil, käisid Naiskodukaitse Märjamaa jaoskonna naised endast ja Naiskodukaitse tegevusest rääkimas Varbola rahvamajas. Päev oli olnud nii soe, et valgel õhtul ei pidanudki esmakordselt sel aastal mantlit vormi peale heitma, vaid sai väiksema vahemaa ka ilma üleriieteta läbida. Oli mõnus kevadine tunne.

Naiskodukaitse käis külas Varbolas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse