Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord Märjamaa Mägral püstitati osalejate Laupäeval, 17. oktoobril toimunud kolmas Märjamaa Mäger tõi matkama 155 väga erinevas vanuses inimest. ← Eelmine Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju Järgmine → Kultuurigrupi nobenäppudel valmisid imelised nukud Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord

Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord

Nele Pernits 19. okt. 2020

Laupäeval, 17. oktoobril toimunud kolmas Märjamaa Mäger tõi matkama 155 väga erinevas vanuses inimest.

Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord

Päikeselise, ent võiks öelda, et selle sügise kohta lausa krõbekülma ilmaga matkapäeval tulid eelkõige välja märjamaalased ise, aga ei saa mainimata jätta, et külalisi oli ka Raplast, Eidaperest, Vändrast, Kaiust, Kohilast  ja päris mitmeid Tallinnastki. Tundub, et positiivsed kuuldused Märjamaa Mägra rahvamatkast on valla piiruidest kaugemalegi jõudnud. Väga mitmed matkalised andsid rõõmsalt teada, et nemad on juba teist või kolmandatki korda Mägral matkamas.

Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord
Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord

Seegi kord sai rahvamatkal valida Märjamaa Mägra 17-kilomeetrise ja Väikese Mägra, väljakuulutatuna 7-kilomeetrise, aga tegelikult 8,5-kilomeetrise raja. Suurem osa osalejatest otsustas lühema raja kasuks, aga kenake hulk matkajaid võttis ette ka pikema raja. Seekord võib öelda, et tegu oli sõpruskondade ja perede ühise kvaliteetaja veetmisega, kuna enamus inimesi läks rajale ja ka naases sealt suurte lõbusate seltskondadena.

Tavapärasest ühisstardist erinevalt sai sel aastal rajale minna 2 tunni jooksul, et vältida rahvahulga kogunemist. Nii läksid ja tulidki kõik just siis, kui neile sobis ja esimesed olid sel ajal juba lõpetanud, kui viimased startijad alles ennast rajale minekuks häälestasid.

Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord

Kõiki tublisid matkajaid ootas finišis medal ja väikesed meened ning rajal kõndides silme ees terendanud soe tee ja pirukad. Siin kohal tänab korraldustoimkond väga mesinik Sirli Tilgat, sest Märjamaa Mesi tegi juba teist aastat järjest kõigile matkajatele magusa kingituse. Osalejad olid peale matka rõõmsad ja positiivset energiat täis ning paljudel juhtudel ka enda üle väga uhked, et nad raja läbi suutsid teha.

Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord
Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord

Sel korral kulges lühem rada Märjamaa alevis ning pikem rada viis matkajad ka Sõtke ja Orgita külateedele. Märjamaa Mägra rahvamatka korraldasid Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond, Märjamaa valla avatud noortekeskus ja Kaitseliidu Rapla malev. Matkale andis jõudu Märjamaa valla mittetulundusliku tegevuse toetus.

Kui keegi nüüd küsib, kas Mäger tegutseb Märjamaal ka järgmisel sügisel, siis jah, mõtted radade osas juba liiguvad.

FastLion CMS

Märjamaa Mägral püstitati osalejate

Märjamaa Mägral püstitati osalejate

Päikeselise, ent võiks öelda, et selle sügise kohta lausa krõbekülma ilmaga matkapäeval tulid eelkõige välja märjamaalased ise, aga ei saa mainimata jätta, et külalisi oli ka Raplast, Eidaperest, Vändrast, Kaiust, Kohilast ja päris mitmeid Tallinnastki Tundub, et positiivsed kuuldused Märjamaa Mägra rahvamatkast on valla piiruidest kaugemalegi jõudnud Laupäeval, 17. oktoobril toimunud kolmas Märjamaa Mäger tõi matkama 155 väga erinevas vanuses inimest.

Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse