Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju Rapla ringkond jättis laskevõistluse Laupäeva õhtuks selgus, et Kaiu lasketiirus peetud Naiskodukaitse laskevõistluse väiksekaliibrilistest sportrelvadest on võitnud Rapla ringkonna 1. naiskond. Foto: Kalle Kollin ← Eelmine Rapla naiskodukaitsjad sooritasid suurepäraselt uue seenelise sünnituse Põlva metsade rüpes Järgmine → Märjamaa Mägral püstitati osalejate rekord Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju

Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju

Liina Langi 11. okt. 2020

Laupäeva õhtuks selgus, et Kaiu lasketiirus peetud Naiskodukaitse laskevõistluse väiksekaliibrilistest sportrelvadest on võitnud Rapla ringkonna 1. naiskond.

Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju
Foto: Kalle Kollin

Võidukasse naiskonda kuulusid Ragne Falilejev, Triin Tähtla, Marjana-Kristiina Meronen ja kodutütar Susanna Sule. Võistlusel oli raplakaid veelgi, teine võistkond saavutas 12. koha. Sellesse kuulusid Maiu Valbrit, Aivi Tarvis, Milvi Kruustalu ja kodutütar Katrin Mirtel Tutt. Kokku oli pika päeva jooksul tulejoonel 16 võistkonda. Ja ega võistlemisega asi piirdunud, korraldus oli sel korral samuti Rapla ringkonna naiste õlul.

25-meetriselt distantsilt aja peale ilmuvmärklehte tulistamises saavutas Triin Tähtla individuaalarvestuses esikoha ning Ragne Falilejev noppis neljanda koha. Küsimusele, et Triin, kuidas esikoht tuli, vastas ta: „Olin väga närvis ja käsi värises. Ja muretsesin, kas relv töötab. Eile, kui trennis käisin, siis tõrkus mitu korda. Aga täna oli relv minuga ja ei punninud vastu! Võistlusel tohtis olla ainult 2 tõrget, järgmiste tõrgetega tuleb ise hakkama saada ning kuna oli kiirlaskmine, siis aega tõrke eemaldamiseks ilma, et lasust ilma jääd, ei ole. Võidu üle on mul ülihea meel, eriti võistkondliku võidu üle, seda ei ole meil ammu juhtunud. Palju õnne meile kõigile!“

Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju
Foto: Kalle Kollin

Võistkondlik võit oli magus ka Ragne meelest, sest seekord edestati ju konkurente, kes korduvalt esikohti on noppinud. „Tegelikult oli mul eelnev öö kassi haiguse tõttu häiritud, magada sain vähe, Triin võttis mind hommikul autole ning alles siis taipasin, milline oluline päev täna tegelikult tuleb! Proovilasud tulid ilusad, parandusi tegema ei pidanud ja võistlusnärvi ka polnud. Kui võistluslasud peale hakkasid, siis tuli ka võistlusnärv, ei tea kust. Aga suutsin hingamisega end vaigistada, nii nagu Peeter Olesk õpetas kui laskurtreeneri kursusel käisin. Kõige rohkem meeldis mulle 6 sekundi laskmine, mis tuli oodatust paremini välja.“

„Minu emotsioonid on hetkel laes! See oli üldse esimene sportrelvast laskmise võistlus minu jaoks,“ on Maiu Valbrit rõõmus. Tema individuaalselt saavutatud 12. koht on tubli tulemus ka Eve Reose meelest. „Kui ma oleksin varem olnud kursis sportrelvadest laskmisega, oleksin seda juba ammu teinud,“ võtab Maiu kokku. Eve nimetab väga tubli võistlejana ka noort Susanna Sulet. Susanna tulemuseks on lamades laskmisel individuaalarvestuses kuues koht ning Marjana-Kristiina Meronenil läks veelgi paremini, tema oli tubli neljas!

Sportrelvadest laskmine on tegelikult väga tehniline ala. Kristel Kaasiku, kes oli võistluse peakorraldajaks, selgitab, et teadmata vahet automaadist laskmise ja sportrelva vahel, jääb võistlusel kindlasti jänni. „Tegelikult räägivad tulemused ka sellest, kas ja kui palju on naised trenni saanud teha. Kuna ringkondadel on võimalused erinevad, olen valmis kasvõi ise soovijaid nõu ja jõuga toetama,“ on ta abivalmis. „Võistlus läks hästi korda, kõik sujus tõrgeteta,“ võtab ta kokku.

Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju
Foto: Kalle Kollin
Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju
Foto: Kalle Kollin

Võistluse korraldusliku poole pealt olid raplakad mõelnud naistele välja üllatusülesande. Iga võistkond liikus laskmise järel suletud tuppa, kus ootas ees Maret Kollin ja äraarvamist vajavad 40 „kõlli“ ehk siis filmide ja seriaalide tunnusmeloodiat. Sellest ruumist kostis ka läbi suletud ukse võistlusalale valje naerupahvakuid. „Nonii, järgmise tulistate küll puusalt!“ on Maret kindel. Kõlab paar takti teada tuntud loost „Love and marriage“. Võistlustules virukate võistkond elavneb silmnähtavalt… „Jaa-jaa, selles seriaalis oli, noh, see mees, jube robustne ja pika mokaga! Naine kahupeaga, suurte rindadega… Kõik istusid diivanil ja pereisa andis muudkui raha neile pihku,“ meenub kogu olustik ja sü¾ee, aga vastust ei tule. „T-tähega, teate küll!“ julgustab Maret. Muidugi, Tuvikesed! Tartu võistkonnad on ka äraarvamismängus nagu tulejoonel, üheskoos teatakse nii noorteseriaale kui 50 aasta tagust AK tunnusmeloodiat ja kõmmutatakse õigeid vastuseid. Ära arvamata jääbki vist vaid üks vastus, kuid vihje peale „Kõik emad vaatasid. Kogu maailm jäi seisma, kui see film tuli! Algab D-tähega“ jõuavad nad lõpuks tulemuseni Dallas, mis osutub samuti õigeks.

Individuaalarvestuse võistelnud Eve Reose on rahul oma saavutatud tulemusega ning hea on see, et laskmisel sai ta kümneid, kuid mitte vähem kui kuus punkti. „Treeningul kippus ikka neid kuusi tulema. Muidu jäin ma võistlusega väga rahule. Korraldus oli hästi ja laskmisega läks ka hästi. Kahju oli, et sel aastal ei saanud kõigi ringkondade naistega kokku.“ Võistlus toimus hajutatult, pika päeva peale oli võistlejate saabumine ja lahkumine jagatud nii, et viiruselevikut natukenegi takistada. „Tegelikult oleme me õnnelikud, et Kaius on meil nii head treenerid nagu Endel ja Liivi! Nende entusiasm ja professionaalsus aitavad meid edasi ja innustavad,“ ütleb Eve. Usun, et tänuga treeneritele ühinevad ka teised Rapla ringkonna võistlejad.

Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju
Foto: Kalle Kollin

FastLion CMS

Rapla ringkond jättis laskevõistluse

Rapla ringkond jättis laskevõistluse

Foto: Kalle Kollin Võidukasse naiskonda kuulusid Ragne Falilejev, Triin Tähtla, Marjana-Kristiina Meronen ja kodutütar Susanna Sule Võistlusel oli raplakaid veelgi, teine võistkond saavutas 12 Laupäeva õhtuks selgus, et Kaiu lasketiirus peetud Naiskodukaitse laskevõistluse väiksekaliibrilistest sportrelvadest on võitnud Rapla ringkonna 1. naiskond.

Rapla ringkond jättis laskevõistluse võidu koju

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse