Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lillikas, karikelled, villvallikas ja lambakeel Lillikas, karikelled, villvallikas ja 1. detsembril käisid Märjamaa naiskodukaitsjad jälle oma teadmisi proovile panemas ehk siis osaleti selle aasta viimasel mälumängul. Ei tea, kas alanud advendiaja puhul olid küsimused lihtsamad või olid küsimused sel korral lihtsalt meile sobivamad, aga ise olime sel korral endaga väga rahul igatahes. ← Eelmine Helkur, mullivann ja kommisadu Järgmine → Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid Lillikas, karikelled, villvallikas ja lambakeel

Lillikas, karikelled, villvallikas ja lambakeel

Nele Pernits 9. dets. 2015

1. detsembril käisid Märjamaa naiskodukaitsjad jälle oma teadmisi proovile panemas ehk siis osaleti selle aasta viimasel mälumängul. Ei tea, kas alanud advendiaja puhul olid küsimused lihtsamad või olid küsimused sel korral lihtsalt meile sobivamad, aga ise olime sel korral endaga väga rahul igatahes.

Lillikas, karikelled, villvallikas ja lambakeel

Eesti kirjandusklassikast oli ilmselt vist eelkõige tänu kirjandustundidele meelde jäänud, et Tuglase tuntud novellikangelased Popi ja Huhuu olid ahv ja koer mitte näiteks kass ja koer või kass ja merisiga või muud loomad või inimloomad. Kas teate, mis on Juhan Smuuli näidendi „Polkovniku lesk“ teine pool pealkirjast? Aga muidugi seesama lause, mida kuuleb näidendi jooksul korduvalt ja korduvalt „Polkovniku lesk ehk arstid ei tea midagi“.

Ka mõtlesime me välja sellised vastused nagu jehoova tunnistajad, Smaug ja Väike prints. Kas aimate, millised võisid olla küsimused? Küll aga ei saanud meie vastused pihta sellistele küsimustele nagu „Millise kahe Euroopa riigi vapil on kujutatud Tarta, Fatra ja Matra mäestikke? Kõikidest meie mägiriikidest on need kaks siiski Slovakkia ja Ungari mitte mõned muud.

Nõid Kirke muutis inimesi sigadeks ja vesiroos on suurema õiega kui vesikupp ning Lembitu Linnus on Lõhavere – need on vastused, mida vähemalt keegi meist teadis. Täiesti üle mõtlesime me küsimuse puhul „Mis on piibelehe teaduslik nimi?“. Koheselt tundus, et küsitakse ladinakeelset nimetust ja seda Convallaria majalist ei suutnudki me vaatamata suurele peamurdmisele meelde tuletada. Leppisime siis lihtsamaga ja kirjutasime „harilik maikelluke“, mis osutuski õigeks vastuseks. Maikellukest ehk piibelehte kutsutakse rahvakeeli veel ka lillikas, karikelled, villvallikas ja lambakeel. Aga neid sel korral õnneks ei küsitud.

 

Keeruliseks läks jälle siis, kui tulid küsimused Venemaa ajaloost. Need ei ole meil väga teadlikult vist kunagi täppi läinud. Mõnikord on ehk kogemata õnnestunud õige vastus anda aga vahel on ikka väga valesti ka läinud. Mäletate ju küll, kuidas me kord kirjutasime Ivan Julma asemel vastuseks Kaie Kõrb J. Ka seekord ei teadnud me, kus asus nn Potjomkini küla ega ka milline valitseja keeldus lõplikult andami maksmisest Kuldhordi Khaanile.

Seda te juba teate, et sport ei ole meie tugevam külg. Aga kui ka teil on meelest läinud, siis pange kõrva taha, et lisaks Novosjolovile ja Beljajevale  on tulnud Eestit esindades vehklemise maailmameistriks veel ka Oksana Jermakova.

FastLion CMS

Lillikas, karikelled, villvallikas ja

Lillikas, karikelled, villvallikas ja

Eesti kirjandusklassikast oli ilmselt vist eelkõige tänu kirjandustundidele meelde jäänud, et Tuglase tuntud novellikangelased Popi ja Huhuu olid ahv ja koer mitte näiteks kass ja koer või kass ja merisiga või muud loomad või inimloomad Kas teate, mis on Juhan Smuuli näidendi „Polkovniku lesk“ teine pool pealkirjast? Aga muidugi seesama lause, mida kuuleb näidendi jooksul korduvalt ja korduvalt „Polkovniku lesk ehk arstid ei tea midagi“ 1. detsembril käisid Märjamaa naiskodukaitsjad jälle oma teadmisi proovile panemas ehk siis osaleti selle aasta viimasel mälumängul. Ei tea, kas alanud advendiaja puhul olid küsimused lihtsamad või olid küsimused sel korral lihtsalt meile sobivamad, aga ise olime sel korral endaga väga rahul igatahes.

Lillikas, karikelled, villvallikas ja lambakeel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse