Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid Raplas tunnustati aasta lõpul Et uuel aastal enne uusi ajalukku raiutavaid teguris saaks vana aastaga lood klaariks, olgu siinkohal ära toodud ülevaade Rapla maleva aastalõpu peol välja kuulutatud tunnustustest naiskodukaitsjatele ← Eelmine Lillikas, karikelled, villvallikas ja lambakeel Järgmine → Naiskodukaitse teemaline näitus reisis Kivi-Vigalasse Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid

Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid

Kokku pannud Nele Pernits 12. jaan. 2016

Et uuel aastal enne uusi ajalukku raiutavaid teguris saaks vana aastaga lood klaariks, olgu siinkohal ära toodud ülevaade Rapla maleva aastalõpu peol välja kuulutatud tunnustustest naiskodukaitsjatele

Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid
Foto: Aare Hindremäe

Rapla ringkonna esinaine Kaie Kensap-Kukk võttis aasta kokku sõnadega: „Naiskodukaitse Rapla ringkonnas on olnud huvitav aasta. Ringkonna juhatuses asus tegutsema  neli uut liiget. Erialagrupid koguvad tuure ja üritame tegeleda võimalikult palju enese näitamisega, nii pildis, kirjas kui kohaloluga. Kõike selleks, et kui öeldakse “Naiskodukaitse”, siis teab igaüks, millest või kellest jutt. Aasta tahaks kokku võtta lihtsalt tänades kõiki liikmeid, toetajaid, kaasa lööjaid. Meil on hea meel liikmete üle, kes on südamega asja juures - tahavad areneda ja arendada ning mõtlevad ja suhtuvad seejuures oma kaaslastesse positiivselt. Nende inimeste üle, kelle jaoks on olulisem ise panustada, mitte saada. Nende üle, kes ei anna  vabatahtlikuna oma panust mitte tasu saamiseks, vaid ikkagi vabast tahtest. Ja eriti nende üle, kes enne hukkamõistu soovivad mõista,  ja nõu ning jõuga  üksteisele toeks olla. Me kõik oleme ühe eesmärgi eest väljas. See eesmärk on alles hoida meie keel, meie meel, meie kodu.“

Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid
Foto: Aare Hindremäe

Auga väljateenitud Naiskodukaitse liiliaristi V klassi sai kätte Pirko Peterson. Pirko on ringkonna raudvara juba pikki aastaid, pidanud nii ringkonna esinaise ametit kui olnud ka revideerija ametis.

Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid
Foto: Aare Hindremäe

Side- ja staabierialavõistlusel osalejad

Naiskodukaitses korraldatakse juba mitmeid aastaid rohkem üheskoos õppimiseks kui üksteiselt mõõdu võtmiseks erialavõistlusi. Sel aastal võttis Rapla ringkond osa ühest erialavõistlusest, milleks oli side ja staabieriala võistlus. Kahepäevane võistlus toimus  sel aastal rännakuna.  Rännaku pikkus on ligikaudu 20 km ning oma osavust saab näidata 11 kontrollpunktis. Proovile pandi võistlejate teadmised sidetehnika – ja eeskirjade ning relvade tundmises, staabiassistendi tööülesannetes, sõdurioskustes, orienteerumises, topograafias, raportite ja ettekannete koostamises. Seekordsel erialavõistlusel osales kokku 12  naiskonda.  Rapla ringkond saavutas 9-nda koha. Tänati uhkusega  erialavõistlusel Rapla ringkonda esindanud naiskonda - Reelika Rohuste, Leili Männil, Evelyn Gold ja Kersti Ojamets.

 

BVÕ lõpetajad

Traditsiooniliselt peeti diplomi ja võinoaga meeles kõiki neid, kel sel aastal BVÕ täies mahus läbitud sai. Kursuse läbiviimise tulemusena on  saanud kursuslane esmased teadmised, hoiakud ja kogemused tegutsemiseks Naiskodukaitses.

Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid
Foto: Aare Hindremäe

 

Aasta naiskodukaitsja nominent

Juba traditsiooniliselt valitakse igal aastal Naiskodukaitses "Aasta naiskodukaitsja" ja Kaitseliidus "Aasta kaitseliitlane". Konkursi eesmärk on esile tõsta vabatahtlikul initsiatiivil põhineva organisatsiooni arendamise olulisust. Esmakordselt hüüti Rapla ringkonnas nominent ka valjuhäälselt välja.

Meie nominendiks on naine, kes tegeleb sellega, mis talle tõeliselt meeldib.  Ta on sihikindel ja eesmärgile suunatud ning eesmärgi poole püüeldes ei kohku ta takistuste ees mitte tagasi, vaid saab veel enam indu eesmärgini jõudmiseks. Ta usub iseenda ja oma kaaslaste võimetesse. Ta on positiivne ja abivalmis. Ta  on põhjalik. ja ettevõtlik. Kui talle tundub, et miski oleks vaja ära teha, siis ise eest vedades ja teisi tagant tõugates, see ka ära tehakse. Oma tegudega nakatab ta ka teisi. Ta on südamega organisatsioonis ja uhke naiskodukaitsjaks olemise üle.  Rapla ringkonna poolt esitatud nominent konkursile Aasta Naiskodukaitsja 2015 on Reelika Rohuste.

Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid
Foto: Aare Hindremäe

 

Aasta tegu

Nüüd juba teist aastat kuulutab Rapla ringkond välja oma aasta teo. Kandidaate oli päris mitmeid. Välja oli toodud Rapla jaoskonna heategevuslik kohvik avatud aedade päeval, sügisene metsalaager, Eesti Vabariigi sünnipäev, Laste seikluspäev, kultuurigrupi väljasõit Kurgjale. Otsuse tegemine oli üsna keeruline aga pika väitluse tulemusel otsustati, et Aasta Tegu 2015 on üks silmapaistev, hästi korraldatud, Eesti Vabariigi sünnipäeva suursugune tähistamine Märjamaal.

Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid
Foto: Aare Hindremäe

 

Aasta Tegija

Kui Aasta Tegu oli keeruline otsustusprotsess, siis Aasta Tegija oli veelgi väljakutsete rikkam. Lahatud sai väljapakutud nominente nii siitpoolt kui sealtpoolt. Kõik on väga väga tublid. Ära mainiti Evelyn Gold, Eli Sukles, Annika Tammus, Aime Tuhkanen, Kaja Heinsaar, Monika Paulsen. See on tore, et me enda ümber nii palju tegijaid märkame. Aasta Tegijaks aga valisime naise, kes teeb  imeasju, motiveerib, toetab, julgustab, organiseerib, ajab kõik asjad ära, et meil oleks hea koos käia. Ta on abivalmis, heasüdamlik ja tegus, hea silmaga paparazzi. Hea värbaja ja suurte tegude tegija … saalihokiväljakul.  Rapla ringkonna Aasta Tegija 2015 on Annika Tammus.

FastLion CMS

Raplas tunnustati aasta lõpul

Raplas tunnustati aasta lõpul

Foto: Aare Hindremäe Rapla ringkonna esinaine Kaie Kensap-Kukk võttis aasta kokku sõnadega: „Naiskodukaitse Rapla ringkonnas on olnud huvitav aasta Ringkonna juhatuses asus tegutsema neli uut liiget Et uuel aastal enne uusi ajalukku raiutavaid teguris saaks vana aastaga lood klaariks, olgu siinkohal ära toodud ülevaade Rapla maleva aastalõpu peol välja kuulutatud tunnustustest naiskodukaitsjatele

Raplas tunnustati aasta lõpul taas tublimaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse