Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Helkur, mullivann ja kommisadu Helkur, mullivann ja kommisadu Selle loo tagasihoidlikum pealkiri võiks olla nt „Kuidas me Märjamaa jaoskonnas ennast motiveerime ja informeeritud liikmed oleme“, sest just sellest allolev lugu räägib. Olla motiveeritud ja informeeritud, just nii meie jaoskonna naistele sobib! ← Eelmine Kaie Kõrb ja Ivan Julm on kui siga ja kägu Järgmine → Lillikas, karikelled, villvallikas ja lambakeel Helkur, mullivann ja kommisadu

Helkur, mullivann ja kommisadu

Maret Kollin, Nele Pernits 24. nov. 2015

Selle loo tagasihoidlikum pealkiri võiks olla nt „Kuidas me Märjamaa jaoskonnas ennast motiveerime ja informeeritud liikmed oleme“, sest just sellest allolev lugu räägib.

Helkur, mullivann ja kommisadu

 Päris mitmes jaoskonnas või ringkonnas on juhatus ühel hetkel tundnud, et tuleks ellu kutsuda naisteõhtud, teeõhtud või muunimelised sotsialiseerimisõhtud, kus liikmed saaks omavahel lobiseda ja ilma otsese kohustuseta koheselt supikulp või relv haarata lihtsalt nö seltskonnas olla ning Naiskodukaitse või maailma asju arutada. Sageli on neil liikmeõhtutel ka mõni hariv aspekt juures – omandatakse üheskoos uus oskus või teadmine. Märjamaa jaoskonnas, mis on hetkel veel noor ja väga tegus jaoskond ning erinevate õppuste, toetavate ürituste, koosolekute ja muude ürituste raames kohtutakse kui mitte mitu korda nädalas, siis paar korda kuus kindlasti, olid hoopis liikmed ise need, kes näitasid üles initsiatiivi, et võiks niisama ka kokku saada ja asju arutada. Kuna liikmed haarasid initsiatiivi ka selliste kokkusaamiste korraldamisel, siis olemegi nüüd sihiks võtnud, et vähemalt korra kuus motiveerime ja informeerime ennast ühe koosolekuga, millel on ka lisaväärtus.

 

Helkur, mullivann ja kommisadu
Helkur, mullivann ja kommisadu

Sellest, kuidas me septembrikuu koosolekul valmistasime kõige ilusamat õunaroosikooki ja plaani pidasime, oleme kodulehel juba kirjutanud. Järgmiseks koosoleku pidamise ja kokkusaamise korraks sai oktoobrikuu neljateistkümnes päev. Kalendris on see kolletamisepäev. Kui selle päeva kohta natukene uurimustööd teha, siis selgub, et rinda tuleb pista kollane puuleht või kanda seljas midagi kollast. Kuna õhtud muutusid oktoobris aina pimedamaks, siis otsustasime enda turvalise liiklemise huvides valmistada helkureid. Kolletamispäeva puhul said helkurid kollased ja puulehe kujuga. Kaunistasime neid erinevate nööpide ja pärlitega. Jutuvadina ja näputöö saatel saime jällegi arutada jooksvaid küsimusi. Traditsiooniliselt vaatame me koosolekul nii ette kui taha. Saame korraliku ülevaate toimunud  ja tulevatest üritustest Naiskodukaitses, kes, kus käis ja mida põnevatees ootab.

Helkur, mullivann ja kommisadu

 

Oktoobrisse mahtus teinegi kokkusaamine. Meie kodualevis on ujula, mille lõõgastavaid võimalusi otsustasime kasutada liikmete ühiseks lõõgastumiseks ning nö tänuks  ja preemiaks iseendale, sest eks ole Naiskodukaitses aasta jooksul ikkagi väga tublit tööd tehtud. Ühine saunakülastus kulus pai tegemiseks meile kõigile ära. Mõnus oli liguneda mullivannis või segamatult saunas leili visata. Peale seda minispad olime väsinumad kui enne, ent tundsime ühisest veedetud õhtust rõõmu. Lubasime kindlasti sellist mõnusat olemist korrata.

 

Helkur, mullivann ja kommisadu
Helkur, mullivann ja kommisadu

Novembri koosoleku teemaks oli: " La Dolce Vita "ehk valmistasime šokolaadist ja siis veel šokolaadist trühvleid. Kuna järgmisel kuul on jõulud, on see ju väga kasulik oskus omandada, sest nii armas on kellelegi lähedasele kinkida või siis peolaual pakkuda oma tehtud trühvleid. Kuna trühvlitesegu vajab paari tunnilist tahenemist sai need enne koosolekut valmis tehtud. Veeretamisrõõmu jagus aga kõigile. Valmisid kolme erineva maitsega pallikesed. Sulatasime kuumaveevannil šokolaadi ja järgnevalt said trühvlipallid endale vedelašokolaadi katte. Petteraffaellosid veeretasime  kookoshelvestes. Niikaua. kui trühvlid avatud akna alla tahenesid pidasime maha korraliku sisurikka infokoosoleku.

Helkur, mullivann ja kommisadu

 

Lähenemas on aastalõpp ja uus aasta koputamas uksele. Koosoleku lisaväärtuse teema saime paika juba ka jaanuariks. Olla motiveeritud ja informeeritud, just nii meie jaoskonna naistele sobib!

FastLion CMS

Helkur, mullivann ja kommisadu

Helkur, mullivann ja kommisadu

Päris mitmes jaoskonnas või ringkonnas on juhatus ühel hetkel tundnud, et tuleks ellu kutsuda naisteõhtud, teeõhtud või muunimelised sotsialiseerimisõhtud, kus liikmed saaks omavahel lobiseda ja ilma otsese kohustuseta koheselt supikulp või relv haarata lihtsalt nö seltskonnas olla ning Naiskodukaitse või maailma asju arutada Sageli on neil liikmeõhtutel ka mõni hariv aspekt juures – omandatakse üheskoos uus oskus või teadmine Selle loo tagasihoidlikum pealkiri võiks olla nt „Kuidas me Märjamaa jaoskonnas ennast motiveerime ja informeeritud liikmed oleme“, sest just sellest allolev lugu räägib.

Helkur, mullivann ja kommisadu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse