Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Nagu ütles juba Hemingway: „Igasse külasse oma naiskodukaitsja!“ Nagu ütles juba Hemingway: See huumoriga vinti keeratud parafraseering kõlas laupäeval Raplas, kus õppepäeval said kokku avalike suhete grupijuhid ja gruppide liikmed üle Eesti. Päeva põhifookuses oli peaasjalikult värbamine ja sellega seonduv. Tehti ajurünnakuid ja vaimu virgutamiseks käidi ka matkamängul. Virgutav oli juba seegi, et üle pika aja tohtis kaaslastega silmast silma kohtuda. ← Eelmine Kõik hakivad!* Järgmine → Rapla naised tõid koormusmatkalt kulla, neljanda koha ja väärt kogemuse Nagu ütles juba Hemingway: „Igasse külasse oma naiskodukaitsja!“

Nagu ütles juba Hemingway: „Igasse külasse oma naiskodukaitsja!“

Liina Langi 10. mail 2021

See huumoriga vinti keeratud parafraseering kõlas laupäeval Raplas, kus õppepäeval said kokku avalike suhete grupijuhid ja gruppide liikmed üle Eesti. Päeva põhifookuses oli peaasjalikult värbamine ja sellega seonduv. Tehti ajurünnakuid ja vaimu virgutamiseks käidi ka matkamängul. Virgutav oli juba seegi, et üle pika aja tohtis kaaslastega silmast silma kohtuda.

Nagu ütles juba Hemingway: „Igasse külasse oma naiskodukaitsja!“

Päeva alustuseks kõneles Elisa Jakson osalejatele videosilla vahendusel Naiskodukaitse värskest kuvandist ning selle rakendamisest igapäevatöösse. Kuulajad said nii üldisema pildi kui ka päris üksikasjalikke näpunäiteid.

Värbamine on üks keerukas ja samas põnev teema, tuli tõdeda päris mitmel korral. Selle erinevaid viise tutvustasid kõik ringkonnad ning võõrustajad Raplast tõid omakorda värske näite, kus Anname au! raames sinililletoodete laialijagamine päädis veebikohtumise ning mitme uue naise liikmeksastumisega. Raamist välja mõtlemine tuleb värbamisüritusi planeerides alati kasuks: töötavad näiteks raamatupoodides ja kaubanduskeskustes esinemine, seikluslikud takistusrajad või naiskodukaitseteemalise kuldvillaku mängimine, varustuse lauale toomine ja mänguline õpe ohutusmajadega.

Nagu ütles juba Hemingway: „Igasse külasse oma naiskodukaitsja!“

Kõlama jäi mõte, et kui värbamisüritusega ei saabu ka ühtegi liitumisavaldust, ollakse tegelikult eesmärgile sammuke lähemal, sest inimestele Naiskodukaitse tutvustamine on oluline ja ainult nii ollaksegi pildil. Pealkirjas mainitud idee töötab päriselt ka– alati on lihtsam värvata kohas, kus on ees kasvõi üks naiskodukaitsja või positiivselt meelestatud naine. Aktiivse suhtlemisega võib väga lühikese aja jooksul sündida ka uus üksus, toodi näitena Kehra jaoskonna sündi.

Nagu ütles juba Hemingway: „Igasse külasse oma naiskodukaitsja!“

Päeva peateemana profileerisid naised erinevaid sihtgruppe. Loodetavasti on sündinud mõtetest abi kõigile avalike suhete inimestele. Miks mitte ka igale naiskodukaitsjale, sest otseselt või kaudselt teeme me igapäevaselt värbamistööd nii oma riigikaitseliste ülesannete täitmisel kui ka sõbrannaga kohvikus Naiskodukaitsest rääkides. Kui sul ei ole ideid, kuidas läheneda vanematele prouadele, rutiinse tööga naistele või hoopis õpetajatele, küsi oma ringkonna avalike suhete inimestelt.

Mõttetegevus tuleb alati paremini välja mugavas ja loomingulises õhkkonnas, see on kindel. Kohtumispaik Taevanimaani meistrikoda oma õdusate diivanite ning romantiliste maalide ja kardinatega mõjus, loodavad korraldajad.

Päeva lõpuosas andis särtsu koha perenaise Maria Mettase etteastumine, mille võis nimetada tinglikult motivatsiooniminutiteks. Rääkides oma käsitööettevõtja loo, innustas ta mitme hea ideega kõiki osalejaid just sellelesamale raamist välja mõtlemisele, sest just see saab olla edu ja õnnelikolemise alustala. Marialt sai veel mitmeid häid mõtteid: kunagi ei tohi kaotada fookust, sotsiaalmeedia on kõige odavam ja mugavam viis inimesteni jõudmiseks, piisab vaid sellest, et lugejal tekib mõte: ma tahan ka! Lõpetuseks temalt lihtne, nutikas ja proovitud elutõde– kui tahad info plahvatuslikku levimist, pane see juuksuritoa seinale.

← Eelmine
Kõik hakivad!*

FastLion CMS

Nagu ütles juba Hemingway:

Nagu ütles juba Hemingway:

Päeva alustuseks kõneles Elisa Jakson osalejatele videosilla vahendusel Naiskodukaitse värskest kuvandist ning selle rakendamisest igapäevatöösse Kuulajad said nii üldisema pildi kui ka päris üksikasjalikke näpunäiteid See huumoriga vinti keeratud parafraseering kõlas laupäeval Raplas, kus õppepäeval said kokku avalike suhete grupijuhid ja gruppide liikmed üle Eesti. Päeva põhifookuses oli peaasjalikult värbamine ja sellega seonduv. Tehti ajurünnakuid ja vaimu virgutamiseks käidi ka matkamängul. Virgutav oli juba seegi, et üle pika aja tohtis kaaslastega silmast silma kohtuda.

Nagu ütles juba Hemingway: „Igasse külasse oma naiskodukaitsja!“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse