Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal Naiskodukaitse Rapla jaoskond tegi möödunud nädalavahetusel seda, mida suvel ikka tehakse – käis Pärnumaal, rannas ja mudaravil. ← Eelmine Kohtumiseni järgmisel Põrgupõhjal! Järgmine → Rapla ringkonna esindajad käisid Naiskodukaitse aastapäeval Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal

Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal

Nele Sarrapik 26. juulil 2011

Naiskodukaitse Rapla jaoskond tegi möödunud nädalavahetusel seda, mida suvel ikka tehakse – käis Pärnumaal, rannas ja mudaravil.

Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal

Käesoleva aasta alguses pooldunud Rapla jaoskonnal on ka veel nüüd kuid hiljem raskusi sellega, et jaoskonna liikmetel puudub õlg-õlatunne ja kohati on väga raske ammu kadunud motivatsiooni leida. Just seda õlatunnet ja motivatsiooni käidi otsimas 22.-24. juulini Pärnumaal. Et üürike suvi ja puhkus on kindlasti aeg koos perega olemiseks, siis võeti kaasa ka mehed ja lapsed, sest on Kaitseliit ju tegelikult kogupere organisatsioon ja millal naistel enne hea tahtmise korral pere pärast midagi tegemata jäänud on.

Reedel õnnistati Rapla naisi just pika Pärnumaale sõidu ajaks vist küll sellesuve kõige palavama ilmaga. Reis oli üsna piinarikas – pisemad oksendasid ja suuremad lihtsalt ägasid, aga õhtuks jõudsid kõik siiski kadudeta kohale. Kõigepealt püstitati telgid ja tutvuti kohalike oludega ning siis muidugi merre. Meie õnneks ja üsna teadlikult olime valinud endale peatuspaigaks koha rannaääres, kust ka kuulsa ravimuda ribake läbi jookseb. Ei muud, et kui te juhtumisi Rapla jaoskonna naisi enam ära ei tunne, siis ikka sellepärast, et muda on oma töö teinud ja me senisest nüüd hulga kaunimad oleme:).

Reede õhtul käis meil oma pilkupüüdva tsikliga külas Pärnu ringkonna esinaine Maie. Plaani järgi oli küll Pärnu ringkonnaga veidi rahvarohkem kokkusaamine ette nähtud, aga suvi oli nendegi ridu hõrendanud ja meie olime Maie külaskäigu üle igatahes väga rõõmsad.

Tuleb tunnistada, et ega keegi meist polnud vist mõnda aega telgis maganud. Vähemalt mina küll ei mäletanud, et see küljealune ikka nii kõva oli, et kohe kuidagipidi hea pole olla. Ja need koerad ja need kaugelt kostavad Pärnu maantee hääled ja need pinisevad putukad, oehhhh....:). Võin juba ette öelda, et oli see esimene öö, mis ta oli, aga peale teist ööd ei kurtnud keegi enam millegi üle – uni oli magus kui mesi:).

Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal

Teine päev kulus jälle muda- ja liivamanöövritel rannas, sekka ka muid põnevaid elemente nii väikestele kui suurtele. Rõõm oli näha, et vilja hakkas kandma ka eesmärk lihtsalt omavahel rohkem suhelda ja õlatunnet tekitada. Õhtuhakul tegime väljasõidu ka paari kilomeetri kaugusel olevasse Pärnusse. Jalutasime rannapromenaadil ja vaatasime kõiki neid 16 000 inimest, kes selleks päevaks randa kokku olid tulnud ja mõtlesime mõnuga oma vaiksele ja rahulikule mudaboonusega rannaribale. Aga tore oli vaadata ikkagi, lisaks käisime veel mõnes kohas, kus vist pea keegi meist varem käinud polnud.

Pühapäev üllatas meid mõningase vihmasajuga, seega oli raskusi ka planeeritud ravimtaimede tundmise ja kogumise retkega. Küll võeti aga kaasa kulp ja mindi mere äärde muda õngitsema, et seda tervist ka koju kaasa viia.

Üldiselt tuleb Rapla jaoskonna Pärnumaal käik õnnestunuks ja meeleolukaks kuulutada. Aitäh korraldajatele ja osalejatele ja loodame, et siit saab alguse Rapla jaoskonna suviste väljasõitude pika-ajaline traditsioon.

FastLion CMS

Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal

Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal

Käesoleva aasta alguses pooldunud Rapla jaoskonnal on ka veel nüüd kuid hiljem raskusi sellega, et jaoskonna liikmetel puudub õlg-õlatunne ja kohati on väga raske ammu kadunud motivatsiooni leida Just seda õlatunnet ja motivatsiooni käidi otsimas 22 Naiskodukaitse Rapla jaoskond tegi möödunud nädalavahetusel seda, mida suvel ikka tehakse – käis Pärnumaal, rannas ja mudaravil.

Rapla jaoskond mudamanöövritel Pärnumaal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse