Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas „Mis vahe on juhtimisel ja käskimisel?“, sellise selge küsimusega alustas major Valjo Tooming Rapla ringkonna evakuatsioonirühma käsuliini täiendõpet ning andis teada, et vastuse võib vabalt ka tantsides, joonistades või lauldes esitada. Kohaletulnud tosinkond naist võtsid soojendusülesannet täie tõsidusega. Laulunumbreid ei järgnenud, küll aga mindi hoogsalt teemasse. ← Eelmine Paraad, mida me ei unusta Järgmine → Harjutamine teeb meistriks Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas

Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas

Liina Langi 21. okt. 2022

„Mis vahe on juhtimisel ja käskimisel?“, sellise selge küsimusega alustas major Valjo Tooming Rapla ringkonna evakuatsioonirühma käsuliini täiendõpet ning andis teada, et vastuse võib vabalt ka tantsides, joonistades või lauldes esitada. Kohaletulnud tosinkond naist võtsid soojendusülesannet täie tõsidusega. Laulunumbreid ei järgnenud, küll aga mindi hoogsalt teemasse.

Õppepäeva eesmärgiks oli, et ka evakuatsioonirühma lihtliige peab mõistma militaarset juhtimismudelit ja käsu taga olevat sisu ning käsu liikumise teekonda. Selgus, et käsu liikumisel kriisistaabi juhilt evakuatsioonirühma võib olla suisa kuus vaheastet ning militaarses vormis antud käsk sisaldab alati teatud komponente. Alati, ka siis kui reale märgitakse NIL või ROT ehk rida on tühi.

 

Militaarkäsk võeti arutluse käigus pulkadeni lahti ning grupitööna konkreetse käsu kokkupanemine ei olnud üldsegi lihtne ülesanne. Osalejatel tuli tutvuda NATO ajastandardi märkimisega ning paljude tülikate lühenditega, kus ROT oli üks kergemini mõistetavaid. Lühendid, ka inglisekeelsed, on militaarkäsu puhul paratamatud. Peamurdmise lõpuks saime iseseisva tööna koostada sõjalises vormis käsu oma kaasale teemal „Mida on vaja teha, kui naine tahab midagi head“. See ülesanne oli päris lõbus, tuleb tunnistada.

Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas

Marika Viisimaa, kes värskelt staabiassistentide kursusel sama teema läbinud, leidis et oli kasulik koolitus, kuna käskude teemat saab lahti rääkida mitmel moel ja erineva nurga alt ning harjutamist ja praktikat ei saa kunagi liiga palju olla. Sama leidis evakuatsioonirühma juhi abi Gerli Kiis ning naistega kohtutakse peagi taas, sedapuhku juba praktilise õppe raames.

 

Ühe elutarkuse andis major Tooming lisaks sõjatarkusetele veel. „Kui tahta, et kaasa käsu täidab, on mõistlik talle ka leebelt eelkäsk anda. Siis ei juhtu nii, et mees tuleb koju ning jääb, jalg õhus, uksele seisma ja läheb siis vastumeelselt seda „midagi head“ hankima“. Evakuatsioonirühma naistel oli  sellega vaid nõustuda.

FastLion CMS

Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas

Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas

Õppepäeva eesmärgiks oli, et ka evakuatsioonirühma lihtliige peab mõistma militaarset juhtimismudelit ja käsu taga olevat sisu ning käsu liikumise teekonda Selgus, et käsu liikumisel kriisistaabi juhilt evakuatsioonirühma võib olla suisa kuus vaheastet ning militaarses vormis antud käsk sisaldab alati teatud komponente „Mis vahe on juhtimisel ja käskimisel?“, sellise selge küsimusega alustas major Valjo Tooming Rapla ringkonna evakuatsioonirühma käsuliini täiendõpet ning andis teada, et vastuse võib vabalt ka tantsides, joonistades või lauldes esitada. Kohaletulnud tosinkond naist võtsid soojendusülesannet täie tõsidusega. Laulunumbreid ei järgnenud, küll aga mindi hoogsalt teemasse.

Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse