Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Harjutamine teeb meistriks Harjutamine teeb meistriks 5. novembril toimus Kohila spordihoones Rapla ringkonna naiskodukaitsjate evakuatsioonirühma õppus. 20 Rapla naist harjutasid evakuatsioonipunkti loomist, toimimist ja vajalikke tegevusi. ← Eelmine Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas Järgmine → Rapla ringkond lõpetas aasta lumesajus ja küünlasäras Harjutamine teeb meistriks

Harjutamine teeb meistriks

Kübe Rahkema 7. nov. 2022

5. novembril toimus Kohila spordihoones Rapla ringkonna naiskodukaitsjate evakuatsioonirühma õppus. 20 Rapla naist harjutasid evakuatsioonipunkti loomist, toimimist ja vajalikke tegevusi.

Varahommikul oli spordihoone ümbrus sagimist täis. Kohale oli tulnud nii värskeid kui ka staa¾ikamaid evakuatsioonirühma liikmeid. Oli tunda ootusärevust, sest nagu ikka üleliia palju infot liikmetel õppuse sisu kohta ei olnud. Mis toimuma hakkab? Mida meilt oodatakse?

Kuna rühmas on palju uusi naisi, siis alustuseks tutvustati evakuatsioonirühma olemust ja selle toimimise põhitõdesid. Saime kiirülevaate, milliseid meeskondi on võimalik rühmas valida ja kuidas saame panustada. Küsimusi oli palju, aga need said vastatud ja uutel liikmetel sai kindlasti pilt selgemaks, et mida see evakuatsioonirühm endast täpsemalt kujutab.

Seejärel asusime juba praktilise ülesande juurde, mis selle õppusega oli meile antud - kaardistada Kohila spordihoone ja seda ikka evakuatsioonipunkti seisukohast.

Harjutamine teeb meistriks
Foto: Liina Langi
Harjutamine teeb meistriks
Foto: Kübe Rahkema

Jagunesime gruppidesse ja töö võis alata. Ülesande lahendamiseks oli üsna napp aeg, sest juba õigepea hakkasid majja saabuma evakueeritavad. Maja tuli kiirelt kaardistada, sildistada ja püsti panna registreerimislaud, mis on sellisel puhul kõige tähtsam koht. Ükski majja siseneja ei pääse registreerimisest, isegi, kui saabub mõni tähtis külaline, protseduurid tuleb läbi teha kõigil.

Kuna kõik meeskonnad olid veidi alamehitatud, siis läks evakeeritavate saabumisel käiku liikmete ristkasutus. Seda juhtub õppustel ja ka päris olukordades tihti ja õnneks olime sellest tänu eelnevale teooriaosale teadlikud ja valmis.

Kui evakueeritavad saabusid läks kõigil pulss üles ja elu kees nagu mesilastarus. Võin ainult ette kujutada, kuidas kõik toimub siis, kui rahvast saabub bussitäite kaupa. Aga aimu andis õppus küll ja soovi ka edaspidi osaleda kindlasti.

Naiskodukaitsjad oma kollaste vestidega tekitasid elevust ka kohalikes, kes olid aktiivset laupäevahommikut veetmas.

“Mis need kollased naised siin teevad?" Sellise küsimuse hõikas Kohila Spordimajas nelja-aastane jõusaalikülaline ja sai kohe vastuse, et Naiskodukaitse harjutab.

Ja tõsiasi, et harjutamine teeb meistriks, peab kindlasti paika. Muudmoodi vajalikud rutiinid selgeks ei saa. Arvestades asjaolu, et paljud liikmed olid sellisel õppusel osalemas esimest korda, saime üsna hästi hakkama. Kaks toredat prouat kiitsid meie tööd evakueeritavatega toimetamisel taevani. Ja päris kinni ei jooksnud seekord keegi.

Kokkuvõtteks, oli informatiivne ja asjalik päev. Ja päeva lõpuks sai Rapla ringkonna evakuatsioonirühm uusi liikmeid, kes olid tulnud õppust vaatlema ja tundub, et nähtu tekitas ka neis tõsisemat huvi ja soovi panustada just selles liinis.

FastLion CMS

Harjutamine teeb meistriks

Harjutamine teeb meistriks

Varahommikul oli spordihoone ümbrus sagimist täis Kohale oli tulnud nii värskeid kui ka staa¾ikamaid evakuatsioonirühma liikmeid 5. novembril toimus Kohila spordihoones Rapla ringkonna naiskodukaitsjate evakuatsioonirühma õppus. 20 Rapla naist harjutasid evakuatsioonipunkti loomist, toimimist ja vajalikke tegevusi.

Harjutamine teeb meistriks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse