Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Paraad, mida me ei unusta Paraad, mida me ei Vabadus ja demokraatia - need mõisted omandasid Rapla naiskodukaitsjatele vabariigi 104. sünnipäeva hommikul eriliselt särava tähenduse. Pidulikule paraadile sätiti end teadmisega, et äsja on tuhatkonna kilomeetri kaugusel toimunud pöördelised sündmused ajaloos. Üheskoos vabaduse tähistamiseks päeva jooksul hõigatud „Elagu, elagu, elagu!“ said emotsionaalse ja lausa erilise varjundi. Foto: Elisa Jakson ← Eelmine Kellega, mida, millal, miks, kuidas Järgmine → Evakuatsioonirühm militaarkäsku õppimas Paraad, mida me ei unusta

Paraad, mida me ei unusta

Liina Langi 25. veebr. 2022

Vabadus ja demokraatia - need mõisted omandasid Rapla naiskodukaitsjatele vabariigi 104. sünnipäeva hommikul eriliselt särava tähenduse. Pidulikule paraadile sätiti end teadmisega, et äsja on tuhatkonna kilomeetri kaugusel toimunud pöördelised sündmused ajaloos. Üheskoos vabaduse tähistamiseks päeva jooksul hõigatud „Elagu, elagu, elagu!“ said emotsionaalse ja lausa erilise varjundi.

Kakskümmend üks naist Rapla ringkonnast harjutasid paraadmarsi eel kümneid tunde rivisammu ning kandsid auga talvist laigulist välivormi ja relva. Mitmel veebruariõhtul kostus Alu mõisa pargist seetõttu valju marsimuusikat ning rivikäsklusi, teinekord ka ohjeldamatuid naeruturtsatusi ning ranget taktsammu lugemist „Vasak, vasak, vasak, parem, vasak!“. Harjutama tuldi nii Märjamaalt, Kohilast kui ka Kaiust ning marsiti kui „üks mees“. Kord läks harjutamine keerukalt, kord liigagi libedalt - ilmaolusid silmas pidades juhtus nii teinekord päris otseses tähenduses.  

Paraad, mida me ei unusta
Paraadi peaproovi eel Tallinnas 23. veebruari õhtul. Foto: Elisa Jakson
Paraad, mida me ei unusta
Paraad peaproovil. Foto: Elisa Jakson

Rühma juhtinud Nele Pernitsale oli see kaheksas paraadilkäimine. „Nii ägedalt palju inimesi oli tänava ääres, kes kõik juubeldasid ja olid Eesti ja paraadi üle uhked. See tekitas tunde, et see ei ole ainult kaitseväe vaid kogu Eesti paraad,“ sõnas ta. „Minu arust on tegelikult nii tore, et me vabariigi sünnipäeval pingutame ja treenime ning seisame ennast või hulluks, et oma ühtsust ja jõudu näidata.“  Sel aastal oli pealinnas Vabaduse platsi ja Mere puiestee vahel tõesti tuhandeid rõõmsalt naeratavaid ja lehvitavaid pealtvaatajaid, kellele pidupäeva üheskoos tähistamine korda läks. Neid tundus olevat rohkem kui viimati, ehk siis tunamullu.

Paraad, mida me ei unusta
Paraadi peaproovil. Foto: Elisa Jakson

Rapla naised on kanged paraadilkäijad. Kiivris pead pitsitav raskus ja selga rõhuv relv on köömes, kuid samas peetakse silmas, et varvaste rivijoonele sättimisel on köömes vägagi  oluline mõõtühik - just nii oli muuhulgas mainitud igaühele antud tänukirjas. Sellega võib muiates nõustuda küll. Tegelikult kaaluvad lahingrakmed, kiiver ja relv kokku enam kui kümmekond kilogrammi, kuid naised tulevad ikkagi hästi toime. Oleme ju karastunud patrullvõistlustel, metsalaagrites, harjutustel. Või siis aitavad vastu pidada raudne tahe ja sõbra hea sõna.

Selleks, et samm oleks sirge ja moraal kõrge, pingutasid eriliselt esmakordselt paraadil käijad. Epp Soolepp, Carola Väli ja Ruth Kaldma kinnitasid kui ühest suust, et võimalusel osaleksid nad paraadil kindlasti uuesti. Gerda Kärnerile, kes samuti esmakordselt osales, lõppes päev aga eriti vahvasti. Kodukandi toidupoes, nähes paraadvormis naisi, kinkis tundmatu noormees rõõmsal meelel neile suured šokolaaditahvlid heade soovidega vabariigi aastapäeva puhul. Milline suurepärane lõpp meeleolukale päevale!

Rapla naiste ettevalmistustele aitasid tublisti kaasa veeblid Tõnis Otstavel ja Reinart Roo. Täname neid.

Elagu Eesti!

Paraad, mida me ei unusta
Paraadi peaproovil. Foto: Elisa Jakson

FastLion CMS

Paraad, mida me ei

Paraad, mida me ei

Kakskümmend üks naist Rapla ringkonnast harjutasid paraadmarsi eel kümneid tunde rivisammu ning kandsid auga talvist laigulist välivormi ja relva Mitmel veebruariõhtul kostus Alu mõisa pargist seetõttu valju marsimuusikat ning rivikäsklusi, teinekord ka ohjeldamatuid naeruturtsatusi ning ranget taktsammu lugemist „Vasak, vasak, vasak, parem, vasak!“ Vabadus ja demokraatia - need mõisted omandasid Rapla naiskodukaitsjatele vabariigi 104. sünnipäeva hommikul eriliselt särava tähenduse. Pidulikule paraadile sätiti end teadmisega, et äsja on tuhatkonna kilomeetri kaugusel toimunud pöördelised sündmused ajaloos. Üheskoos vabaduse tähistamiseks päeva jooksul hõigatud „Elagu, elagu, elagu!“ said emotsionaalse ja lausa erilise varjundi.

Paraad, mida me ei unusta

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse