Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev 15. jaanuaril alustasime uut Naiskodukaitse aastat Rapla Ühisgümnaasiumis toimunud enesekaitsekursuse ja meditsiini õppepäevaga. ← Eelmine Rapla jaoskond tõmbas aastal otsad kokku Järgmine → Järjekordne aktiivne Aktiivipäev Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev

Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev

Liilia Kesküla 18. jaan. 2012

15. jaanuaril alustasime uut Naiskodukaitse aastat Rapla Ühisgümnaasiumis toimunud enesekaitsekursuse ja meditsiini õppepäevaga.

Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev

Ürituse viisime läbi koostöös Rapla Politseiga, mille töötaja Arvi Laak, tutvustas meile lihtsamaid enesekaitsevõtteid.  Arvi ise on võitluskunstides väga osav, ent seda meelt, et eelkõige tuleks erinevad vastuolud ja tülid lahendada sõnadega. Kõige esmane enesekaitse on muidugi kõva kisa ja väledad jalad, aga siiski on kasulik teada, kuidas kurjale füüsiliselt vastu astuda.

Tänu pehmetele mattidele saime kõik ka praktiliselt enesekaitset harjutada.

Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev

Õppepäeva teine osa puudutas seda, kuidas aidata inimest, kes on kurja küüsis olnud ja saanud kannatada. Plaastrit villile oskab meist ehk igaüks panna, aga kui on juhtunud midagi hullemat?

Kuidas sulgeda verejooksu? Kuidas käituda kuumarabanduse korral? Kuidas anda abi uppumisohus ja teha kunstlikku hingamist? Kuidas käituda ussi, mesilase või herilase hammustuse korral? Kõigile neile ja paljudele esmaabiga seotud küsimustele andis vastuse Käru Hooldusravi keskuse juhataja Anne-Ly Reede, kes on ühtlasi ka Rapla ringkonna Kaerepere jaoskonna liige. Oma kogemustest rääkis ka meditsiinigrupi juht Miidi Pindus. Kõik kuulajate seast tulnud küsimused leidsid vastuse. Anne-Lyl oli kaasas ka palju huvitavat kirjandust - alternatiivmedisiinist, ravimtaimedest ja nende kasutamisest.

Meiega koos olid tulnud pühapäevasel õppepäeval osalema ka kodutütred ja noorkotkad. Sõpru ja tuttavaid oli ka väljaspoolt meie ringi.

Suust suhu liikunud info toredast üritusest oli huvilised üles leidnud.

Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev

FastLion CMS

Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev

Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev

Ürituse viisime läbi koostöös Rapla Politseiga, mille töötaja Arvi Laak, tutvustas meile lihtsamaid enesekaitsevõtteid Arvi ise on võitluskunstides väga osav, ent seda meelt, et eelkõige tuleks erinevad vastuolud ja tülid lahendada sõnadega 15. jaanuaril alustasime uut Naiskodukaitse aastat Rapla Ühisgümnaasiumis toimunud enesekaitsekursuse ja meditsiini õppepäevaga.

Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse