Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rapla jaoskond tõmbas aastal otsad kokku Rapla jaoskond tõmbas aastal 6. detsembri õhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad varajasele jõulusele koosviibimisele, et panna punkt selle aasta tegemistele ning keskenduda ülejäänud kuu vältel perekesksetele tegevustele ja koguda jõudu uueks Naiskodukaitse aastaks. Imelist jõuluaega teile kõigile! Eli Suklese foto ← Eelmine Ilus aastalõpu-üritus Rapla ringkonnas Järgmine → Enesekaitsekursus ja meditsiinigrupi õppepäev Rapla jaoskond tõmbas aastal otsad kokku

Rapla jaoskond tõmbas aastal otsad kokku

Nele Sarrapik 7. dets. 2011

6. detsembri õhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad varajasele jõulusele koosviibimisele, et panna punkt selle aasta tegemistele ning keskenduda ülejäänud kuu vältel perekesksetele tegevustele ja koguda jõudu uueks Naiskodukaitse aastaks.

Rapla jaoskond tõmbas aastal otsad kokku
Eli Suklese foto

Kui Rapla jaoskond natuke vähem kui aasta tagasi kaheks jaoskonnaks pooldus ning enamik aktiivsetest liikmetest teise jaoskonda läks, jäi alles üsna nukker ja muutustest räsitud seltskond eesotsas äsja ametisse valitud nõutu juhatusega. Viimane tõdes aga õnneks üsna ruttu, et kurvastada pole siin midagi ja kõik teele pandud väljakutsed tuleb julge hundina vastu võtta. Jaoskonna esmaseks arengueesmärgiks seati see, et tuleb luua meie-tunne ja liikmed peavad üksteist tundma ja mitte üksnes tundma, vaid hästi tundma saama. Jaoskond peab olema nagu üks naiskond, tegevusse peavad saama kaasatud ka kõrvalejäänud liikmed. Ja kui see kõik tehtud, siis saab edasisi eesmärke seadma hakata.

Juhatus hakkas liikmetele kirjutama ja ka vahetult suhtlema – jagama infot kõige toimuva kohta, tuletama meelde naiskodukaitsjaks olemisega kaasnevaid võimalusi ja kohustusi. Hakati igakuiselt korraldama Rapla jaoskonna naisteõhtuid, mis kandsid ja kannavad siiani just seda meie-tunde tekitamise eesmärki. Lisaks võimalusele korra kuus teiste naiskodukaitsjatega suhelda on igal naisteõhtul olnud ka hariv eesmärk. Kokkusaamiste teemad on olnud väga erinevad, ent mahtunud ikkagi Naiskodukaitse põhiväärtusi toetama – on tehtud tervislikke toite ja räägitud tervisest, on meisterdatud kevadisi kaunistusi ja imelisi prosse, õpiti seepi viltima ja ökoloogilisi puhastusvahendeid valmistama. Kord segati kokku ja testiti omatehtud näomaske. Külas on käinud Naiskodukaitse esinaine.

Suvel käidi ühes peredega väljasõidul Pärnumaal, kus oli meres ja mudas müttamisest rõõmu nii naistel kui lastel ja ega kaasasolnud mehedki millegi üle kurtnud. Igatahes kasvas siit plaan muuta sellised suvised peredega väljasõidud traditsiooniks ja juba järgmisel suvel püütakse Virumaad väisata.

Rapla jaoskond tõmbas aastal otsad kokku
Eli Suklese foto

Ilmselt suuresti tänu just nendele ühistele tegemistele ja muidugi ka juhatuse liikmete järjekindlale läbi aasta kestnud isiklikule pöördumisele võis eile Rapla jaoskonna aasta viimasel koosviibimisel tõdeda, et meie-tunne on olemas, vägagi olemas. Tõeliselt mõnus oli istuda oma jaoskonnaga pika laua taga, süüa kõike seda head-paremat, mis aseesinaine Ingrid meile kokku oli vaaritanud, kuulata, mis ühes ja teises lauaotsas räägitakse, naerda, jälle süüa ja lihtsalt tunda, et hea on olla. Peale mitmetunnist meeleolukat lauataga istumist suudeti ennast siiski püsti ajada ja mindi koos palmi alla (sest kuuske veel polnud), et jagada kätte kaasavõetud kingipakid. Kena luuletuse, laulu, hea soovi või sõnade eest kaaslastele saidki kõik pisikese jõulurõõmu omanikeks. Soovitavalt olid kingitused oma tehtud ja mis polnudki, siis südamega tehtud olid igatahes kõik.

Siinkohal väga väga suured tänusõnad Ingridile, kes eile õhtul võõrustajaks oli. Ja mitte ainult selle, vaid kogu aasta jooksul juhatuses tehtud töö eest. Aitäh teile Birgit, Aive, Tiia ja Külli juhatuse liikmetena kaasa mõtlemast ja panustamast. Ilma teieta poleks jaoskond aastaga kuhugi jõudnud. Aitäh teile kõigile, Rapla jaoskonna liikmed ja vastsed liikmekandidaadid, kes te olete aasta jooksul oma aega, ideid ja imelisi isiksusi Naiskodukaitsega jaganud.

Meil on olemas eesmärgiks olnud meie-tunne, meil on särasilmne aktiiv, kes on täis tahtmist kaasa lüüa ja midagi ära teha. Ja eks me siis hakkamegi uuel aastal ära tegema, hoidke teised alt! Igatahes on kõigil jaoskonna liikmetel, kes aastajooksul Naiskodukaitse tegevuses  osalenud, põhjust pisukeseks rahuloluks iseendaga.

Imelist jõuluaega teile kõigile!

Rapla jaoskond tõmbas aastal otsad kokku
Eli Suklese foto

FastLion CMS

Rapla jaoskond tõmbas aastal

Rapla jaoskond tõmbas aastal

Eli Suklese foto Kui Rapla jaoskond natuke vähem kui aasta tagasi kaheks jaoskonnaks pooldus ning enamik aktiivsetest liikmetest teise jaoskonda läks, jäi alles üsna nukker ja muutustest räsitud seltskond eesotsas äsja ametisse valitud nõutu juhatusega Viimane tõdes aga õnneks üsna ruttu, et kurvastada pole siin midagi ja kõik teele pandud väljakutsed tuleb julge hundina vastu võtta 6. detsembri õhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad varajasele jõulusele koosviibimisele, et panna punkt selle aasta tegemistele ning keskenduda ülejäänud kuu vältel perekesksetele tegevustele ja koguda jõudu uueks Naiskodukaitse aastaks.

Rapla jaoskond tõmbas aastal otsad kokku

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse