Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ekströmi marss Ekströmi marss 27. jaanuaril toimus Lahemaa aladel rahvamatk, millest võtsid osa meie ringkonnast kuus vaprat naist. Matkast tekkis vahva "värssjutt". Korda läks see päevake, meeldis meile kõigile ! Mis sest, et väikseid apse võib tulla matkates, kes rajale kord läinud, ei iial kahetse! Fotod: Kadi Luuri ja Katrin Hannov ← Eelmine Alutaguse naised andsid oma panuse Utria dessandil Järgmine → Teavitustöö õppepäev Viru malevas Ekströmi marss

Ekströmi marss

Inna Kivimaa 27. jaan. 2018

27. jaanuaril toimus Lahemaa aladel rahvamatk, millest võtsid osa meie ringkonnast kuus vaprat naist. Matkast tekkis vahva "värssjutt".

Ekströmi marss

Kolga mõisas lõõtsapoiss trepi peal muusikat võlus, samas puhkpilliorkester end sisse seadis  mõisahoone rõdul.

 

Sõjamöllu tandrilt algas rahvusrada, kakstuhat jalapaari metsavahel sammus, nii mõnigi jalalt – jalale tammus.

Ekströmi marss

Metsa vahet läbi trambitud sai rodu, ilm osutus mõnusaks ja polnud sadu.

Soisel alal mõnel saapad märjad, tee ääres haljad pohlavarred…

 

Kolga oja purdel joosta sai sealt üle. Ilm ju oli selleks soe ning lihtsalt ülev!

 

Tasku läksid kindad, kätte mütsilott. Juba eemalt paistis Raudsilla peatuskoht.

 

Ekströmi marss

Püstkojad, saunad, vinge suitsusaun!  Mõtlesin et lähen Kolga tagasi, kuid ilm, et oli ilus, läksin edasi. Hiidkoja kontsert kosutavalt mõjus! Kasvas ramm ja lust!

 

Ületatud sai veel Pudisoo purre ja laudtee rada, vaheldusid männimetsa tukad, asfaltteed. Kõmpisime mööda kliviklibu ja munakiviteed.

Järsku langes tempo, raskeks muutus samm, kuidagi rauges minugi ramm.Tehti puhkepause, lihtsalt peatuti. Kinnitati keha ammutati jõudu, ülesmäge minna oli üpris raske.

Muuksi linnamäel toimus suurem peatus. Sealt sai osta kaasa pirukaid ja jooke, tillukesi kooke.

Põllusiilud, värvitud puumajad. Lõppes männik, algas kadastik- kiviklibune pind.

Punetasid kibuvitsa marjad, teistpool teed. Pajupõõsastel valged tupsud „kiisukäpad need“.

Tee teeb sikki-sakke, kulgeb sedasi. Minema peab ikka edasi. ..

Ekströmi marss

Inga oja ääres seal ei teinud peatust. Suhu lipsas kommike, andis jaksu minule. Pole palju minna - aina edasi! Varsti tuleb Kolga, saame tagasi.

 

Naastes mõisa – mulksus supipada, kuuma suppi kõhtu, soovi korral juurde osta vorsti, juustu, sinki, koju kaasa trinki.

Ekströmi marss

Kolga mõisa laadal uudistati kaupa-kootud sokid, käpikud. Taamal Viini toolid, portselanist nõud maalitud marjadega, tasse, võitoose, suhkru -ja soolatopse, koorekanne, heeringaaluseid…

Veel ehteid, prosse,  nahast tupega taskunuge. Kuskil pakuti leiba mitut sorti, kääritatud jooki, mustikamoosi, tükike torti. Oli veel hobuseraudu, konkse, haake, kalastustarbeid – tamiili, korke ja veel palju igasugu orke.

 

Uudistatud saime Kolga mõisa laata, kino,  õpituba. Kohvikus aega parajaks teha ning kinnitada keha kuulates viiulist voogavaid helisid.

 

Korda läks see päevake, meeldis meile kõigile ! Mis sest, et väikseid apse võib tulla matkates, kes rajale kord läinud, ei iial kahetse!

Fotod: Kadi Luuri ja Katrin Hannov

FastLion CMS

Ekströmi marss

Ekströmi marss

Kolga mõisas lõõtsapoiss trepi peal muusikat võlus, samas puhkpilliorkester end sisse seadis mõisahoone rõdul Sõjamöllu tandrilt algas rahvusrada, kakstuhat jalapaari metsavahel sammus, nii mõnigi jalalt – jalale tammus 27. jaanuaril toimus Lahemaa aladel rahvamatk, millest võtsid osa meie ringkonnast kuus vaprat naist. Matkast tekkis vahva "värssjutt".

Ekströmi marss

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse