Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu 30. 08 õhtupoolikul kogunesid Ülejõe jaoskonna naised valgeranda rataste ja autodega, et teha rannaliival lõket ja kuulata mõnusasti kuuma teed rüübates Kadi juttu idamaade meditsiinist, taustaks loksumas merelained. Nagu tellitud lõppesid õhtuks terve päeva kestnud vihmahood ja pilve tagant tuli päikegi välja. htm Meditsiin ← Eelmine Naiskodukaitse spordivõistlus ehk lugu sellest kuidas pärnakad julge pealehakkamisega Valka põrutasid Järgmine → Sõdurielu maitse Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu

Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu

Janeli Ots 4. sept. 2016

30.08 õhtupoolikul kogunesid Ülejõe jaoskonna naised valgeranda rataste ja autodega, et teha rannaliival lõket ja kuulata mõnusasti kuuma teed rüübates Kadi juttu idamaade meditsiinist, taustaks loksumas merelained.
Nagu tellitud lõppesid õhtuks terve päeva kestnud vihmahood ja pilve tagant tuli päikegi välja.

Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu
Alustuseks pakkus Kadi kõigile Tiibeti teed, mis koosnes vürtsidest nagu ingver, nelk, kardemon, muskaat pähkel ja kaneel. Tee oli tõesti väga omapärane ja maitsev ning sinna juurde Ingridi küpsetatud muffinid sobisid nagu valatult. Kogu õhtu kulges nagu omamoodi auras, mille Kadi oma rahuliku jutuga, merelained ja lõke meie ümber manasid.
Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu
Seejärel asus Kadi loengu juurde, millest ka väike kokkuvõte:Suvel võime süüa jahedamat toitu, eriti need kes on Tule tüüpi inimesed (nad tunnevad end ära selle järgi, et nad on tõmmuma nahaga, tugevate füüsiliste vormidega ja tavaliselt ei meeldi neil olla pikalt lauspäikese käes, võib olla kehal iseloomulik terav lõhn, iseloomult on enesekindlad, uhked, võivad olla äkkvihaga, impulsiivsemad, terava taibuga) ja tripa inimesed ei tohi siis nn. ülekuumeneda seega neile sobib pigem jahe koht- värskeõhk,eriti siis suvel. Tule Aeg on: -SÜGIS -haigused kogunevad hilis suvel ja avalduvad siis sügisel! Tule aeg on PÄEVAl. 12-14.00 . KESKÖÖL 23-02.00.Ja kui rääkida siis LIMA TÜÜBIST JA TUULE TÜÜBIST, siis nemad peaksid pea koguaeg sööma sooja kuumtöödeldud toitu, et kehas säiliks terve seedimine meel oleks tuule tüübil rahulik ja energiad kulgeksid vabalt.Kuigi Lima Inimesele ei meeldi ka ehk lauspäike, sobib talle siiski soe-kuiv koht, siis on vähem valusid, (näiteks suvi ja talvel sõita soojale maale ja valud kaovad) talle sobivad kergelt vürtsikad toidud , et parandada metabolismi, kuumad joogid -söögid.Tuule tüüpki vajab pigem sooja , mitte tuulist kohta, samuti toit ja jook soe , ei pea olema kuum, aga kindlasti mitte toores ja külm. (Tuule inimesed on siis kiire jutuga -täielikud lobisejad, kõva ja valju häälega , tegutsevad pidevalt ei püsi paigal, põlevad kiirelt läbi). Kui tuule energiat on liiga siis on sümptomiteks näiteks haigutamine , pidev sirutamine, külmavärinad, valud luudes liigestes, valu muudab kohta, iiveldus pearinglus jne, siis tuleb kohe leida stressivaba koht, vähendada lobisemist 😉 süüa sooja !Veel Lima tüübist : on iseloomult tark, tasane, aeglaste -sujuvate liigutustega, nahk on üldiselt sile ja valge, vorm on ümar. Kui aga on liigne Lima: siis inimene on laisk, väsinud, isukaotus, halb seedimine, oksendamine, tuim ja kleepuv tunne suus, täistunne maos, meteorism, raskustunne kehas sisemine ja välimine külma tunne kehas. Pärast sööki sümptomid halvenevad.Tule: Liiasusest tulenevad sümptomid: mis tulenevad tavaliselt liigsest vihast, teravast ja kuumast toitumisest -hapud toored toidud. sümptomid: mõru maitse suus, peavalud, kuumus kehas , liigne higi -kirbe tervav lõhn , terav valu ülemises kehapooles sümptomid ägenevad seedimisel aitavad jahutavad joogid -safrani jook -jahe keedetud vesi jne jahedad söögid -ei pea olema toores.
Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu
Õhtu lõppedes külvati Kadi veel üle küsimuste lainega ning pandi kirja tema number, sest ilmselgelt on tal Tiibeti meditsiini keskuses üsna pea pikk massaa¾i järjekord. Kolm tundi oli möödunud selles looduslikult mediteerivas keskonnas märkamatult ja terve kodutee veel kestis reaalsusesse ning argipäeva tagasi pöördumise protsess. Olime saanud teadlikumaks iseendast.http://www.tibetmed.ee/kadi.htm
Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu
Järgmine →
Sõdurielu maitse

FastLion CMS

Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu

Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu

Alustuseks pakkus Kadi kõigile Tiibeti teed, mis koosnes vürtsidest nagu ingver, nelk, kardemon, muskaat pähkel ja kaneel Tee oli tõesti väga omapärane ja maitsev ning sinna juurde Ingridi küpsetatud muffinid sobisid nagu valatult 30.08 õhtupoolikul kogunesid Ülejõe jaoskonna naised valgeranda rataste ja autodega, et teha rannaliival lõket ja kuulata mõnusasti kuuma teed rüübates Kadi juttu idamaade meditsiinist, taustaks loksumas merelained.Nagu tellitud lõppesid õhtuks terve päeva kestnud vihmahood ja pilve tagant tuli päikegi välja.

Tiibeti meditsiini lõkkeõhtu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse